Ekonomi

Daikin "En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma" ödülünü aldı

Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen:
- "Üstün teknolojiye sahip ürünlerimizi sunmaya ve Türkiye'de üretimi güçlendirecek yatırımlar yapmaya devam edeceğiz"

İSTANBUL - Daikin, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliğinin (İSİB) düzenlediği "2023 İhracatın Liderleri" ödüllerinde "En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma" kategorisinde birinci oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, İSİB, Ankara'da gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul Toplantısında "2023 İhracatın Liderleri" ödül töreni düzenledi. Törende, sektördeki firmalara 23 farklı kategoride ödül verildi.

"En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma" kategorisinin birincisi bu yıl da Daikin oldu. Bu kategorideki birincilik ödülünü üst üste 9'uncu kez alan Daikin, "En Çok İhracat Yapan Firma" kategorisinde de ikinci sırada yer aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen, doğrudan yatırımcı olarak faaliyet göstermeye başladıkları 2011'den bu yana, büyümelerini avro bazında 7 kat artırdıklarını belirtti.

Özen, geçen yıl yaklaşık 355 milyon avro ihracat geliri elde ettiklerine vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

"Bu başarıda AR-GE ve üretime verdiğimiz önemin yeri büyük. Sakarya Hendek'te yer alan fabrikamızda ürettiğimiz VRV dış ünite ve split klima ürünlerimizle CIS ülkelerine ve Avrupa'ya ulaşır konumdayız. Bu başarımızı her yıl aldığımız ihracat ödülleriyle de ortaya koyuyoruz. Yatırımlarımızı sürdürülebilir kılmak ve ürünlerimizde teknolojik alt yapıyı güçlendirerek, tüketici beklentilerini karşılayan çevre dostu, üstün teknolojiye sahip ürünlerimizi sunmaya ve Türkiye'de üretimi güçlendirecek yatırımlar yapmaya devam edeceğiz."

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir