Van Güncel

VANTB'de TOGG heyecanı

Van Ticaret Borsası Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'u kullanmaya başladı.

Van Ticaret Borsası Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'u kullanmaya başladı.

Van: Yerli ve milli olarak üretilen elektrikli otomobil TOGG, Türkiye'nin pek çok yerinde kurum ve kuruluşlara, aynı zamanda vatandaşlara teslim edilmeye devam ediyor. Bu çerçevede Van Ticaret Borsası'na teslim edilen TOGG için hayırlı olsun programı düzenlendi. Borsada düzenlenen programa Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, AK Parti milletvekilleri, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, VANTB Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer ve oda personeli katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan Vali Balcı, "Memleketimizin önemli bir eseri, yerli ve milli dediğimiz Türk mühendislerinin üretmiş olduğu, ülkemizin medaiftiharı olan TOGG, Van'da ticaret borsaya çıktı. TOGG ile gurur duyduk. Tabi TOGG ile gurur duymak; Türkiye'nin geleciğine inanç demek, güven demek. Allah, mühendislerimizden, mimarlarımızdan razı olsun. Sürüş keyfi, dinamizmi harika bir araba. İnşallah daha güzel olacak. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

VANTB Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer de, "Van'ımıza eğer biz bu eseri kazandırmışsak ne mutlu bize. Başka bu projenin mimarı olan Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanımıza ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Vanımıza ve ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından TOGG'a binen Vali Balcı ve protokol üyeleri, borsasın bahçesinde kısa bir tur attı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Belediye, Nayif Süer, Otomobil, Ozan Balcı, Salih Akman, TOGG, Türkiye, Tuşba, Van, Van Ticaret Borsası gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir