Rüyada Kurban Görmek

Rüya yorumcusu için tabirinde hata yapmaya; diğer kimseler için adağını yerine getirmeye, rızka, hastalık ve şiddetten kurtulmaya; kişiyi a c.c. yaklaştıran amellere, Kurban, mal taksimiyle ilgili bir memuriyete girmeye; bütün gam ve kederlerden kurtulmaya, müjdeye, sevinç ve berekete; Hamile kadın için erkek çocuğa,

Kişinin kendini kurban etmesi borçtan kurtulmaya, zenginliğe yahut içinde bulunduğu her türlü olumsuzluktan kurtulmaya, Kurban hacca gitmeye, kurktuğu şeyden güvende olmaya, ilahiyardım ve zafere,

Kurban eti dağıtmak üzüntü ve kederin gitmesine, izzet ve şerefe nail olmaya, Kurban bazen çetinlik ve şiddete, düşmanlık ve münakaşaya, avdan gelecek kazanç ve rızka,

Kurban eti çalmak Allah Teala ya iftirada bulunmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Boğazlamak.)

Rüyada kurban kesmek, kötü gözlerin neden olduğu sıkıntıdan kurtulmayı işaret eder. Ama kurban eti iyi sayılmaz.

Rüyada kurban adagini yerine getirmedigini görmek siddetten kurtulmasina ve hastasinin iyilesmesine delalet eder. Bazen de koyun, keçi ve sigir gibi hayvanlardan gelecek menfaatle rizklanmaya delalet eder.

Kurbandan insanin Cenab i Hakk a yaklasmak kastettigi sey anlasilir ve öyle tabir edilir. Deve kurban ettigini gören kimse, cuma namazlarini kaçirmaz. Kurban görmek, bazen mal bölüsülecegine de isarettir.

Kurban bütün keder ve gamlardan kurtulmaya, sevindirmeye ve berekete müjdedir. Rüyayi gören hamile kadin ise, hayirli bir erkek çocuk dogurur.

Rüyada seriat bakimindan kurban edilmesi caiz olan bir hayvani kurban kestigini görmek hayir ve menfaattir. Eger rüya sahibi bir yere bagimli ise kurtulur. Eger kederi ve sikintisi varsa geçer. Eger hasta ise iyilesir. Eger fakirse zengin olur. Borçlu ise borcunu öder, hacca gitmemis ise gider, darlikta ise Allah (C.C) rizkini genisletir.

Kirmani ye göre, kurban etinin halka bölünüp verildigini görmek, zengin bir adamin vefat ederek malinin akrabalarina taksim olunacagina isarettir.

Cabir ül Magyibi ye göre; kurban görmek iki sekilde tabir olunur: Biri müjde, digeri berekettir. Eger rüyayi gören kadin ise ve hamile ise bir hayirli çocuk dogurur. Bir koç kurban ettigini görmek fidyedir. Bunun bereketi ile belalardan kurtulur. Azasindan birinin noksan oldugu görülen bir hayvani kurban etmek dininde noksan olacagina isarettir.

Abdulgani Nablusi ye göre; rüyada kurban görmek Adak hususunda vefa, hastaliktan sakinma, fayda ve menfaat ile tabir olunur.

Bir deve veya öküz veya koç kurban ettigini gören, çok büyük bir sevap isler. Rüyada kurban kestigini gören, esir ise kurtulur, tutuklu ise tahliye edilir, borçlu ise borcundan kurtulur, fakir ise geçimi kolaylasir, kederli ise sevinir. Kestigi kurbanin etini dagittigini gören, sikintidan kurtulup feraha erer ve serefe nail olur.

Bir hastanin kurban kestigini görmesi onun ölümüne, baska bir rivayete göre de iyilesmesine yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kurban, hastanin iyilesmesine isarettir.

Bazen de koyun, keçi ve sigir gibi ev hayvanlarindan gelecek menfaatle riziklanmaya, isarettir. Deve kurban ettigini gören kimse, cumaya erken saatte gider. Sigir kurban etse ikinci, koç kurban etse üçüncü, tavuk kesse dördüncü, yumurta tasadduk etse (sadaka verse) besinci saatte cuma namazina gider. Kurban görmek bazi kere mal taksim eden memur olmaya isarettir.

Kurban, bütün keder ve gamlardan kurturmaya, sevinmege ve bereket olmasina müjdedir. Rüyayi gören, hamile kadin ise hayirli bir erkek çocuk dünyaya getirir.

Kendisini rüyada kurban ettigini görse, esir ise esaretten kurtulur, borçlu ise borcundan kurtulur. Fakir ise zengin olur ve kolayliga kavusur. Herhangi bir seyden korkan kimse kurban kestigini görse, korktugundan emin olur. Haccetmemis kimse görse, hacca gider.

Seferde bulunan kimse görse, nusret ve zafere erisir. Gam ve kederli birisi görse gam ve kederinden kurtularak sevince kavusur. insanlara kurban eti dagittigini gören kimse, üzüntü ve kederinden kurtulur, izzet ve serefe nail olur. Bir kimse kendisinin kurban eti çaldigini görse Allah (C.C.) a iftira eder.

Bazi tabirciler dediler ki Hasta adam kendini kurban ediyor görse, ölür. Bazilan da, hastaligindan sifa ve afiyet bulur, demislerdir. Rüyada kurban görmek, zevceye veya kendisiyle iftihar edilen çocuga ya da kendisiyle Allah (C.C.) a yaklasilan iyi amele isarettir. Kurban çetinlik ve siddete, düsmanliga, Aile ve akraba arasinda çikan münakasaya, savasa veyahut avdan gelecek kazanç ve faydaya isarettir.

Rüyada Kurban yorumları

murat

başka birinin beni ruyasında koyun keserken ve canlı canlı derisini yuzerken gormesi

ece

ben rüyamda bir akan suyun yanında kurbanı kesilmiş biçimde gördüm.

yunus

rüyamda görümcemin bbüyük oglu küçük yeni dogmuş kardeşini kurban bayramında kurban etti. çoçuk bir türlü canını veremedi gördüm allah rüyamı hayra çıkarsın

YUNS

BEN RÜYAMDA 47 TANE KURBAN ALDIĞIMI GÖRDÜM RÜYAM NEYE YORUMLANIYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM ..

mehmet

rüyamda boorçlu olmama rağmen 1000 tl bir bedelle bir yakınımıza kurban aldırıyordum.küçük bir dana daha sonra kurbanın kesildiğini görüyorum.derisini yarıya kadar yüzüp dışarı çıkıyorum.dışarı çıktığımda beden üç yaş büyük abimi görüp ona kurban kestiğimi işaret ediyorum. tekrar döndüğüm de kurbanın sadece kafasını görüyorum çalındı sanıyorum.ve bağırarak insanlara hakaret ediyorum.daha sonra uzun yılllar komşuluk yaptığımız bir amca dur bakalım gel diyor ve içeri doğru yürüyoruz.içeri girdigimizde kasaplar kurbanı eti kemiği ayırmış şekilde bana veriyorlar ve eve geliyorum.yorumlarsanız seviirim.(bu arada ben çok fazla rüya görmem.ama hayır yada şer olacaksa sonucu bu tarz rüyaları yılda 1 kere görüyorum.)

hülya

annem ruyasında amcamın 4 tane kurban kestıgını gormus amcamlarda 4 kardesler hepımıze 1 er tane kurban dusuyo ama amcam bızım payımızı da kendıne almıs amcamın esıde anneme bagırıp cagırlıs kufurler etmiş annemde karsılık vermıs sızce bunun anlamı nedır cvb verırsenız cok sevınırım cnku cok merak edıorum ıcınde bende varım o ruyanın ..

Emine ö

Ben hamileyim Kardeşim rüyasında benim mor yapraklı bir söğüt ağacı yanında oturduğumu tablet bilgisayar ile uğraştımı ve bir koyunun gelip kurban olmak için benim önüme yattıginı babamın o kurbanı kestiğini görüyor ama kurbandan hiç kan akmıyor bu ne anlama geliyor

ömer

Rüyamda koyunlarımız vardı 3 4 tane ve yolda yuruyorduk arkasında sadece traktor römork u bırden bi tanesinin uzerinden gecti hayvan acı cekiyordu bende tekbir getirerek hayvanı kestim neye tabirdir?

KURBAN KES

rüyamda nerden geldiğini bilmediğim bir ses bana çocuğun için kurban kes diyor,18 yaşına geldiğinde tekrar kes diyor bu ne demek bunu yapmalımıyım .teşekkürler

ali

rüyamda mavi gözlü gri bi inek gördüm ve anlımdan öptü allah bni istiyor diyip kactı biraz yürüdükden sona gördüm ve uyandım

adaş

bir tanıdığım kurban ettiği inekten yemem için bir parça veriyor ve ben de yiyiyorum

Öznur

Rüyamda bir meydanda kalabalık herkes kurban kesiyor benim kurbanım da kesilmiş ben kurbanımın etini parçalayıp başkasına mangalda kebap pişirtip ekmek arası yaparak kalabalığa dağıtıyorum kendim bir lokma tadıyorum üstünde çok az eti kalmış iç derisini de gerçekte ölmüş anneme götürürken uyanıyorum . Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*