Rüyada Kan Görmek

Damardan kan akması zengin için mal noksanlığına, yoksul için eline mal geçmesine, Dişlerden kan çıkması akraba yüzünden üzüntü ve kedere döşmeye, Burundan az kan akması üzüntü ve kederden kurtulmaya, çok kan akması mal noksanlığına, Vücuttaki bir yaradaan çıkan,elbise ve bedeni lekeleyen kan haram kazanca; zarar, hasar ve kedere; elbise ve bedeni lekelemeyen kan haram ve şüpheli şeylerden karunmaya,

Kılıç, mızrak vb. darbesiyle vücudun iltihaplı kısmından çıkan kan sıhhat ve afiyete, yolcu ise salimeneve dönmeye, Kan içmek haram mala, kan birikmiş bir yere düşmek şüpheli kazanç sağlamaya, Kanın cilt ve deriden acı hissetmeden akması sıhhat ve esenliğe,

Hayız kanı genç kız için kocaya, Hamile kadın için düşük yapmaya, hayızdan kesilen kadın için hastalığa,

Arkadan kan çıkması günahı terk etmeye, bu kan çevreyi ve elbiseyi lekeler ise haram kazancın elden çıkmasına, Yara olmadığı halde vücuttan kan çıkması memur için rüşvet almaya, halktan biri için zarara uğrmaya delalet eder. (AyrıcBakınız; Kan Aldırmak.)

yuxuda qan gormek

Rüyada kan görülmesi, savaş ve felaket haberi olarak yorumlanır. Hayal kırıklığına uğrayacak ve üzüntülü günler yaşayacaksınız demektir. Arkadaşlarınıza dikkat edin demektir. Kan aldırmak dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır.

Çok büyük hayal kırıklığına uğrayacak ve mutsuz olacaksınız. Garip ve esrarengiz arkadaşlardan uzak durun. Sağlığınıza da dikkat etmenizde yarar var.

Rüyada kan görülürse yorum yapılmaz. Önemsizdir.

Rüyada kan görmek, haram malla yorumlanir. Rüyasinda birinin bir yerinin kana bulastigini görmek, mal sahibi olacagina delalet eder.

Bir kimsenin rüyada kendi gömlegine baskasinin kaninin bulastigini görmesi, o kimsenin arkasindan ona ait konusmalar geçtigine isarettir.

Gömleginin hayvan kaniyla lekelendigini görmek, bir hirsiz tarafindan kendisine yalan bir söz söylendigine; kendi gömlegi onu alip yirtan bir vahsi hayvanin kaniyla lekelenmis ise, kendisine düsman tarafindan bir söz söylendigine; gömlegine eti yenilen bir hayvan kani bulasmis ise, ona se refli ve zengin biri tarafindan yalan bir söz söylenmis olmasina ve bu yalanlardan sonra, kendisinin haram bir mala sahip olacagina delalet t eder.

Seyyit Süleyman Hüseyni ye göre; kanin rüyada insan vücudunun herhangi bir yerinden akmasi, sagliga ve selamete isaret tir.

Bazi yorumculara göre de, vücudun herhangi bir yerinden kan çikmasi veya yara oldugunu görmek, saglik ve zenginlige delildir.

Rüyasinda akan insan kan görmek günahlarindan siyrildigina. ve çirkin islerden uzak olacagina isarettir. Kan kuyusuna düstügünü görmek, haram mal edinmektir. Önünde içi kan dolu bir çukur oldugunu görmek, kaninin akarak topraga karisacagina delalet eder.

Abddülgani Nablusi ye göre: herhangi bir sebep olmadigi hal de, vücudunun bir yerinden kan aktigini gören, zengin ise kanin miktari kadar para veya mali eksilir, fakir ise o kadar para veya mal sahibi olur.

Ibn i Kesir'e göre; rüyada görülen kan, sahibinin hayatina, yasantisina. kuvvet ve kudretine, mal varligina, giydigi elbiselere ve bu gibi hayatinda yasamasina yardimci olan seylere delalet eder.

