Rüyada deprem, iş yaşamınızda sıkıntılar

Rüyada Deprem Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Deprem görmek ne demek rüya tabirini rüyada deprem 4215 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada deprem, iş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.

DEPREM: Rüyada Deprem görmek, üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflâsı ile yorumlanır. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de işarettir.

Rüyada deprem görmek, bir yerden bir başka yere göç etmeye işarettir. Rüyada bir dağın sarsıldığını veya yerinden koptuktan sonra tekrar yerine geldiğini görmek, korku ve şiddete delâlet eder. Çünkü zelzele büyük âfetlerdendir.

Rüyada yerin sarsıldığını görmek, iş ve geçimde meydana gelecek canlılığa ve berekete delâlet eder.

Bazı kere de rüyada zelzele görmek, feryat etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işaret eder.

Rüyada bir mahalde zelzele olduğunu ve orada bir takım insanların yere battığını ve bir kısmının da kurtulduğunu görmek, devlet başkanının oraya geleceğine ve halka zulüm ile muamele edeceğine işarettir.

Bazı kere de bu rüya, şiddetli bir hastalığa işaret eder.
Kıtlık hüküm süren bir yerde deprem olduğunu görmek, o yerin mahsulünde meydana gelecek büyüme ve berekete delâlet eder.

Rüyada bağ ve bahçede zelzele olduğunu görmek, o bahçede mahsulâtın çok olacağına ve yaz meyvelerinin bolluğuna işaret eder.

Rüyada Mayıs ayının gece ve gündüzünde zelzele olduğunu görmek, halk arasında çı kacak kavgaya ve devamlı meydana gelecek fitnelere delâlet eder.

Haziran'da görülen deprem, şerli ve kötü insanların helakine işarettir.

Temmuz ayı içinde deprem görmek, şanlı ve ulu bir zatın vefatına delâlet eder.

Ağustos ayında görülen deprem, o yere yönelecek bir düşmana işarettir.

Deprem görmek yine bir yerden bir yere göç etmeye, o bölgeye isabet edecek olan bela ve musibete, Bir dağın sarsılarak yerinden oynaması ve tekrar yerine oturması devlet başkanına ve halkına isabet edecek olan şidddet ve korkuya, Deprem olduğunu ve kimi insanların sağ kaldığını, kimilerinin de öldüğünü görmek oraya devlet adamlarının gelmesine ya da salgın hastalığa, Yer sarsıntısı bazen iş ve geçimde maydana gelecek canlılığa; Yerin sarsılarak batması dinin emirlerini yerine getirmemeye, çölleşmeye yahut şaşılacak gelişmelere, Yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, Amel işlemeyi terk etmeye delalet eder.

Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.

İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada deprem, herşeyin aniden değişeceğini haber verir.

Rüyada deprem oldugunu ve her tarafin yikildigini görmek, devlet büyügünden gelecek bir felakete delalet eder.

Deprem görmek, bazi yorumculara göre yolculukla da yorumlanir. Bir dagin deprem ile yer degistirdigini görmek, bulundugu yere bazi ilahi felaketlerin gelecegine isarettir.

Deprem ile evinin yikildigini ve içinde ev halkindan sadece kendisinin kurtuldugunu görmek, ecelinin yaklastigina delalet eder.

Rüyada bir yerde bir deprem oldugunu ve bu yüzden insanlarin saga sola kaçistiklarini, ve bazi kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkina zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin gelecegine delalet eder.

Rüyada yerin sarsıldığını ve evlerin yıkıldığını görmek, devlet tarafindan bazi mallara zam yapilacagina ve bundan halkin büyük sikintiya ugrayacaklarina yorumlanir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen deprem korkuya isarettir. Bazilari da bilinen bir yerde meydana gelen deprem bir yerden bir yere göç etmeye isarettir, dediler.

Rüyada herhangi bir dagin sarsildigini veya yerinden ayrildiktan sonra tekrar yerine geldigini görse, ora halkina siddet ve korku isabet eder.

Bir kimse rüyada yerin sarsildigini görse, o kimsenin is ve geçiminde meydana gelecek canliliga isarettir.

Rüyada yerin sarsildigini görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kitlik veya siddetli korkuya isarettir.

Deprem köyde meydana gelecek fitnelere isarettir.

Rüyada her ayın kendine göre tâbiri vardır. Deprem rüyasına türlü türlü tâbirler yapılmıştır. Her şeyin en güzelini ve doğrusunu ancak Allahu Teâlâ bilir.

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Deprem, ile ilgili yapılan yorumlar

hatice

rüyamda deprem olmuş sadece kendi evim yıkılmamıştı . kendimi dışarıda görüyordum evime ulaşmak için çok çaba sarf ettim .ama yıkıntılar için çıkmak çok zorluydu.

hatice

Rüyamda deprem oluyor bende o sırada arkadaşımda oluyorum kucağımda da erkek bebeği var çok sarsıntı oluyor sonra camdan bakıyorum insanlar yere düşüyor kaçıyor deprem durunca ben ve bebeğim çatıya çıkıyoruz deprem tekrar başlıyor çatıdan düşecek gibi oluyoruz kenara çekildik düşmedik fakat benim erkek çocuğum yok 2 kızım var o bebekle kurtulduk deprem durunca aşağıya indik sonra evimize gittik hiç bir yer yıkılmadı kimseye bir şey olmadı o bebeği çok merak ediyorum lütfen okuyunuz

Osetya

rüyamda odamdaydım kardeşim bi anda panik olmaya korkmaya başladı abla deprem oluyo dedi bende hemen lambaya baktım cidden deprem oluyo ama korkmadım niyeyse gülesim geldi sonrasını hatırlamıyorum

hatice baş

rüyamda kızımla beraberiz ben uykuya dalmışım kızım bir kütürdü oldu deprem oldu dedi pencereden baktığımda apartmanın balkonları kırılmış ev denizle beraber olmuştu bende evden bir şeyler kurtarayım diye elime kızımın pembe bir elbisesini aldım çıkışa yöneldim uyandım.

betül

rüyada deprem oluyordu hepimiz kaçmaya çalışıyordu ama kardeşim içeriden çıkmıyordu

şura

rüyamda annemle balkonda oturuyoruz depremi hissettim eve kaçarken annem indi merdivende ben inerken merdivenler yıkılmata başladı

ayla

rüyamda eşimle evdeyiz çızım üst katta arkadaşıyla ve deprem oluyo üst katın yana doğru yamuldugunu gördüm ve kızıma seslendım gelmesini ama merdiveni kapadı duvar yandan açılan biyerden eşim kızımı tutuyo bana atıyo son anda yakalıyorum arkadaşınıda aynı şekilde ikisinide kolumun altına alıyorum eşime hadi çıkalım diyorum hayır diyo bende gitmiyorum ozaman diyorum deniz kenarına iniyoruz biraz dalgalı deni.

aynur

odada yatyordm yüksek pembe ışıkla aydınlandı oda sallandm kendimi görüyorm düşmedim ayetel kürsi okudum çok sallandı uyandm kormadım ama

levent

deprem oldu ev yıkıldı ama kapı yıkılmadı

suzan

Rüyada deprem görmek,ev veya şehir değişikliğine delalet eder.

ayse

ruyamda deprem oluyuor sarsılıyoruz ev vs yıkılacak diye korkuyuz ama bisi olmuyuor

hatice

Ruyamda depremde evim yikiliyo icindeyken cogumuz kurtuluyo kucuk kizimi bulanadim cok agladm sonra buldum uyanmsm.

seda

Ruyamda yerin sarsildigini siddetlle sallandigini ve oglumun .ellerimden kayip gidiyodu onu gordum

merve

Ruyamda deprem gördüm ew sallnyordu ama sadece bu cok korktum

eda

Deprem de toprak kaymasi oluyordu insanlar kaymasin diye topragi elleriyle bastiriyordu ev ler yikiliyordu insanlar yere dusup kalkiyordu kimseye bir sey olmuyordu daha sonra ayni ruya icinde masmavi denizin tastigini gordum

eda

Deprem de toprak kaymasi oluyordu insanlar kaymasin diye topragi elleriyle bastiriyordu ev ler yikiliyordu insanlar yere dusup kalkiyordu kimseye bir sey olmuyordu daha sonra ayni ruya icinde masmavi denizin tastigini gordum

Tuqba

Ruyamda deprem qordum esime sabah anlatim uyudum oqlen.oldu qeercek oldu deprem ben cok korktum halen ruyadayim sandim

cansu

annem rüyasında görmüş iyi kötü aslında merak ettiğimizden biz en iyisii hayır olsun diyelim

denizş

Rüyamda deprem oluyordu annem kızım ben 2odalı evimizin 1odasıyla aşağıya düşüyorduk çok korkuyorduk ama birşey olmamışdı bize anneme artuk 1 oda 1mutfağımız kaldı diyordum. Tşkr.

BAYRAM

RÜYAMDA ARABAMA MAZOT ALIRKEN YER SARSILDI VE O AN İÇİN ÇOK TIRSTIM

dicle

Ruyamda yer sarsiliyodu.ewdeydik esim be oglumla.ew oradan ikiye yarilmaya basliyo ben esime cikalim diorum oda allahin azamaetine bak dio seyrediyo ben olcez diorum oda olum haktr dio.sonra oglumu o yarilan yerin uzerinde goruyorum kendimi parcaliyodum duscek die esim hic bisey yapmiyodu.sonra gitmeye calisiyom ewden cikamyodum esimde bu arada banyoya giriyodu sacmalik.cok korktum ama..hayir olur ins.....

dilek

rüymda deprem olduğunu gördüm büyük bir sarıntıdı fakat yıkım olmadı sadece eşimin eli kanadı rüyayı gördüğümde sabah namazı okunuyordu birden uyandım

hiranur

annem babam eşimle konuşurken deprem olmaya başladı birbirimize sarıldık anne baba hakınızı helal edin diye bagırıyodum eşim uyandırdı

ali yalçın

koyde dısarıda oturuyorduk ve üstü yıkılmıs bır ahırımız varmıs olum orda oynuyordu yer salsıldı once anlamadım sonra deprem dedım olumun ustune duvarlar yıkılır dıye cokkorkuyodum sonrasını hatırlamıyorum uyandım

mehdi

rüyamda deprem oldu her yer yıkıldı bizim bulunduğumuz bina yan yattı ve 5 ve ya 6 defa bina yuvarlandı sonra durdu binanın bodrumunda bir ses oğlum beni kurtar diye ses geldi ben de bodruma indim bir iki kişiyi gördüm yerde yatıyordu ama sese doğru devam ettim sese vardığımda çok yaşlı ben anan diyorum ama gerçek annem değil kucağıma alırken dizinin ezildiğini görüyorum ve dışarıya taşırken uyanıyorum yorumunuz için teşekkür ederim

hatice

Deprem oluyordu kendi evimizde degildik kacalim diyordum hic zarar görmedik

Yakup

Okuldayım, iş arkadaşlarımla beraberim. Sanki haftasonu gibiydi. Öğretmenler odasındaydık. Okul bir gökdelenin son katlarındaydı. Deprem başladı. Bina titreyordu. Bir müddet sonra sallanmaya başladı. Ayetül kürsi okumaya başladım. Bitmeye doğru bina depremden kırıldı ve bizim bulunduğumuz kısım düşmeye başladı.

seda

Rüyamda kardeşlerimle evde oturuyoduk daha sonra baya bi şiddetli bi deprem oldu korkuyodum daha sonra kapıdan çıkmaya çalıştığımızda kapı kilitlendi daha sonra duvarlar sallanmaya başladı dolaplar iki kardeşimin üzerine düştu ve evde tek sağ ben kaldım.

serhat

böyle saçmalıklara inanıp kendinizi üzmeyin, hurafeler adamı dinden çıkarır..

ömer

rüyamda deprem gördüm anlamını çocuk düşürmek olduğu yazıyordu

kader

rüyamda ailemin kaldığı evde sadece deprem sarsıntısı olduğunu gördüm ben o evde kalmıyorum şuan ama orda gördüm sarsıntıyı ve dışarı çıkmak için bağırışmalar ve birbirimizi aramalar vardı

EDİBE

RÜYAMDA TAVAN SARSILARAK ÜZERİMİZE KUM DÖKÜLDÜ

hakan

deprem olmuş evin kapısı kırılmış ev yıkılmamış ama

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 5124