Van Güncel

Van'da kadınlar bahar şenliği etkinliğinde eğlendi

VAN - Van'da düzenlenen bahar şenliği etkinliğine katılan kadınlar, halat çekme, çuval ve yumurta taşıma yarışması yaparak eğlenceli anlar yaşadı.

VAN - Van'da düzenlenen bahar şenliği etkinliğine katılan kadınlar, halat çekme, çuval ve yumurta taşıma yarışması yaparak eğlenceli anlar yaşadı.

Edremit Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Eminpaşa Mahallesi'ndeki Fidanlık Aile Destek Merkezinde kadınlara yönelik bahar şenliği düzenlendi.

Merkezde kurs gören ve mahallede yaşayan kadınların ilgi gösterdiği etkinlikte katılımcılara ayran aşı ikram edildi.

Halat çekme, yumurta taşıma ve çuval yarışmasının yapıldığı etkinlikte renkli görüntüler yaşandı.

Yarışmalarda dereceye giren kadınlara tiyatro bileti ve hediyelerin verildiği etkinlik, halay çekilmesiyle sona erdi.

Merkezin koordinatörü Müyesser Baytar, AA muhabirine, bahar şenliklerine kursiyerlerin ve mahalledeki kadınların ilgi gösterdiğini söyledi.

Amaçlarının sadece kadınların el becerilerini geliştirmek olmadığını aynı zamanda sosyal ve kültürel olarak da gelişmelerine katkıda bulunmak olduğunu belirten Baytar, "Bugün düzenlediğimiz bahar şenliğinde kadınlar gönüllerince eğlendi. Kazananlara hediyeler verdik. Bütün katılımcılara çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Merkezde okuma yazma kursuna katılan Sıdıka Baysal ise "Burada halay çektik, yarışmalara katıldık. Çok eğlendik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Van
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Edremit, Edremit Kaymakamlığı, Tiyatro, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir