Rüyada Silah Görmek

Her ne sekilde otursa olsun, rüyada silah görmek, kuvvet, seref, ihsan, memuriyet, emniyet ve baskanlikla tabir olunur.

Rüyasinda üzerinde bütün silahlari tasidigini gören hasta ise iyilesir, bir seyden çekiniyor ve korkuyorsa bu korkusundan kurtulur, yolcu ise emniyetle yoluna gider ve selametle geri döner.

Bir baska rivayete görede: Rüyada silah görmek, düsmana galip gelip zafer bulmaya, kuvvete ve hastaliklan def etmeye isarettir.

Bir kimse üzerinde silah oldugunu görse, kendisi de silahi olmayan bir kavim arasinda bulunsa o kimse o kavmin reisi olur. Bir kimse silahli oldugu halde halkin kendisine baktiklanm görse, halk, o kimsenin dedikodu ve giybetini Yapar. Eger bakan halk, ihtiyar kimseler ise, onlar o kimsenin dost ve ahbabidirlar. Bakanlar genç iseler, o kimsenin kötülügünü isteyen düsmanlarina isarettir.

Rüyada üzerinde silah oldugunu ve onlari kullanmaya kudreti oldugunu gören kimsenin, kemal sahibi birisi olduguna, arzu ve istegine ulasmasina isarettir.

Bazen de bu Rüya, dinde salah a isarettir. Rüyayi gören korkuyorsa ve hasta ise u Teala Hazretleri (C.C.) şifa verir. Eger yolcu ise, ailesine sag salim olarak döner.

Bir kimse soyularak silahinin dinden alindigini görse, devlet ve saltanatinin ve kavminin kuvvetsiz ve zayif olmasina isarettir.

Rüyada silah kusanmak, ilme, kisiyi fakirlik ve siddetden kurtaracak mala ve düsmani kovmaya, korktugu kimseye galip gelmeye isarettir. Rüyada silah kusanmak, ilaca, seytanin serrinden kendisini muhafaza eden hanima isarettir.

Rüyada silah görmek, kuvvete ve düşmanları alt etmeye ve zafer kazanmaya işarettir. Rüyada silahı olduğu halde kullanam yorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine işarettir.

Rüyada silahçılar çarşısını görmek, münakaşaya ve düşmana zafer bulmaya işaret eder.

Rüyada elinde bir kılıç veya silah olduğunu görmek, rüya sahibinin yapacağı bir işten dolayı şöhret bulacağına işarettir.

Bir kimsenin rüyada silah görmesi, düşmana karşı zafer bulmaya, kuvvete, izzete ve hastalıklardan şifaya delâlet eder.

Rüyada silah kuşandığını görmek, ilme, fakirlik ve şiddetten kurtaracak mala ve düşmanı kahretmeye, korktuğu kimseye galip gelmeye işarettir.

Rüyada soyularak silahının elinden alındığını görmek, devlet ve saltanatının zayıf olmasına işarettir. Rüyada ok, kalkan, kılıç, süngü gibi harb aletleri görmek, izzete, şerefe, yüksek rütbeye, zafere ve müjdeye işaret eder.

Rüyada silah kuşanmak, kendisiyle hastalık ve dertlerin giderildiği ilaca, şeytanın şerrinden kendisini muhafaza eden zevceye, keder ve üzüntüden kurtulacağına işarettir.

Rüyada Silah yorumları

MUSTAFA

Rüyamda kemerime önce bıçak sonra silah takarak çatışma gibi birşeye hazırlanıyordum.

hazal

rüyamda toplu silah gördum bu demek

Nejla

Rüyada silahla bir türlü ateş edemiyordum karşımda gıcık olduğum biri vardi çünkü o benim saçlarımı bıçakla kesmişti

haydar

rüyada G3 silahı şarjörlerini görmek şarjörlere merdi doldurmak görmek

elif

rüyamda bir adam bana silahla vurmak istiyo ama ben engel oluyorum onu yere düşürüp kaçmaya çalıştım yine de bırakmıyodu silahı sürekli sıkmaya çalışıyodu ama ben izin vermiyodum

yıldız

rüyamda silah gördüm arkadaşlarımı öldürüyordum

hüsamettin

rüyamda abdullah gülü elinde silah çok eybetli bi duruşla zulme karşı durduğunu gördüm

elif

ruyamda kendi kendimi beynimden silahla vurdum ama olmedim sizce bu nedemektir

erturul

ruyamda chp-akp yi geçiyordu çok korkunç bir kabustü

turgut

rüyamda tanımadığım biri beni karnımdan vurdu agrıyla uyandım

turgut

rüyamda tanımadığım biri beni karnımdan vurdu agrıyla uyandım

ismail

silah kullanırken hangi mal ters taraftan ateş etti?

mevlüt

arkadaşlarla silah atıyoruz sonra eve götürürken bi amcada silah atıyodu :)

deniz

evin içerisinde iki yılan yanyana kıvrılmışlardı. görünce korkuyorum .yanımdaki bir erkeğe söylüyorum. oda silahla vuruyor.paramparça ediyor.

havva

ben rüyamda oğlumun benim peşimden gelerek silahla vuracağını sandım geldi ama vurmadı ne ye yorarsınız acaba teşekkürler

beyza

arkadasımın elınde sılah vardı bırını vuruyodu bende ona yapma dıye bağırıyordum oo benı dınlemedı ve karsısındakı ınsanı oldurmustu en sonun da ıse beyzaa dıye bağırdı burda bıttı..

huseyin

silah guc kuvet ve sesdir bir yerden haber alacaksin demektir

huseyin

her ruyanin gercek bir sebbi var dir

murat

buradaki arkadaşlar uyumadan önce kesin amerikan aksiyon filmi izlemişler film gibi ruyalar ya.biri afganistanda biri kötü adamlarla çatışıyor film gbi

çetin

Ruyamda afkanistanda amerikan askerleriyle catisiyordum

damla

Rüyamda biri bana silah doğrultyo benim kalbin cıkacak gibi oluyp çok korkuyorum sor bi tokat ayıyo ikaz için

ENVER

BEN RUYAMDA CATIŞMAYA GİDİYORDUM YANIMDAKİ ADAM ELİNDE SİLAH VARDI KİMSEYİ VURAMİYORDU ELİNDEN ALDIM VURMAYA CALIŞTIM

Fatma

Ruyamada sılah sıkıym sılah yanıyr

melek

Ruyam da bir catismadaydim ve cok sevdimyim birisi ile birlikte kotu bir adamin uzerine ates edip vuruyorduk adam yeredus tukten sonra bitti deyim olay yerinden ayriliyorduk.

Can

Gördüğüm kabusun hatırladığım kısmı şöyle: Evdeyim. İçimde takip ediliyor hissi var. Birden pencereden seni bugün yalnız bırakmayacağım diye bir ses geliyor. Sonra birinin içeri gireceğini fark ederek evin kapısını kilitliyorum ama açık olan pencereyi kapatmak yerine perdeyi kapatıyorum. Sonra içeri iki elinde iki bıçak olan bir adam giriyor. Ondan korkuyorum yere eğilerek başımı ellerimle sarıyorum. Sonra adam yatak odasına geçiyor. Dışarısı karanlık olmamasına rağmen annemle babam uyuyorlar. Adam önce babamın yanına gidiyor. Ben adama yalvarıyorum lütfen zarar vermeyin. Sonra elinde çatalla babamın parmaklarını kesiyor. Ama ilginç olan bunu çatalla yapması. Sonra babamın bana dönüp göz kırptığını görüyorum. Ardından yastığın altından silah çıkarıp anında annemin yanında olan adama sıkıyor. Silahın sesini duyuyorum. Ölen adam değil annem oluyor. Babam annemin başını kontrol ediyor yaşıyor mu diye. Sonra ağlayarak uyanıyorum. Uyandığımda da yüzüm buruşuktu ağlama halinde. Kısa sürede bilincim yerine geliyor.
Not: rüyamda hiç inisiyatif kullanamıyorum. Yani her şeyi izlemek durumda kalıyorum.

Bu rüyamı açıklarsanız anlamını çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ilknur

silala çatışmadan kaçıyordum peşimden kovalıyorlardı yakalamaya çalışıyorlardı

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*