13.09.2009 Saat: 10:11

Isırgan Otunun Mucizevi Faydaları

Isırgan otunun faydaları maddler halinde şu şekilde sıralayabiliriz.Günümüzde sıkça adını duyuran ısırgan otu pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.Egzama ve egzamaya eşlik eden baş ağrıları...

Isırgan otunun faydaları maddler halinde şu şekilde sıralayabiliriz. Günümüzde sıkça adını duyuran ısırgan otu pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Egzama ve egzamaya eşlik eden baş Ağrıları ısırgan otu çayı ile iyileştirilebilirler.

Isırgan otu, böbrek ve mesane taşı oluşumuna karşı da kullanılabilir. Böbrek hastalıkları ve zorlu baş ağrıları genellikle bir arada görülürler.

Egzamalar genellikle dahili bir nedene dayandıklarından, onları içerden, kan temizleyici bitkilerle iyileştirmek gerekebilir.

Isırgan otu, en başta gelen kan temizleyici ve aynı zamanda kan yaptırıcı bir bitkidir. Böylece, pankreas üzerinde de çok olumlu etkileri olduğu için, ısırgan otu çayı ile kandaki şeker düzeyi düşürülebilir.

İdrar yolları hastalıkları ve iltihapları, da Bitki çayı ile iyileştirilebilirler.
Isırgan Otunun Faydaları

Aynı zamanda da dışkılama kolaylıkları sağladığından, bir ilkbahar kürü için özellikle önerilir. İlkbaharda ve sonbaharda filizlendiğinde, onunla 4 haftalık bir çay kürü yapmak önemlidir.

Sabahları aç karnına, kahvaltıdan yarım Saat önce bir bardak ve Gün boyunca 1-2 bardak çayı yudumlanarak içilebilir. Bu tür çay kürlerinden sonra kişi kendini anlatılamayacak kadar iyi hissedebilir.

Isırgan otunun faydaları nelerdir
Ayrıca bu çayın lezzeti hiç de kötü değildir. Ama duyarlı kişiler, ona biraz papatya veya nane ekleyerek, lezzetini ve kokusunu değiştirebilirler.

Bu saydıklarımızın yanında her ne kadar bilimsel etkinliği kanıtlanmamış olsa da ısırgan otunun pek çok hastalığa iyi geldiği faydası olduğu bilinmektedir.

Benzer Sağlık Konuları
Isırgan Otu Şifa Küpü

Isırgan Otu Şifa Küpü

Uzmanlar,çay gibi demlenerek içilen ve yemeği yapılan ısırgan otunun bir çok hastalığın şifa kaynağı olduğunu bildirdi.Tüketici Hakları Derneği Samsun Şubesi...
Kerevizin faydaları

Kerevizin faydaları

Stresten karaciğere,tansiyondan idrar yollarındaki problemlere kadar bir çok soruna iyi gelen mucizevi bitki.Kerevizde,protein,fosfor,demir,potasyum,A...
Sinir ve Strese Karşı Karabaş Otu

Sinir ve Strese Karşı Karabaş Otu

Geçmişten günümüze şifa kaynağı bitkilerden biri olarak gelen karabaş otunun ağrı kesici,yatıştırıcı,balgam söktürücü ve idrar yollarında mikrop öldürücü...
Susam Yağının Mucizevi Faydaları

Susam Yağının Mucizevi Faydaları

Susam yüzyıllardır cilt sağlığı ve tedavisinde kullanılan mucizevi bir bitkidir.Yalnız susam yağının faydaları bununla sınırlı değildir.Cilt sağlığının yanı...