Van Güncel

VEDAŞ, çalışanlarına verdiği eğitimleri dijitale taşıdı

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ile Dijital Atölye Sistemi kullanımına yönelik işbirliği anlaşması imzalayan VEDAŞ, çalışanlarına verdiği eğitimlerini dijitale taşıdı.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ile Dijital Atölye Sistemi kullanımına yönelik işbirliği anlaşması imzalayan VEDAŞ, çalışanlarına verdiği eğitimlerini dijitale taşıdı.

Van: TEDAŞ tarafından tasarlanarak sektörün kullanımına sunulan sanal gerçeklik ortamında eğitim alan VEDAŞ çalışanları, yaklaşık 250 farklı senaryonun simüle edildiği eğitim içerikleriyle gelişimlerini hızlandırıyor.

Teknolojik yenilikleri eğitim süreçleriyle bütünleştirdiklerini ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Fatih Talay; "Sektörümüzün dijitalleşme süreçlerine kattığı değer için TEDAŞ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Zaman ve mekandan bağımsız olarak gerçekleştirebildiğimiz sanal gerçeklik eğitim metoduyla çalışanlarımızın teknik yetkinliklerini ve pratik gelişimlerini daha da artırma fırsatı buluyoruz. Çok tehlikeli iş sınıfında yer alan sektörümüzün doğasından kaynaklanan, yüksekte ve enerji altında çalışma gibi tehlikeleri önce simülasyon ortamında tatbik eden çalışanlarımızın farkındalığı da artıyor. İş çözebilme hızımızı ve güvenlik bilincini artıran dijital eğitimlerimizi yaygınlaştırarak sürdüreceğiz" ifadesinde bulundu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Türkiye, Van, VEDAŞ gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir