Erzurum Yaşam

Erzurum'da 'Gastronomi festivali ve yemek yarışması' bölge finali yapıldı

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" bölge finali, Aziziye Ilıca Çok Programlı Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" bölge finali, Aziziye Ilıca Çok Programlı Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Erzurum - Erzurum, Erzincan, Ardahan ve Kars'tan 6 okulumuzun yarıştığı finalde, Aziziye Ilıca Çok Programlı Anadolu Lisesi bölge birincisi oldu.

Aziziye Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen bölge finaline; Aziziye Kaymakamı Muhammet Tugay, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ceyda Gök, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

"MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması", meslekî teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin yetkinliklerini sergilemeleri amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde; 28 gastronomi bölgesinde, 81 ilde bulunan Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı öğrencilerinin katılımıyla İl Millî Eğitim Müdürlükleri yürütücülüğünde ve Jumbo Ev Gereçleri iş birliğinde düzenleniyor.

Yarışma ile Türk millî eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda" Yiyecek İçecek" alanındaki öğretmen ve öğrencilerin mutfak sanatlarındaki ustalıklarını gösterme imkânı bulmaları ve Türk mutfağının zengin geçmişini gelecek nesillere aktararak kültürel mutfak mirasımıza katkı sunmaları amaçlanıyor.

Erzurum Aziziye Ilıca Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde yapılan Doğu Anadolu Bölgesi Yarışmasına; Ardahan Şehit Türkmen Tekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kars Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erzurum Aziziye Ilıca Çok Programlı Anadolu Lisesi, Erzurum Oltu Nenehatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erzurum Hamidiye Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin becerilerini sergilediği ve birbirinden güzel yemeklerin ortaya çıktığı yarışmada bölge birinciliğini Aziziye Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri kazandı.

Bölge birincisi olan Aziziye Çok Programlı Anadolu Lisesi, 5 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul'da yapılacak Türkiye finalinde yarışacak.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ardahan, Aziziye, Doğu Anadolu Bölgesi, Erzincan, Erzurum, Festival, Kars, Muhammet Tugay, Şehit, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir