zengin ve hayatinizdan memnun olacaginiz anlamina gelir. firindan yeni cikmis Ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sikintidan kurtulacaginiz anlamindadir.

beyaz Ekmek, kolaylikla meydana gelen ve hazmi kolay olan rizka ve bol gecime isarettir. siyah ekmek, yasayis ve gecimde darliga isarettir.

bazilari, yufka denilen ekmegin her tanesi, kirk senelik ömürdür. bazilarida yufka ekmek, rüyayi görenin haline ve liyakatina göre, bin, yüz yahuton adetten ibaret olan birtakim mal biriktirmeye isarettir, dediler. aci ekmek, güclükle gecinmektir.

ekmek eger Bal ve seker gibi tatil olursa, piyasanin pahalihgina isarettir, bugdayin tabiri de böyledir. ekmek, ilme islamiyete, bazen hayat ve hayit idame eden mala isarettir.

bazi kere yufka ekmek, anneye isaret eder. pak ve temiz undan yapilmis halis ekmek, güzel ve hos gecime, ilime, güzel bir hanima isarettir.

İnsanlara yahut zayiflara ekmek dagittigini gören kimse talebeyse, ilimden muhtac oldugu seye isarettir. eger vaiz ise, dagittigi ekmek, vaazlari, nasihatlaridir. bir kimse Rüyada bir ölünün kendisine ekmek verdigini görse, o kimseye ümid etmedigi yerden ve baskasinin elinden vasil olacak mal ve riziktir.

ekmegi, bulutlarin yahut evin yahut hurma agacinin üzerinde görmek, ekmegin pahali olmasina isarettir. Rüyada ekmegin ayaklar altinda cignenir görülmesi bolluk ve ucuzluga isarettir. issiz kimsenin rüyada bir ölünün kendisine ekmek aldigini, yahut o ekmegi atese, helaya yahut katrana biraktigini görse, o kimse bir bid'ata cagrilir ve halk fitneye düser.

bir kimse ekmek üzerine isedigini görse mahremi ile cinsi münasebette bulunmasina isarettir. ekmek pisirdigini gören kimse, daimi menfaat ümidiyle gecimi icin calisir. firini sogutmamak icin ekmegi aceleden pisirildigini gören kimse devlete isarettir. tandirdan cikan ekmek miktan eline mal gecer. bazilari, bir yufka ekmek, ucuzluk, bereket ve hazir bir riziktir ki, baskasi onun icin calisir ve ondan üzüntü gider.

kendi yaninda ayn ögütülmüs undan yapilmis yufka ekmek gören kimsenin güzel gecimine ve dininin orta halli olmasina isarettir. eger ekmek arpadan olursa, zühd ve perhizle gecimin siddet ve darligina isarettir. ekmegin kuru olmasi yine gecim darligidir.

kendisine rüyada verilen bir cok ekmekleri hemen yedigini gören kimsenin ecelinin yaklasip ömrünün bitmesine isarettir. bazilari ise bu Rüya, temiz gecim e isarettir. ekmekten bir lokma aldigini gören kimsenin tamahkar olmasina isarettir. bekar icin yufka ekmek, zevcedir.

dari ve nohut ekmegi, darliga ve piyasanin pahaliligina isarettir. ekmegin cöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur. genis yufka ekmek, bol nzik ve uzun ömürdür. ekmek, üzüntü ve kederin gitmesine isarettir.

kücük ekmek kisa ömür ve az riziktir. yemesi adeti olmayan kimse icin Arpa ekmegi, gecim sikintisina ve piyasanin pahali oimasina isarettir. sicak ekmek, nifak ve süpheli riziktir. bozulmus ve küflenmis görülen ekmek, sahibine taydasi olmayan ve zekat verilmemis maldir.

katiksiz ekmek yedigini gören kimse yalniz olarak hasta olur, tek ve garip olarak vefat eder. pismemis ekmek siddetli sitmaya isarettir. ekmek, fakir icin hastalica ve umdugu seyin meydana cikmamasina isarettir.

ayri ögütülmüs undan yapilan ekmek, zenginler icin fakirliktir. bazilan da, halis undan yapilan sicak ekmek cocuga isarettir, dediler. ince ekmek yemek, bol riziktir. bazi tabirciler, ekmegin inceligi Ömrün kisaligi, bazilan da, cok görünen cüz'i bir faydadir, dediler. cörek az kazanc, yufka ekmek, cok kazanctir.

peksimet vücut sihhatidir. porsumus ve kokmus ekmek ucuzluk ve bolluktur. ekmegin kanatlanip uctugunun görülmesi, kitlik ve pahaliliktir. kirilmis ekmek, bolluk, rizkin genisligi ve kolay kazanctir.

kuru ekmek rahat yasayanlar icin sikinti ve ihtiyactir. peksimet yolculuktur. onu yemeye muktedir olmayan kimseye götürmek, üzüntü, keder ve ugursuzluga delidir. rüyada peksimet gören kimseler gerek hayirdan ve gerekse ayrildigi seylerden dönerler. yufka ekmek yolculuga, bazen de, güc seyleri kolaylastirmaya isarettir.

yufka ekmegin tazesi, izzet ve seref kurusu serdir. kokmus ve cürümüs ekmek, dinen bozulmaya ve islamdan dönmeye, hanimin ve evladin malinin bozukluguna isarettir. tat ve renkleri muhtelif olan ekmek parcalari dogruluga yahut faizden kazanca isarettir.

ekmegin icleri faydali ilme, söz ve iste ihlasa (samimiyete) ve gizliliklere isaret eder. ekmegin kabugu, gösteris ve abartili Övgüye ve ayrilikciliga isarettir.

Rüyanıza Benzer Tabirler

Rüyanızda görmüş olduğunuz Rüyada Ekmek Görmek yorumunu okudunuz. Ekmek ilgili diğer tabir ve yorumlara bakmak için Rüya Tabirleri yada Rüya Tabirleri Sözlüğü yada E harfi ile başlayan Rüya Tabirleri E sayfasında rüyanızla ilgili benzer rüyalara da bakabilirsiniz. Ekmek rüyanız hayr olsun.

Rüyada Ekmek yorumları

ufuk

rüyamda fırında ekmek sırasına giriyordum ekmegi çok almak istiyorum ama izin vermiyorlardı bana az ekmek veriyorlardı bende sinirlenip ekmegi tekmeledim ekmekler yanmış otların arasına düştü kapkara oldu bunu gören çevremdeki insanlar bana tepki gösterip beni kovaladılar bende dağlara kaçtım

meliha

ben kortuğum kişi gördünne demek

fatma meşe

rüyamda fırında yeni çıkmış ama çok kalın ekmek gördüm anlamı nedir

hanzade

arkadaşım ve annesi ekmek arası peynir yiyor bende üzülüyorum

aynur özde

rüyada kalabalık gurup erkek görnekarkasına dönük giden

aslı

çöplükte yeniymiş buz dolabı içerisi dolu içindekiler bozulmuş yeşil elmaların bir kaç tanesi bozulmamış annem iyilerini seçiyordu

yiğit meti

rüyamda daha önceden birlikte olduğum ve şimdi başkasıyla beraber olan kadını görüyorum pencere kenarında uyuyormuş bende dıştayım pencere önünde ona bakıyorum oğlu içerde ve beni görüyor pencereye gelerek ağzıma ekmek veriyor ve beni yanağımdan öpüyor

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ

Bayanlara Özel

Rüyada Ihtiyarlık Görmek | Rüyada Ikiz Görmek | Rüyada Ikramiye Görmek | Rüyada Ikrar Görmek | Rüyada Iksir Görmek | Rüyada Iktidarsız Görmek |