Rüyada Tava Görmek

Çocuğu yaşamayan ve bu yüzden sürekli ağlayan kadına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kab, Çanak, Çömlek, Tabak, Tencere.)

Sorunlara çare bulan iyi niyetli, yardımcı insandır.

Rüyada tava görmek, efendisinin elinde bulunan mali bol bol harcamamasini isteyen sadik hizmetçiye delalet eder. Tavada bir sey pisirdigini gören evinde güzel ve rahat yasar. Tavadan yemek yedigini gören, evdeki insanlardan hayir görür. Eger yedigi sey eksi veya aci ise, kedere isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada tava görmek, çocugu yasamayan ve dolayisiyla üzüntüsünden dolayi daima göz yasi döken bir kadina isarettir. Üzüntü île çikan göz yasi, sicak; sevinçle akan göz yasi da, soguktur.

Rüyada Tava yorumları

Arzu

Rüyamda köyde kayınpederimin evinde oluyorum.Kendi annem de yanımda oluyor. Evde dolu üst üste konulmuş kalaylı tencereler ve yerlerde büyüklü küçüklü bakırı çıkmış iki saplı sahanlar ve tavalar vardı . Ben onları görünce çok sevindim ve bunları kalaylatır alırım dedim. Sonra başka bir odaya gittim annemle .Mutfak gibiydi girdiğimiz oda ve bir kaç kapı açılıyordu oraya.Ben bir kapıyı açtım kapının menteşe yerinde küçük küçük çekmeceleri annem bana gösterdi bende bir çekmeceyi açtım içi kağıtlara sarılmış poşetlere geçmiş büyük ve küçük dikiş iğneleriyle dolu idi.İğnelere baktım ve bunları kullanırım diyerek çekmeceye koydum ve kapattım.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*