Kanin vücuttan çiktigini görmek ugursuzluktur. Bu sebeple vücuttan sebepsiz olarak kan akmasi sikinti ve üzüntüden kurtul mak demektir. Ibn i Sirin e göre; vücuttan çok fazla akan kan. ana, baba, ço cuk veya arkadas tarafindan gelen menfaatlerin kesilmesine, ya hut malinin bir kisminin elinden çikacagina, elbiselerinden bir kisminin satilmasina, veya sevdiklerinin birisinden ayrilacagina isarettir.

Rüyada kendi kanini içtigini görmek, bu kimsenin büyük bir si kinti ve kedere kapilacagina, veya borcunu baska birisinden borç alarak, ödeyecegine delalet eder.

Rüyada kadinlarin adet kanini görmek, genç kizlar için kocaya, hamile kadinlar için düsük yapmaya, yasli kadinlar için hastaliga delalet eder.

Rüyasinda arka küreklerinden kan aktigini görmek, günahlarindan kurtulduguna, bu kanin vücuduna bulastigini gör mek, haram mallarinin elinden çikmasina isarettir.

Cafer i Sadik a göre; insan kani, mal ve para ile de tabir edilir, bu yüzden kendi vücudundan kan çiktigini görmek, çikan kan kadar malinin veya parasinin elinden çikacagina delildir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kan, haram mala yahut Rüya sahibinin isledigi günaha, yahut kendisiyle günah kazanilacak bir fiile isarettir. Bundan dolayi kana bulandigini gören kimse mal sahibi olur. Yahut haram mal ve büyük günah içinde bulunur.

Eger rüyada kendi gömleginde bilmedigi yerden gelmis bir kan oldugunu görse, o kimse üzerine yalan bir söz söylenir. Gömleginin kedi kaniyla bulandigini gören kimseye bir hirsiz tarafindan yalan bir söz söylenir.

Eger kendi gömlegini aslan ve yirtici bir hayvan kaniyla bulastigini görse, o kimseye galip olan zalim bir kimse yalan bir söz söyler. Eger gömlegini koç kaniyla bulastigini görse, ona serefli, zengin ve kuvvetli bir kimse yalan bir söz söyler.

Yalandan sonra kanin nispetince haram mala nail olur. Kanin, rüyada cilt ve deriden akmasi sihhat ve selamettir. Bazi tabirciler, bir kimse vücudundan kan çiktigini ve yara oldugunu görse, o kimseye beden sagligi ve çok mal gelir.

Eger kaybolmussa sag olarak döner, hayir ve sevince nail olur. Insan kani içtigini gören kimse mal ve menfaata nail olur ve bütün fitne ve belalardan kurtulusa erer, Bazi tabirciler, insan kani içtigini gören kimse günahtan ve yaramaz hareketlerden kaçinir ve çirkin islerden kurtulur, dediler.

Kan kuyusuna düstügünü gören kimse, kana yahut haram mala müptela olur, denilmistir. Kendi üzerinde kan gören kimsenin üzerine söylenecek yalana isarettir. Herhangi bir kasit olmadan, kan aldirmaksizin ve yara olmaksizin vücudundan kan aktigini gören kimse zengin ise kanin aktigi kadar mali elinden çikar. eger fakir ise o miktarca eline mal geçer.

Bir kimse rüyada kan çukuruna düstügünü görse, onu heyecana ve izdiraba atacak bir kana isarettir. Rüyada görülen burun kani çok akici ve ince olursa, burnu akan kimseye isabet edecek haram mala, eger kan kati olursa düsük yapilan erkek çocuga isarettir.

Rüyada burnunun kanadigini ve burnunun kaninin kendisine fayda verecegini düsünüyorsa, o kimseye amirinden hayir isabet eder. Eger kanin ona zarar verecegi düsüncesi varsa. o kimse amirinden bir söz erisir. Eger burnundan bir veya iki damla kan aksa, o kan menfaattir.

Eger kanin çikmasindan sonra kendisinin kuvveti gitse o kimse fakir olur. Kanin çikmasindan sonra kendisine kuvvet gelse o kimse zengin olur.

Burnundan akan kani elbisesine bulassa o kimseye kötü mal ve günah isabet eder. Eger burnunun kani hiçbir seye bulasmasa günahtan kurtulur. Eger yol üzerine damladigini görse, o kimse malinin zekatini verir ve onunla yol üzerinde bulunan fakir fukaraya tasadduk eder. Burnunun kanadigini gören kimse günahtan çikar.

Bazilari, burnunun kanadigini gören kimse hazineye ve büyük mala nail olur, dediler. Bazilari da burun kani, kisiye reis tarafindan gelecek kandir. Bir kisim tabirciler ise. burun kam, hatira gelmedik bir yerden üzüntü ve sikintidir, dediler.

Rüyayi gören, burnundan akan kan ile kendisinde bir rahatlik hissetse bu halde zekat yahut elbise veya söhrete isarettir. Kan sahibinin hayatina, kuvvet ve malina ve onu teminati altinda bulunduran yardimciya yahut elbise vs. gibi seylerden onu örten giysilere, yahut iyilik ve kötülükten kazandigi seylere isarettir.

Bazen, haddinden fazla çikan kan, rüya sahibinin yardimcisi bulunan ana baba yahut çocuk ya da ortak tarafindan gelen menfaatin kesilmesine isarettir. Bir kimse rüyada kendi kanini içse, o kimseye üzüntü, keder ve mesakkat isabet eder.

Adet kani, bekar kiz için kocaya, gebe kadin için düsük yapmaya, hayizdan kesilmis kadin için de hastaliga isarettir. Arkasindan kan çiktigini gören kimse günahtan çikar. Eger kan kendisine bulassa ondan haram mal çikar, insan kani ev halkinin. ev sahibinin az harcamalarina. Bazen de bu rüya. arkada olan hastaliga isarettir.

Çok büyük hayal kırıklığına uğrayacak ve mutsuz olacaksınız. Garip ve esrarengiz arkadaşlardan uzak durun. Sağlığınıza dikkat edin.

Rüyada vücudunuzda yara olmadığı halde kan görmek; zarara uğramaya, rüşvet almaya ve rüşvet teklif etmeye, kanın yaralardan aktığını görmek; üzülmeye, kan içmek; haram mala ve haksız yere kan döküleceğine, ağzınızdan kan geldiğini görmek; iftaira atacağınıza ve yalan söyleyerek birini kandıracağınıza, damarlarınızdan kan aktığını görmek; zengin iseniz fakir düşeceğinize, fakir iseniz zengin olacağınıza,

erkeklik organından kan geldiğini görmek; evli iseniz eşinizin çocuğunu kaybedeceğine, bekar iseniz bir zarara uğrayacağınıza, makattan kan geldiğini görmek; sağlığınızın bozulacağına ve kederleneceğinize,

bir yerde birikmiş kan görmek; görülen yerde haksızlıklar olacağına, kan gölü veya çeşmeden kan akığını görmek; görülen yerde kan döküleceğine, burnunuzun kanadığını görmek; üzüntülerinizin sona ereceğine, burnunuz çok fazla kanarsa zarara uğrayacağınıza işarettir.

Rüyada Kan yorumları

Cansu

Rüya tabirini okudum çok zor tezat görüşler var hangisine inanacağız ya çok mala zenginliğe diyor başka bir cümlede yoksullağa diyor hiç açıklayıcı değil

simay

Rüyamda bütün eski ve yeni okul arkadaşlarımı gördüm sonra ben bir arkadaşıma ders çalıştırıyordum birden yağmur yağdığını gördüm kardeşim de vardı sonra bir kaç arkadaşım delirdi ben korktum sonra üstüme kanlar sıçrıyordu kan sıçradıkça ben korkuyor bağırdıkça gözüm. Yerinden çıkıyordu sonra kardeşimi gördüm bir yer kapatmışlardi beni gördü ve ben ona sadece mutlu ol diyordum sonra ben kurtuldum kardeşime sarıldım annem geldi sonra benim saçıma kan gelmesi durdu ve gülerek konuştuk

sevgiii

rüyada diyarbakırda olan dayımın çok yakınımda olduğunu sonra yine aynı rüya içerisinde dayımın bana sana hayırlı bi haber vericektım ama vermem demesi kızının agzının yara olması benim onu hastaneye götürüyr olmam hastanenin orda bi binayı mavi tonunda bi renge boyamam ne anlama gelir lütfen söyleyin yardımcı olun uyuyamıyorum bu ruya yuzunden

mualla

rüyamda padişah öldürüldü ve her taraf kanlar içindeydi

gülden

bende rüyamda çıplak tım dizimin üstüne oturmuştum her yerimde kan vardı bu ne bilmiyorum .şuan sıkıntılarım var ondanmı gördüm

zeynep

rüyamda bir hastanede 3 tane kan torbası alıp kimsenin olmadığı bir yerde hepsini içiyodum...

yusuf

yerler kan doluydu

Murat

ben rüyamda bir adam gördüm o adamın yüzü tamamen kanlı idi

mira

rüyamda selma gibi sırtımdan kan geliodu ama hiç bişe hissetmedim

aydan

biz merdivende oturuyoruz bn anam babam bi adam bi kiz adam kıza cennetemi cehenneme mi die soruo kız çok karanlık cehenneme dio babam hazır mısın dio kız hazırım dio asansore binio adambedduamı ,suremı,dua mı ne okuyo bilmiom babamın elinde bişi vr ona basıp duruo sonra bn pencereden aşagı bakom selvr ama su yerine kan vr snra bz anamla bn aşagı inioz bide iki kardeşim vr o kız duman çıkan boşlular kırılmış okız da oraya düşmüş kardeşlerim o boşlua dugru gidio sonra bn onları tutuom düşmesinler die anam bna kızıo sonra da bn uyanıom

elif

boğazımda kesildiğini gördüm çok korkunçtu

deniz

rüyamda sağ elimin orta parmağının ucundan kan fışkırıyordu

Emre

ruyamda kanlar icindeydım olmek ıstemedıgımı soyledıgım halde babam ve bır hoco olmem gerektıgını soyluyolar sol omuzumdan kalbıme kadar kesp benı hıc bırsey olmadan mezarıma tasıyolardı kendı bogazını kesn bırı benımle aynı sekılde kendını kesen bırı daha vardı tamamen kan her yer kan ruya bıle kırmızıydı mezara goturulmeden once yattıgım yer sanırım bır kamyan kasası gıbıydı kanımla dolmustu hoca gorunce olmem gerektıgıne karar verıyo ve kesıyolar benı mezaranın yanına goturuldumude uyanıyorum.

Fettah

Rüyamda Amatör kümede maç yapıyoruz maçın yarısı bitti aradan sonra diger yarısına geldigimzde sahaya yılan getirmişler yılanın baş kısmından kan alıyorlar birde diger futbolculardan kan alıyorlar benden almak istediler ama ben vermedim sonra kanları suya koydular dedi ki ; Bakın böylece renkler daha farklı olur

Anlayamadım

SELMA

RÜYAMDA SIRTIMDAN KAN GELDİGİNİ GÖRDÜM VE HİÇ BİR ACIDA HİSSETMİYORDUM

enes

Ben rüyamda tanımadığım bir insan gördüm ve bu insana amcam diyorum , ve bu adamın boyun tarafında kanaması vardı ben onun ölmesini bekliyorum ve acı çekmesin diye o yarayı bende kesiyorum ve o kanı kaşıkla içiyorum . bu neye delalettir acaba.

rasim

bn ruyamda bı dugun gordum sonra herkes altınları yere atmaya basladı bnde onları bı arkadasla topladım bı yere goturdum ıcınde lanetlı bı elmas varmıs ve bız onu uc arkadas yerıne goturduk ve orda yarı cıplak bı adam gorduk onun pesınden kosarak onu bı su akan petıgın ıcıne koyarkenm bı anda kırmızılastı ve kana donustu sonra bız ordan uc arkadas kacmaya basladık arkadasımın elı bezle sarılı ve kan damlıyodu ne oldugunu anlamayadım sızce nedır bu

fatma

rüyamda ayaklarımdan çok güzel pembe renkli kırmızıya yakın kan akıyordu ve ayaklarımdan kan akarken bir ayağımdan balık çıkardım bu balığı erkek yiğenime veriyordum

mustafa ya

rüyamda burnumdan pıltı kan geldi.yorgundum.ve korktum.halsizdim

eylul

ben royamda yerde kan gordum bu ne demek

fatma

rüyamda kalcamdan aşagıya pıhtılı kan akıyordu fakat çok fazlaydı

fatma

rüyamda eşimin azından kan pırtıları döküldü nedir acaba

feride

rüyamda aded görüyorum ben yıllardır aded görmüyorm çok şaşırdım

linda

rüyamda insanları öldurdüklerini göryordum ve onların yardımına koşarken her tarafım kan oldugunu göryordum.

enes

rüamda herkesin ağzında heryerinde kan vardı

enes

rüyamda burnumkanadı veuyanınca burnumun kanı heryedeydi

enes

rüyamda biryere gidiyoruz ve ben evdekalıyorum dışarı çıkınca herkesinağzından kan çıkıya ve benim peşimi bırakmıyolar

damla

rüyamda kelebekler uçuşuyordu ve kelebeklerle konuşabiliyordum

ceyk

rüyamda herkesin ağzından kan çıkıyor

zeynep

rüyamda biri beni bıçakla kovalıyordu gidip gelip koluma saplıyordu çok az kan geliyordu uyanduğımda her günn koluma bakıyorum

ruveyda

rüyada kanlı bir oda görmek

Ali

Ruyamda lenslerimi gozume takmak isterken, lenslerimin bulundugu kutu kan doluydu. Bu ne demek?

ayfer

hic bir yerimde yara yokken elimde siyah bisey wardi we o siyah seyin her iki tarafindn kanlar fiskiriyordu

azad

Ruyada sari yilan gormek nedemek

hakan

rüyamda kendi parmağımma iğne batırıp kanın fışkırdığını gördüm

sevda

ruyamda bir adami oldurdum. ellerim kana bulandi. bu.ne demek?

havin

rüyamda bir kadının elinde kurban postu var ama kurban yok. Kalabalık ortam da post yaşlı bir kadının elinde parmağı ile alnımaw kurban kanı sürdü iki defa

bahar

bir masada yatıyorum alt tarafımdan kan aktığını gördüm bacaklarım açık bir vaziyette her tarafım kan olmuş

bahar

rüyamda benimde vücudumdan kan aktı

beyza

evde geziyordum.birden annem geldi.elinden kan akmaya başladı.peçeteyle sararken montuma kanı aktı.

esmer

rüyamda küçük oğlumun kolağının içinden kan aktı çizgi halinde sonra bende emin olmak için kolağının içini pamukla sildim çizgi olan kan pamuğa sürüldü çizgi bozuldu kolağının dışına çıkmadı kan ne demek oldoğunu lütfen söyleyin

Gamze

Rüyamda bastığım yerler kan oluyordu bunun anlamını açıklar mısınız?

ercan

evin önündeki yoldan giderken beyaz gömleyim kan olmuştu

KEMAL

RÜYAMDA OĞLUMA İĞNE YAPTIRIRKEN KIYAFETİ KAN OLDU

Emel

Merhabalar, ben yeni hamileyim. Ilk cocukta dusuk oldugu icin mi bilmiyorum etkilendigim icin mi ruyamda ic camasirimda kan gordum. Ne demek acaba? Cok huzursuzum yoksa yine mi bebegi kaybedicem. Tesekkurler

metin

rüyamda on onbeş solucannın evimde oldoğunu ve bir solucanın kolumon östünde damarda kan emdiğini gördüm

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*