Elazığ Güncel

Elazığ'da "Ausbildung" semineri düzenlendi

Elazığ'da Almanya'da çalışmak, meslek edinmek veya mesleğini devam ettirmek isteyenlere yönelik "Ausbildung" semineri düzenlendi.

Elazığ'da Almanya'da çalışmak, meslek edinmek veya mesleğini devam ettirmek isteyenlere yönelik "Ausbildung" semineri düzenlendi.

Elazığ - Elazığ'da hizmet veren A.S.D. Danışmanlık firması tarafından Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odasındaki (TD-IHK) iş ortaklarının katılımıyla Öğretmenevi toplantı salonunda "Ausbildung" semineri yapıldı. 'Geleceğini bizimle şekillendir' başlığı ile hayata geçirilen programda Ausbildung hakkında merak edilen konular, iş, çalışma, meslek edinme ve oturum izni fırsatları üzerine katılımcılar bilgilendirildi.

Yapılan seminer hakkında bilgi veren A.S.D. Danışmanlık Eğitim Müdürü Şahin Kılıç, "Firmamız ev sahipliğinde Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasındaki iş ortaklarımızın katılımıyla Öğretmenevi toplantı salonunda 'Ausbildung' semineri düzenleyeceğiz. Ausbildung, Almanya'da çıraklık ve mesleki eğitim şeklidir. Bu eğitime Almanya'da maaşlı meslek eğitimi diyebiliriz. Bu eğitim, 300'den fazla alanda hem teorik hem de pratik deneyimi içerir. Almanya'nın meslek edindirme projesi olan Ausbildung programı ile 18-30 yaş arasındaki vatandaşlarımızı Almanya'nın nitelikli iş gücüne dahil etmeyi amaçlamaktayız" dedi.

Şirket Yöneticisi Ali Erikli ise Türkiye ve Almanya'ya bir hizmet sunmak istedikleri için programı düzenlediklerini ifade etti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir