Deniz gezmiş'in yayımlanmamış fotoğrafları

Tarih: 05.05.2012 Saat: 13:49 Ekleyen: seref_y

DENIZ GEZMIS'IN YAYIMLANMAMIS FOTOGRAFLARI DENIZ GEZMIS VE ARKADASLARI HUSEYIN INAN ILE YUSUF ASLAN'IN IDAM EDILISLERININ YILDONUMUNDE, KOLEKSIYONER MUHAMMET YUKSEL'IN ELINDE HIC YAYIMLANMAMIS FOTOGRAFLAR ORTAYA CIKTI.

Deniz gezmiş'in yayımlanmamış fotoğrafları

Deniz gezmiş'in yayımlanmamış fotoğrafları haberi

DENİZ Gezmiş ve arkadaşları Hüseyin İnan ile Yusuf Aslan'ın idam edilişlerinin yıldönümünde, koleksiyoner Muhammet Yüksel'in elinde hiç yayımlanmamış fotoğraflar ortaya çıktı.

6 Mayıs 1972'de idam edilen 1968 kuşağının öğrenci liderlerinden Deniz Gezmiş ile ilgili çok sayıda fotoğraf bulunduğunu söyleyen Yüksel, "Bunların negatifleri de bende. Sergi açmayı planlıyorum" dedi. Muhammet Yüksel, Deniz Gezmiş'in Dolmabahçe'de Amerikan 6. Filosu'na yönelik eylem için İstanbul Üniversitesi önünden ayrılırken ve daha sonra yargılandığı mahkemede duruşma başlarken üzerinde ünlü parkasıyla ayağa kalkarken çekilen fotoğrafının da koleksiyonunda bulunduğunu sözlerine ekledi. (DHA)

deniz-gezmisin-yayimlanmamis-fotograflari

deniz-gezmisin-yayimlanmamis-fotograflari

Deniz gezmiş'in yayımlanmamış fotoğrafları haberi 05.05.2012 Saat: 13:49 tarihinde eklendi.

Ekleyen : seref_y

0181
BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
  • Kimyasalların yüzde 80'i çıkarıldıKimyasalların yüzde 80'i çıkarıldıSuriye’deki kimyasal silahların yaklaşık yüzde 80’inin ülke dışına taşındığı bildirildi.
  • Marmaray'da su sızıntısıMarmaray'da su sızıntısıTCDD Genel Müdürlüğü, Marmaray'ın İSKİ-Yenikapı İstasyonu'nda meydana gelen atık su sızıntısının giderildiğini seferlerde ...
  • Bilgi var, kesin kanıt yokBilgi var, kesin kanıt yok-Hollande: ‘’Esed rejimin hala kimyasal silah kullandığı yolunda elimizde bilgiler var ancak kesin kanıt yok"
  • Operasyonda 7 ölüOperasyonda 7 ölüIrak'ta IŞİD'in üniversiteye saldırısında rehin alınanları kurtarma operasyonunda 3'ü IŞİD mensubu, 2'si asker toplam 7 kişi öldü, ...
  • Yayladağı'na top mermisi düştüYayladağı'na top mermisi düştüHatay'ın Yayladağı ilçesi kırsalına Suriye'den atıldığı değerlendirilen top mermisi düşmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
  • Cezayir'de askere pusu: 11 ölüCezayir'de askere pusu: 11 ölüBaşkent'in doğusundaki Tizi Vuzu'da silahlı grubun saldırısında 11 asker öldü, 10 kişi yaralandı.
  • Irak'ta üniversiteye saldırıIrak'ta üniversiteye saldırıBağdat'ta bir üniversite binasına saldıran IŞİD mensuplarının 5 güvenlik görevlisini öldürdüğü, aralarında öğretim üyesi ve ...
  • Irak'ta üniversiteye saldırıIrak'ta üniversiteye saldırıBağdat'ta bir üniversite binasına saldıran IŞİD mensuplarının 5 güvenlik görevlisini öldürdüğü, aralarında öğretim üyesi ve ...
  • Hollande'dan Türkiye'ye teşekkürHollande'dan Türkiye'ye teşekkürSuriye'de serbest bırakılan 4 Fransız gazeteciyi Paris askeri üssünde karşılayan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Türk yetkililere ...
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.