Ekonomi

ATP, Alibaba Cloud Hackathon yarışması düzenleyecek

İSTANBUL - ATP, Alibaba Cloud Hackathon yarışmasını düzenleyeceğini duyurdu.

İSTANBUL - ATP, Alibaba Cloud Hackathon yarışmasını düzenleyeceğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 25-26 Mayıs'ta düzenlenecek kapsamlı yarışmada, yapay zeka, büyük dil modeli ve grafik üretimi gibi çeşitli alanlarda yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak katılımcılar, Alibaba Cloud altyapısını kullanarak gerçek dünyadaki problemlere ticari ve sosyal etkisi olan çözümler üretmeye çalışacak.

Düzenlediği yarışmayla yazılım dünyasının yenilikçi çözüm üretmek isteyenlerini bir araya getirmeyi hedefleyen ATP, katılımcılara yazılım konusundaki becerilerini sergileme, teknolojinin önde gelen isimlerinden mentörlük alma ve yeni yetkinlikler kazanma fırsatı sağlayacak. Yarışmada, gerçek dünyadaki bir problemi çözmeye çalışacak katılımcılar, küresel teknoloji ekosistemi içinde değerli bağlantılar kurma ve teknoloji liderleriyle doğrudan etkileşime geçme imkanına sahip olacak.

Birincilik ödülünün Çin seyahati olduğu etkinlikte kazanan takım, ATP'nin Şangay ofisini ve Alibaba Cloud'un Hangzhou kampüsünü ziyaret edecek. Ayrıca, 10 bin dolar değerinde Alibaba Cloud kredisinin ve çeşitli hediyelerin de sahibi olacak.

Yarışmanın başvuru formu, 10 Mayıs'a kadar şirketin kurumsal internet sitesinden doldurulabilecek.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir