Van Güncel

Van Ticaret Borsasında makam aracı Togg oldu

VAN - Van Ticaret Borsası'nda (VANTB) Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg, makam aracı olarak kullanılmaya başlandı.

Van: Van Ticaret Borsası'nda (VANTB) Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg, makam aracı olarak kullanılmaya başlandı.

65 TOG 002 resmi plakalı Togg'un hizmete alınması dolayısıyla VANTB binası önünde program düzenlendi.

Programa katılan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Togg'un ülkenin gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Aracın hayırlı olmasını dileyen Balcı, "Memleketimizin önemli bir eseri, yerli ve milli dediğimiz Türk mühendislerinin tasarladığı Togg, Van Ticaret Borsası tarafından teslim alındı. Togg ile gurur duymak, Türkiye'nin geleceğine inanç, güven demek. Allah, mühendislerimizden razı olsun. Sürüş keyfi, dinamizmi harika bir araba. İnşallah daha güzel olacak." dedi.

AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu ise ülkede hayal olarak görülen birçok projenin gerçekleştirildiğini belirterek, "Daha önce hayalini kurduğumuz aracın şu an gerçeğiyle karşı karşıyayız. İnanıyorum ki 5 yıl sonra bu aracı herkesin kapısının önünde göreceğiz. Allah devletimize zeval vermesin, her daim güçlü kılsın." diye konuştu.

Togg'un ülkenin en büyük gururlarından biri olduğunu vurgulayan AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk de "Togg çok rahat bir araba. Aracımızı Azerbaycan'da, Katar'da, Suudi Arabistan'da görebiliyoruz. Van'a iki araba gelmiş oldu. İnşallah uçaklarımız, tanklarımız, helikopterlerimiz gibi Toog da uluslararası bir marka olacak." değerlendirmesinde bulundu.

VANTB Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, "Bu projenin mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımıza ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Van'ımıza ve ülkemize hayırlı olsun." dedi.

Konuşmaların ardından aracın direksiyonuna geçen Balcı ve protokol üyeleri, kurumun bahçesinde tur attı.

Programa Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ve oda personelleri katıldı.(AA)

Van Ticaret Borsasında makam aracı Togg oldu1
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Belediye, Burhan Kayatürk, Hamdullah Şevli, Kayhan Türkmenoğlu, Nayif Süer, Ozan Balcı, Rektör, Salih Akman, Türkiye, Tuşba, Van, Van Ticaret Borsası gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir