Bitlis Güncel

Bitlis'te öğrencilerin 4 yılda hazırladığı eserler sergilendi

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesinde Benekli Köyü Ortaokulu öğrencileri, 4 yıl boyunca hazırladıkları eserleri sergiledi, velileri de yaptıkları yöresel yemekleri davetlilere ikram etti.

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesinde Benekli Köyü Ortaokulu öğrencileri, 4 yıl boyunca hazırladıkları eserleri sergiledi, velileri de yaptıkları yöresel yemekleri davetlilere ikram etti.

Okulun bahçesinde düzenlenen sergide 300 öğrenci tarafından hazırlanan eserler davetlilerin beğenisine sunuldu.

Sergiye katılan Kaymakam Remzi Demir, yapılan çalışmaları ve eserleri inceledi, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Öğrencilerin eserlerini tanıttığı sergide ayrıca köydeki kadınlar tarafından hazırlanan yöresel yemeklerin tanıtımı yapıldı ve davetlilere ikram edildi.

Görsel sanatlar öğretmeni Zeliha Kılıçoğlu, gazetecilere, serginin 4 yıllık emeğin eseri olduğunu söyledi.

Sergide 300 öğrencinin çalışmalarını sergilediğini ifade eden Kılıçoğlu, şunları aktardı:

"Eserler arasında bireysel ve grup çalışmaları yer alıyor. Sergimizi açarken köydeki vatandaşların da büyük desteği oldu. Burada aynı zamanda yöresel yemeklerin tanıtımını da yaptık. Kadınlar evlerinde hazırladıkları yemekleri getirip burada sergiledi ve ikram etti. Eserlerin hazırlanmasında ve serginin kurulmasında emeği olanlara teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Öğrenciler de pandemi sürecinden bu yana resim ile görsel sanatlar alanında çalışmalar yaptıklarını ve hazırladıkları eserleri bugün sergilediklerini söyledi.

Programa İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aytunç Tayfur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Uludağ, milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

BİTLİS - Öğrencilerin 4 yılda hazırladığı eserler sergilendi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Jandarma, Remzi Demir, Tatvan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir