Güncel

TFF Futsal Ligi'nde play-off etabı başlıyor

- Play-off 1. turunda Vangölü Sportif Faaliyetler ile Diyarbakır Alipaşa, İstanbul Şişli ile de Alagöz Holding Iğdır eşleşti

- Play-off 1. turunda Vangölü Sportif Faaliyetler ile Diyarbakır Alipaşa, İstanbul Şişli ile de Alagöz Holding Iğdır eşleşti

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futsal Ligi'nde play-off etabında mücadele edecek takımlar belli oldu.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, ligi 1. sırada Büyük Bingöl 1981 doğrudan finale yükseldi. Play-off 1. turunda mücadele edecek takımlardan Vangölü Sportif Faaliyetler ile Diyarbakır Alipaşa, İstanbul Şişli ile de Alagöz Holding Iğdır eşleşti.

Seride 1. ve 2. maçlar 23-24 Nisan, 3. maçlar ise 29 Nisan'da yapılacak. Taraflardan 3 galibiyet alanın bir üst tura yükseleceği play-off etabında gerek olması halinde 4. maçlar 30 Nisan, 5. maçlar ise 3 Mayıs'ta oynanacak.

- TFF Futsal Ligi play-off ve final aşaması statüsü

Play-off 1. tur ve 2. tur müsabakalarında 3 maç kazanan takımlar üst tura yükselecek. Seride ilk 2 müsabaka normal sezonu üst sırada bitiren takımın ev sahipliğinde oynanacak. 3. ve gerekirse 4. müsabaka normal sezonu rakibine göre alt sırada tamamlayan takımın ev sahipliğinde oynanacak. 4 müsabaka sonunda eşitliğin bozulmaması durumunda 5. müsabaka, normal sezonu üst sırada bitiren takımın ev sahipliğinde yapılacak.

Final etabında ise 3 maç kazanan takım TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak. Final turunda ilk 2 müsabaka normal sezonu 1. sırada bitiren takımın ev sahipliğinde oynanacak, 3. ve gerekirse 4. müsabaka ise normal sezonu rakibine göre alt sırada tamamlayan takımın ev sahipliğinde yapılacak. Final serisinde 4 müsabaka sonunda eşitliğin bozulmaması durumunda 5. mücadele normal sezonu lider bitiren takımın ev sahipliğinde oynanacak.

2023-2024 Sezonu TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak takım, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil edecek.(AA)

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir