Hakkari Güncel

Van, Hakkari, Muş ve Bitlis'te 658 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor

VAN - Van, Hakkari, Muş ve Bitlis'te olumsuz hava koşulları nedeniyle 658 yerleşim biriminin yolu kapalı bulunuyor.

Van: Van, Hakkari, Muş ve Bitlis'te olumsuz hava koşulları nedeniyle 658 yerleşim biriminin yolu kapalı bulunuyor.

Van'da 2 gün boyunca aralıklarla görülen kar, ulaşımda aksamalara neden oldu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde dünden bu yana kapalı 451 köy ve mezra yolundan 148'i ekiplerin çalışmasıyla açıldı.

Ekipler 303 mahalle ve mezra yolunun açılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Kent merkezinde de çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, ana yollar, cadde ile kaldırımlarda kar temizleme ve tuzlama yapıyor.

Muradiye ilçesi Devetaş Mahallesi Mağara mezrasında, vatandaşların kışın kullanmadığı tek katlı evler ve ahırlar karla kaplandı.

Erciş ilçesindeki İnci Kefali Tabiat Parkı da karla beyaza büründü. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği parktaki ağaçlarda, soğuk havanın etkisiyle kırağı oluştu.

- Hakkari

Hakkari İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, karla mücadele ekipleri, kapanan 355 köy ve mezra yolundan 162'sini yürüttükleri çalışmayla açtı.

Kentte, kalan 193 yerleşim yerinin yolunu açılması için çalışmalar devam ediyor.

Belediye ekipleri de kent merkezi ve mahalle yollarında kar temizleme çalışması yürüttü.

Vatandaşlar, ev ve iş yerlerinin üzerinde biriken karları küreklerle temizlemeye başladı.

- Muş

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar ve tipi nedeniyle kapanan 323 köy yolundan 261'inin açıldığını belirtti.

Yentür, kalan 62 köy yolunun açılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Belediye ve karayolları karla mücadele ekipleri de kent merkezi ve bağlantı yollarında kar temizleme ve tuzlama yaptı.

Belediye Başkanı Feyat Asya, 120 personel ve 60 iş makinesiyle 17 mahallede eş zamanlı başlatılan çalışmaların sürdüğünü kaydederek, "Vatandaşlarımızın hayat kolaylığını sağlamak üzere sahadayız. Vatandaşların mağdur olmaması için gereken çalışmayı yapıyoruz. Tek talebimiz vatandaşlarımızın yol kenarına pak ettikleri araçlarını kaldırmalarıdır." dedi.

- Bitlis

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kar ve tipi nedeniyle il genelinde 100 köy yolunun kapalı olduğunu belirtti.

Kurtkan, vatandaşların mağdur olmaması için kardan kapanan köy yollarını açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Ahlat ilçesinde kar yağışının ardından Harabeşehir Mahallesi'ndeki Emir Bayındır Köprüsü ile etrafındaki ağaçlar kırağıyla kaplandı.

Beyaza bürünen ilçede, tarihi mekanların kar örtüsüyle bütünleşmesi güzel görüntüler oluşturdu.

VAN - (DRON) İnci Kefali Tabiat Parkı beyaza büründü1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahlat, Belediye, Bitlis, Bitlis İl Özel İdaresi, Erciş, Feyat Asya, Hakkari, Hakkari İl Özel İdaresi, İnci kefali, Kar Yağışı, Karla Mücadele, Muradiye, Muş, Muş İl Özel İdaresi, Şeyhmus Yentür gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir