Malatya Politika

CHP Genel Başkanı Özel, Malatya'da partililerle buluştu

Malatya CHP İl Binası önünde vatandaşlara seslenen CHP Lideri Özgür Özel, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde tek başlarına yüzde 38 oy aldıklarını belirterek, bunun Cumhuriyet tarihinin en başarılı oy oranı olduğunu söyledi.

Malatya CHP İl Binası önünde vatandaşlara seslenen CHP Lideri Özgür Özel, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde tek başlarına yüzde 38 oy aldıklarını belirterek, bunun Cumhuriyet tarihinin en başarılı oy oranı olduğunu söyledi.

Malatya - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya ziyareti kapsamında son olarak il binası önünde düzenlenen mitingde partililerle bir araya geldi.

Malatya'nın da içerisinde bulunduğu 11 ilde yaşanan asrın felaketi sonrası hükümetin 1 yılda sözünü verdiği evlerin Malatya'da sadece yüzde 7'isinin teslim edilebildiğini ifade eden Özel, "Buradan hükümete sesleniyorum. Malatya'da, Hatay'da, Adıyaman'da, Kahramanmaraş'ta da sıkıntı çok büyük. Bu depremzedeler mağdurdur ve devlet onlara hala belirsizlikle, hala onlar borçlandırılarak hala onlardan bir şeyler almaya çalışarak davranmaktadır. Devlet devletliğini gösterecek, bu acıları dindirecek. Devlet bu sıkıntıyı çözecektir, çözemiyorsanız bırakın kardeşim biz çözelim" dedi.

Deprem bölgesindeki kiracılara verilen kira yardımının kesilmesini de eleştiren Özel, bu kararın bir an önce geri alınmasını ve evler teslim edilene kadar kira yardımlarının sürdürülmesini istedi.

Malatya'nın tarımda en büyük geçim kaynağı olan kayısıya da değinen CHP Genel Başkanı Özel, artan maliyetlere rağmen çiftçiden alınan kayısının fiyatının yetersiz olduğunu ifade ederek Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kayısı alımına devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Son yerel seçimlerde Malatya'da CHP'li belediyeleri muhafaza etmenin yanı sıra Doğanşehir ve Yazıhan ilçelerini de kazandıklarını hatırlatan Özel, "Malatya'da 5 belediye aldık. Her biri birbirinden kıymetli ilçelerimiz. Bütün başkanlarımız her 2 kişiden birinin oyunu aldılar. Hepsi ceplerinde çok önemli bir anahtar taşıyorlar. Bu anahtar ne para kasasının, ne belediyelerinin giriş kapısının anahtarıdır. Emin olun dürüst çalıştıklarında, halkçı belediyecilik yaptıklarında, israf değil hizmet ettiklerinde hepimiz göreceğiz ki 5 değerli başkanımızın elindeki anahtarlar da Atatürk'ün partisinin yeniden iktidarının anahtarlarıdır" diye konuştu.

Hükümetin ekonomik programlarını da eleştiren Özel, CHP iktidarında halkın yanında olarak tüm sorunları çözeceklerinin sözünü verdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Politika haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, CHP, Deprem, Doğanşehir, Malatya, Özgür Özel, Toprak Mahsulleri Ofisi, Yazıhan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir