Iğdır Güncel

Iğdır’da öğretmenler, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda 19 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptı

IĞDIR - Iğdır'da öğretmenler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 19 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Iğdır - Iğdır'da öğretmenler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 19 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Arama Kurtarma Birimi (MEB AKUB) üyeleri, Tuzluca ilçesinde bulunan Üçkaya Vadisi'nde 19 kilometrelik doğa yürüyüşü planladı.

Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçen 27 öğretmen, vadideki Üçkaya Gölü'nün yanındaki tepenin zirvesinde saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı'nı okudu, şehitler için dua etti.

MEB AKUB üyesi Serkan Üç, AA muhabirine, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptıklarını söyledi.

Kurtuluş meşalesinin yakıldığı bugünü anmak için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini anlatan Üç, "Atatürk'ün gençliğe emanet ettiği bu vatanı korumak için biz de o meşaleyi devraldık ve bizden sonraki gençliğe devredeceğiz." dedi.(AA)

IĞDIR - Öğretmenler, Atatürk
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Genç, Iğdır, İstiklal Marşı, Milli Eğitim Bakanlığı, Spor, Tuzluca gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir