Kars Güncel

Depremde hayatını kaybeden üniversite öğrencisinin diplomasını sınıf arkadaşları aldı

Üniversite öğrencisi Aleyna Kübra Aydın:
- "6 Şubat depreminde fakültemizden Vedat Ateş ve Mehmet Taşar Ergül'ü kaybettik. Vedat bizim sınıf arkadaşımızdı, isterdik ki bugün aramızda olsunlar ama hikayeleri yarım kaldı. O nedenle ben bu başarıyı bu iki arkadaşıma atfetmek istiyorum, ruhları şad olsun"

Kars - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Veteriner Fakültesinin 35. dönem mezuniyet töreninde, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden veteriner fakültesi öğrencisi Vedat Ateş'in diploması sınıf arkadaşlarına verildi.

Ahmet Arslan Kongre Merkezi'nde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende yeni veteriner hekimler mezuniyetlerinin mutluluğunu yaşadı.

Mezuniyet töreninde, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden veteriner fakültesi öğrencisi Vedat Ateş ve Mehmet Taşar Ergül anıldı.

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, törende, veteriner hekimlik mesleğinin vicdani sorumluluğunun çok büyük olduğunu söyledi.

Veteriner Fakültesinin ulusal ve uluslararası düzeyde bilinirliği en iyi olan fakültelerinden birisi olduğunu anlatan Kapu, "Bu başarısından dolayı gittiğimiz her yerde gururla ifade ediyoruz, göğsümüzü kabartan ve çok rahatlıkla başarılarından bahsettiğimiz bir fakültemiz, bu anlamda da bütün öğretim üyesi kadrosuna candan teşekkürlerimi arz etmek istiyorum. Sizlerin eseri olan mezunlarımız Türkiye'nin her yerinde hem Türkiye genelinde uluslararası düzeyde başarıları olan mezunlarımız var. Bu anlamda da çok gururlanıyoruz ve onur duyuyoruz." diye konuştu.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Cihan ise uluslararası anlamda kazanılan birinciliklerde herkesin emeğinin olduğunu dile getirerek, "5 yıl içinde pandemi, deprem derken çok zorluklara katlandınız ama size bir mücevher teslim ediyoruz. Bu mücevheri parlatmak kendilerine kalmış." ifadelerini kullandı.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan Veteriner Fakültesi birincisi Aleyna Kübra Aydın da depremde hayatını kaybeden iki sınıf arkadaşlarını anarak, "Benim görevim düne kadar öğrencilikti ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Umuyorum ki bugünden itibaren meslek hayatımızda da hem bana hem de meslektaşlarıma bu söz yol gösterir ve veteriner hekimlik mesleğini hak ettiği değere ulaştırırız. 6 Şubat depreminde fakültemizden Vedat Ateş ve Mehmet Taşar Ergül'ü kaybettik. Vedat bizim sınıf arkadaşımızdı, isterdik ki bugün aramızda olsunlar ama hikayeleri yarım kaldı. O nedenle ben bu başarıyı bu iki arkadaşıma atfetmek istiyorum, ruhları şad olsun." diye kaydetti.

Törende, depremde Gaziantep'te hayatını kaybeden Ateş adına hazırlanan diplomayı Dekan Prof. Dr. Cihan'ın sınıf arkadaşlarına takdimi duygusal anlar yaşattı. Mezun öğrenciler de arkadaşlarının diplomasını elden ele gezdirerek teslim aldı.

Program, mezun öğrencilere diplomalarının verilmesi ve öğrencilerin veteriner hekim yeminini gerçekleştirmesinin ardından sona erdi.

KARS - Depremde hayatını kaybeden üniversite öğrencisinin diplomasını sınıf arkadaşları aldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahmet Arslan, Deprem, Hüsnü Kapu, İstiklal Marşı, Kafkas Üniversitesi, Kars, Mücevher, Rektör, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir