Güçlük zahmetle kazanılmış malın semeresine Ceviz ağacı

Rüyada Ceviz Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Ceviz görmek ne demek rüya tabirini rüyada ceviz 3822 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Güçlük ve zahmetle kazanılmış olan malın semeresine; Ceviz ağacı görmek huysuz ve asabi bir kimseye, Bu ağaca çıkmak böyle biriyle dost olmaya, Ceviz ağacının yaprakları böyle bir adamdan mal elde etmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çerez.)

Rüyada ceviz yemek maddi kazanç belirtisidir. Ceviz toplamak mutlu bir Aile yaşantısına işaret eder.

Rüyada ceviz yemek para kazanmak demektir. Ceviz toplamak aile yaşantınızın mutlu olmasının belirtisidir. Çürük ceviz birisinin sizi kandırılacağını belirtir. Ceviz ağacı: kötü ve açgözlü bir adamla karşılaşacağınıza yorulur. Ceviz ağacından düşmek ise başınız belaya girecek ancak kurtulacaksınız anlamına gelir.Ceviz koparmak mecburi bir seyahat nedeniyle sevdikleriniz ayrı kalacağınız anlamındadır. Kurumuş ceviz ağacı para durumunuzun bozulacağını işaret eder. Ceviz ağacı yıkılırsa yakınlardan boyu uzun birisinin ölümünü haber verir.

Rüyada ceviz ağacının meyvelerini koparan kimsenin Sağlık sorunları hallolur. Ağaçtan ceviz koparmak, para almak anlamına da gelir.

Rüyada ceviz görmek zorlukla edinilen mal ve esya delalet eder. Rüyada elinde cevizler olup bunlarla hisirti çikardigini görmek düsmanliga; cevizin çürük çiktigini görmek, haram mala; kendisinin bir çok cevizi oldugunu görmek, bir kisi ile davali olacagina delalet eder. Rüyada bir agaçtan ceviz topladigini görmek, bir mirasa konacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada ceviz, maldir. Cevizlerin birbirlerine sürtülmesinden dolayi isitilen ses. düsmanlik ve siddettir. Rüyada görülen ceviz agaci, cimri, ugursuz, artan mala sahip bir kimsedir. Ceviz agaci üzerinde oldugunu gören kimse, yukarida vasfolundugu gibi kaba bir kimseye güvenir. Eger agaçtan indigini görse, güvendigi o kimse ile aralarinda olan isi tamamlanmaz. Ceviz agacindan düsüp öldügünü gören kimse, öldürülür, ölmez ise kurtulur. Agaçtan düsüp el veya ayaginin kinidigini gören bir belaya girer, fakat sonra bundan kurtulur. Ceviz agacini kökünden çikardigini gören, bir insani öldürür. Ceviz, güçlük ve zahmetle kazanilan bir malin meyvesidir. Bir bostanda ceviz toplayip biriktirdigini gören kimseye bir kadin tarafindan mal gelir. Eger gördügü cevizin kabugu soyulmussa, kendisine kifayet edecek derecede riziklanir. Cevizin kabugunu yedigini gören kimse cimri bir adami çekistirir. Cevizle oynadigini gören kimse haram mal kazanmakla mesgul olur. Ceviz, salih kimseler, kardeslerle, bedenin sihhati ve uzun yolculukla da tabir edilir. Rüyayi gören kadin ise, uzun ömürlü olmasina isarettir. Kinimis ceviz, zahmet ve mesakkatsiz elde edilen maldir. Hindistan cevizi, kahin ve falci sözüne isarettir. Hindistan cevizinden yedigini görenin sözü tasdik edilir. Hindistan cevizi iltihap ve yaniga da isarettir.

Rüyada ceviz görmek; gömülü bir servete, ceviz ağacı; kötü bir adama, ceviz yemek; önemli bir hastalığa tutulmaya, ceviz toplamak; yanlış bir hareketinizle birilerinin kavgasına sebep olacağınıza, ceviz ağacının kuruduğunu görmek; sıkıntıya düşmeye işarettir.

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Ceviz, ile ilgili yapılan yorumlar

bınnıye

ruyamda kendı evımde kayın babam cevız kırarken gordum

merve

ben ruyamda yeşil cevizleri toplıyanları yazıktır daha yeşildir olgunlaşmamış ve kurumamış kurusunlar öyle kopartın diyordum ve izin vermiyordum kopartmalarına

yunus

kurumuş ceviz ağacını deviriyordum kökünden süper ceviz çıkıyordu sanki patates söker gibi, birinin içinden salyangoz çıktı kırıyordu salyangoz cevizi,


ben ruya da cok guzel bı cevız gordum ama kırık sarıydı ne anlama gelıyo acaba

tuncay

kapımızın önünde ceviz ağacımız var üstünde iki ceviz var rüyamda iki ceviz çoğalmış şaşırdım

suzan

ruyamda 1.snde cevızı kırıp ıcını yedım kabugu yumusacıktı ve sarıydı gene 1 hafta sonra bır daha ruya gordum bundada cevızı yufka ekmege sarıyordum bırtanesı yuvarlaktı maa pışmş cevızdı kabukluydu kırıp pışmıs ceız yedım ... selam ve dua ıle :)

kendinı cı

rayad kendimi çıplak insanların içinde gördüm

mustafa

iyi günler
rüyamda panayırda bir grup insan sohpet yapıyordu. insanlarda izliyodu sohpet bitince teripleyenlerden birisi seyircilerden bir kadını durdurup ona 5-6 tane ceviz verdi. bende durunca aynı şekilde banada 5-6 adet ceviz verdi ayrıldıktan sonre bir tanesini kırıp yedim diğerlerini de cebime koydum ve uyandım. akşam oruca niyet edip yattım. sabah namazından sonra bu rüyayı gördüm. tabirini yorumlarsanız sevinirim. selam ve dua ile

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0
ANKETLER Genel Seçimlerde HDP, Yüzde 10 Barajını Aşabilir mi?
Evet, kesinlikle barajı aşacaktır
Evet, barajı zor da olsa geçebilir
Hayır, barajı zorlar ama geçemez
Hayır, barajın altında oy alır
Fikrim Yok

Sonuçlar Anketler

Toplam Oy: 5265