Rüyada Sadaka vermek Görmek

Rüyada sadaka verdigini gören, eger alim ise, ilminden kazanir, eger bir devlet adami Ise san ve serefi artar, tüccar ise ticareti çogalir, sanatçi ise halk ondan fayda görür. fakir ise zengin olur.

Kirmani'ye göre; rüyada sadaka verdigini görmek, korku ve düsünceden kurtulmak, bela ve afetlerden emin olmak ile tabir olunur.

Cabir ül Magribi ye göre; rüyada sadaka verip bir fakiri sevindirdigini gören, hasta ise iyilesir. Sikintisi varsa geçer. Tutuklu ise kurtulur. Eger günahkar ise Allah'u Teala onu tövbe etmege nail eder. Dinsiz ise Islamiyet i kabul eder.

Sadaka verdigini görmek her durumda mutluluk ve ikbale delalet eder. Herkese sadaka dagittigini gören kimsenin malinda bereket olur.

Abdulgani Nablusi ye göre; Rüyada sadaka, belalarin define, hastalarin iyilesmesine, rizk ve berekete, nimete delalet eder.

Rüyasinda ölmüs hayvan, sarap, ve çöp gibi sadaka olarak verilmesi caiz olmayan seylerden birini sadaka verdigini görmek, kendi malinda ve baskasinin malinda, kendilerine kötülük getirecek bir is yapmis olacagina isarettir. Çünkü fenaliga fenalik, günaha günah ile karsilik verilir.

Rüyasinda helal ve iyi bir seyi sadaka olarak verdigini gören, eger hayvan ticareti yapiyorsa, o isinde bereket görür, eger çiftçi ise ürününde bereket ve feyiz bulur.

Sadaka vermek hayir ve berekettir. Taninmis zenginlerden birine sadaka verdigini görmek, o zenginin fakir olarak sadakaya muhtaç olacagina delalet eder. Fahise bir kadina sadaka vermek tövbe etmesine; hirsiza sadaka vermek, hirsizliktan vazgeçecegine isarettir.

Ibn i Kesir e göre; rüyada sadaka vermek, malini çogaltmak, düsmani çildirtmaktir. Çünkü sadaka ile seytan kahredildigi gibi, sadaka vermek rüyasi da hayir ve bereket ve mal çokluguna delalet eder. Rüyada gizli sadaka veren, eger asi ise, günahlari bagislanir.

Bazen sadaka vermek ilim adamlarina ve büyüklere yaklasmaya da delalet eder. Rüyada kendisinden sadaka istenip verdigini gören, Alim ise halk ondan ilim ögrenir, devlet adami ise sözü geçerli olur, tüccar ise halk ondan faydalanir.

Sanatçi ise bir çok çirak yetistirir. Rüyada bir yoksula yemek yedirmek korkudan emin olmaya, sikintidan ve kederden kurtulmaya; bir dinsizi doyurmak düsmanini kuvveti indirdigine isarettir.

Rüyada sadaka verdigini görmek bazen tespih çekmege, kabir ziyaretine ve Kur an okumaya delalet eder. Rüyada sadaka vermek, korku ve endiseden emin, bela ve afetten kurtulmaya isarettir.

Rüyada Sadaka vermek yorumları

Mahsum çelik

Mrb ruyamda birdilenciye 2 tl verdim tam alirken uyandım 2 tl elimde masanın üzerine bırakıyordum

ayşe

ayleme verdiyim erzak ölmüş annemin elindeydi bu ne anlama geliyor ölmüş annem agaçtan zeytin topluyordu

İsa

Ben rüyamda poşetteki ayakkabılarımı oturduğum yerde unuttum. Sonra arkadaşla gezdik yine aynı yere geldiğimde aklıma ayakkabıları unuttuğum aklıma geldi. Ben sağa sola bakındım ayakkabıyı buldum küçük bir kız çocuğu (dilenci) saklamış ve bana verdi. Bende ona bir miktar para verdim. Ne alacaksın diye sorduğumda bana dondurma alacağım dedi.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*