Van Güncel

Van'da spor salonu ve yarı olimpik yüzme havuzunun açılışı yapıldı

VAN - Van'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Van Valiliği'nin işbirliğinde yapımı tamamlanan yarı olimpik yüzme havuzu ve spor salonunun açılışı gerçekleştirildi.

VAN - Van'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Van Valiliği'nin işbirliğinde yapımı tamamlanan yarı olimpik yüzme havuzu ve spor salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Edremit'te bulunan Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli kampüs alanına inşa edilen yatırımları inceleyen Van Valisi Ozan Balcı, kentte spor adına güzel işler yaptıklarını söyledi.

Kentte, Spor Van Projesi'ni başlattıklarını belirten Balcı, "Güzel bir açılış için bir araya geldik. Amacımız her çocuk bir spor dalıyla uğraşmalı ya da bir spor dalının iyi bir izleyicisi olmalı. Bunun için kentte 23 spor salonu, 13 yüzme havuzu ve 300 okula da voleybol ve basketbol sahası yaptık. Ayrıca okullara 50 milyon lira değerinde spor malzemesi dağıttık. Sporcu fabrikası yaptık ve 75 halı saha da yapıyoruz." diye konuştu.

Spor altyapısına da katkı sağladıklarını anlatan Balcı, "Sporun toplumun her kesiminde yaygınlaştırılması için gayret gösteriyoruz. Spor anlamında yapılan yatırımlar geleceğe saçılan tohumlardır. İlerleyen yıllarda sporun her alanında Van'ın gençleri ve çocukları çok büyük başarılara imza atacak. Altyapıya ilişkin yatırımlarımız devam edecek. Yatırımların kentimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenlere de teşekkür ederim." dedi.

Programa, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

VAN -Spor salonu ve yarı olimpik yüzme havuzunun açılışı yapıldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Basketbol, Edremit, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muhammed Tosun, Ozan Balcı, Spor, Van, Van Valiliği, Voleybol, Yüzme gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir