Iğdır Güncel

Iğdır'a gelen depremzede çocuklar doğal ve turistik alanları gezdi

IĞDIR - Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerden aileleriyle Iğdır'a gelen afetzede çocuklara, kentteki doğal ve turistik alanlar gezdirildi.

Iğdır - Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerden aileleriyle Iğdır'a gelen afetzede çocuklara, kentteki doğal ve turistik alanlar gezdirildi.

Depremlerin ardından evleri zarar görüp Iğdır'daki misafirhanelerde barındırılan aileler için hem yardımlar hem de adaptasyon çalışmaları sürüyor.

Tuzluca, Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde yaşamını sürdüren afetzede çocuklara yönelik depremin izlerinin silinmesi için kaymakamlıkların girişimiyle gezi programı düzenlendi.

Kent merkezindeki Kılıçlar ve Mehmet Çavuş anıtlarını gezen çocuklar daha sonra Tuzluca ilçesindeki Tuz Mağaralarını gördü.

Gezi sonrası Tuzluca Spor Salonuna geçen çocuklar, burada çeşitli spor ve boyama etkinliklerine katıldı.

IĞDIR - Depremzede çocuklar doğal ve turistik alanları gezdi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Afetzede, Deprem, Iğdır, Karakoyunlu, Kaymakamlık, Spor, Tuzluca gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir