Rüyada Kelebek Görmek

Görsel sanatlara düşkün olmaya, erkek ve kadınların rekabetine, düşmanlığı laftan öteye gitmeyen insana, kendini mahvedecek bir iş yapmaya, dostluk ve sevgiye, kısa ömürlü çocuğa ya da hayırsever kimseye, Geçimi topraktan olan kimselerin kelebek görmesi sıkıntı ve işsizliğe, şerli kimselerin ve kötü kadınların kendi seviyesindeki kimselere meyletmelerine, Bir ışık çevresinde, belli bir misefede dönen kelebek, ilahi yahut beşeri aşka dellet eder.

Zenginlik ve boşansın habercisidir. Rüyada kelebek, sizin çok ince ve sanatkar ruhlu biri olduğunuza yorumlanır. Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzaktaki dostlarınızdan ya da yakınlarınızdan güzel haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık biriyle evleneceğine yorumlanır.

Zenginlik ve boşansın habercisidir. Rüyada kelebek, sizin çok ince ve sanatkar ruhlu biri olduğunuza yorumlanır.

Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzaktaki dostlarınızdan ya da yakınlarınızdan güzel haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık biriyle evleneceğine yorumlanır.

Bol şansın habercisidir. Eğer rüyanızda kelebeklerin uçuştuğunu gördüyseniz, uzak bir yerde yaşayan arkadaş veya akrabanızdan hoş haberler alacaksınız.

Hayırlı, sevindirici haber ve aşktır.

Rüyada kelebek görmek, hercailige isarettir. Rüyada bir kelebegin bir çiçek üzerine kondugunu görmek, sevdigi bir kadinin kendisini ihmal ettigine delalet eder.

Rüyasinda bir kelebegin pencereden odasina girdigini görmek, sevdigi ve çoktan beri haber alamadigi birisinden mektup alacagina isarettir. Bir lamba veya mum etrafinda dolasan kelebekleri görmek, ömürleri kisa olan evlatlara delalet eder.

Ibn i Kesir e göre; rüyada kelebek görmek, kadin erkek iliskilerine yorumlanir. Bu iliski sanat ve edebiyat alaninda birbirleriyle yarismak ve rekabet etmekle de tabir olunur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kelebek, cehalet ve melikin (Devlet Baskaninin) hizmet ve siyasetleriyle tecrübe edilmemis kimseye isarettir. Bazen kelebek görmek, dostluk, sevgiye ve kendisini helak edecek bir seye atmasina isarettir.

Kelebek, atesperestlere veya korku ve feryat etmeye isarettir. Kelebek, sözü büyük, kendisi zayif ve bayagi bir düsmana isarettir.

Ziraatçilarin kelebek görmesi, issizlik, sikinti, serli kimselerin ve kötü kadinlarin kendilerine meyletmelerine isarettir, Lamba, kandil ve mumdan uzakta görülen kelebekler, hayirlarini sarf eden ve serden çekinen kimselere veya kisa ömürlü evlata isarettir. Bazen kelebek, ecelinin yaklastigina ve amelinin nihayet bulmasina isarettir.

Kelebek, erkek ve kadinlarin birbirleriyle yaris etmelerine ve resim sanatina düskün olmalarina isarettir.

Zenginliğin ve bol şansın habercisidir. Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzak bir yerdeki arkadaş ya da akrabanızdan hoş haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık bir sevgili bulup onunla evleneceği anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Kelebek Görmek: Hayatınıza girecek birinin neşe ve umut kaynağınız olacağına ve hayatınıza değerli bir etkisi olacağına yorumlanır.

Rüyada Kelebek yorumları

Eylül

Bir aydır etrafında kelebek dönüyor ne anlama gelir bu

Beyza

Renkli bir kelebeğin benim boynuma konduğunu gördüm.

sevda

16 yaşındayım benim ikiz kardeşlerim var 4 yaşındalar ve rüyamda onları ışıklı kelebek olduklarını ve herseferinde kaçtıklarını gördüm her ne kadar onları yakalasamda yinede kaçıyorlardı bu ne demektir lütfen çevap yzın bekliyorum

Belinay

ben rüyamda rengarenk bir kelebek gördüm ama kelebek benim kulağıma bişeyler fısıldıyordu ilkinde hamd olsun rabbime dedi sonra fazla hatırlamıyorum ama yanımda annem de vardı bu arada çok şükür annem sağdır neyse sonra anneme dedim kelebek benle konuşuyor annem innanmadı annemin kulağına doğru götürdüm kelebeği annemde duydu. rüyam böyle işte...

lübra

rüyamda yediğim bisküvinin içinden kelebek çıktığını gördüm

yunus

ruyamda kelebek gördüm kanatları yılan desenliydi kanatlarını oynadım elime altın topları döküldü altın topları cikolata oldu onları yedim

RUMEYSA

RÜYAMDA KELEBEK YİYORDUM AMA YUTTUĞUMU GÖRMEDİM BİR KELEBEĞİ AĞZIMA ATTIM BUNUN BACAKLARI KALIN YİYEMEM DİYE AĞZIMDAN ÇIKARDIM

birindar

ben rüyamda ilk okula okudugum okulun bahcesınde küçük çook tatlı önce bittane sonra bir kaçtane çıceklere konuyorlar sonra tekrar uçuyorlar

Dilan

Ben rüyam da kelebek lerin uçuşununa tanık oldum.

rabia

ben rüyamda havada rengarenk kelebeklerin dans ettiklerini gördüm bir süre sonra rekn renk ayrıldılar.Ölmüş olan annem bu kelebekelein bir tanesine dokunarak ütün kelebekler başımdan aşağıya döküldü.Üzerim kelebekler sayesinde parlak bir görünüm aldı.Üzerimden çıkartmaya çalıştığımda olumsuz oldu kelebekler bu durumun sonunda ölmedi veya bir şey olmadı.Sizce buna karşı cevabınız nedir ?

seda

rüyamda perdenin üstüne konmus masmavı cok büyük bi kelebek vardı ve ben ona saskınlıkla bakıyordum kelebek cok büyüktü. biraz tedirginlik vardı üstümde ama ona hayranlıkla bakıyordum cok güzeeldi ...

eda

ruyamda kelebege sonsuza dek yasamasi icin bir omur vermistim bu nedir ?

Kadir

yere tükürüyorum ama tükürüğüm kelebeğe dönüşüp uçuyo. bunun yorumunu yapabilecek varmı arkadaşlar?

bennur

rüyamda bir sürü hatta bir ton kadar kelebek gördüm hepsi tek tek elime gelip konuyodu.kızımda bana dediki anne kavanoz getirim de içine koyalım dedi rengarenkti bacaklarıda sapsarıydı.çok yakından gördüm...

kelebek

rüyamda kozasında bir kelebek hareket ederken gördüm ve daha sonra kelebek kozasından çıkmış uçuyordu.kelebek ama nasıl desem o kadar büyük ki hem korktum hemde şaşırmıştım.korkmama rağmen kelebeğin yanında durdum ve onun hareketlerini izledim.çok fazla uçmuyordu sanki benim onu izlememi istercesine olduğu yerde hareketler yapmaya başladı.birde kelebek kahverengi renkli idi.kendi kendime allahım nasıl yaratmış bunu diye düşünüyorum,birde kelebekle göz göze geldik.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*