Bitlis Güncel

Bitlis'teki kız futbol takımı Türkiye üçüncüsü oldu

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Tuğ Ortaokulu Kız Futbol Takımı, Burdur'da yapılan Küçükler Kız Futbol Turnuvası'nda Türkiye üçüncüsü oldu.

Bitlis: Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Tuğ Ortaokulu Kız Futbol Takımı, Burdur'da yapılan Küçükler Kız Futbol Turnuvası'nda Türkiye üçüncüsü oldu.

Burdur'da, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında 6 Haziran'da Küçükler Erkek-Kız Türkiye Futbol Şampiyonası düzenlendi.

Müsabakalarda rakiplerini yenerek üçüncü olan Tatvan Tuğ Ortaokulu Kız Futbol Takımı, okulda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İzzet Oruk, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erkan Doymaz, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından karşılandı.

Okul müdürü Nurettin Demir, gazetecilere, kent genelinde yapılan futbol turnuvasında birinci olan takımın, Siirt'teki bölge elemelerinde de Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandığını söyledi.

Takımın Elazığ'da düzenlenen müsabakalarda da başarı sağladığını belirten Demir, Burdur'da yapılan Türkiye finallerinde üçüncü olduklarını aktardı.

Türkiye birincisi olmak için antrenmanlara devam ettiklerini belirten beden eğitimi öğretmeni İsmail Halidi ise "Öncelikle il birincisi ve ardından grup birincisi olduk. Bölgede başarı elde ettikten sonra Türkiye yarı finallerinde grup lideri olmayı başardık. Ülkemiz genelinde en iyi 8 takım arasında yapılan Türkiye finallerinde de üçüncülük elde ettik. Öğrencilerimle gurur duyuyorum ve desteği olanlara teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Futbolculara başarılarından dolayı onur belgesi verildi.

Bitlis
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Elazığ, Futbol, Spor, Tatvan, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir