Van Güncel

Rize'de, yapay gölde akıntıya kapılarak hayatını kaybeden Kur'an kursu öğrencisi Van'da defnedildi

VAN - Rize'de, yapay gölde akıntıya kapılarak yaşamını yitiren Kur'an kursu öğrencisi Muhammed Koç, memleketi Van'da toprağa verildi.

Van: Rize'de, yapay gölde akıntıya kapılarak yaşamını yitiren Kur'an kursu öğrencisi Muhammed Koç, memleketi Van'da toprağa verildi.

Rize'nin Ardeşen ilçesinde, Fırtına Vadisi'ndeki derenin kenarına kano yapmak için oluşturulan yapay gölde yüzerken akıntıya kapılan ve yaralı olarak kaldırıldığı hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamayan 17 yaşındaki Koç'un cenazesi Van'ın Tuşba ilçesine getirildi.

Beyüzümü Camisi'nde cenaze namazı kılınan Koç, aynı mahalledeki mezarlıkta gözyaşları arasında defnedildi.

Cenazeye, Koç'un yakınları, Van İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aynı olayda hayatını kaybeden Şifa Elğay'ın cenazesinin de Van'ın İpekyolu ilçesinde defnedileceği bildirildi.

Rize'nin Ardeşen ilçesinde Fırtına Vadisi'nde derenin kenarında kano yapmak için oluşturulan yapay gölde yüzen Kur'an kursu öğrencilerinden 4'ü akıntıya kapılmıştı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen AFAD, deniz polisi, jandarma, sahil güvenlik, AKUT ve 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından sudan çıkartılan yaralı 4 kişi, müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmıştı.

Yaralılardan Muhammed Koç ile Şifa Elğay müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

VAN - Rize
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AFAD, İpekyolu, Jandarma, Mehmet Sırrı Şık, Polis, Tuşba, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir