BDP'DEN BÖLGE MİTİNGİ

Tarih: 15.01.2014 Saat: 15:14 Ekleyen: ckadmin

BDP'DEN BOLGE MITINGI BARIS VE DEMOKRASI PARTISI (BDP) SIRNAK MILLETVEKILI SELMA IRMAK, CENEVRE'DE YAPILACAK KONFERANSIN ESAD'I AKLAMA PROJESI OLDUGUNU ONE SUREREK, "ESAD'IN DUSMESI ICIN CABA GOSTERENLER, ONUN DUSMEDIGINI GORUNCE BU KEZ POLITIKAYI DEGISTIRIP ONU AKLAMA MUCADELESINE GIRISMISLERDIR" DEDI.

BDP'DEN BÖLGE MİTİNGİ

BDP'DEN BÖLGE MİTİNGİ haberi

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Cenevre'de yapılacak konferansın Esad'ı aklama projesi olduğunu öne sürerek, "Esad'ın düşmesi için çaba gösterenler, onun düşmediğini görünce bu kez politikayı değiştirip onu aklama mücadelesine girişmişlerdir" dedi.

VAN - Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Van İl Başkanlığı tarafından Kültür Kavşağı'nda düzenlenen bölge mitingine; Ağrı, Mardin, Şırnak ve Van milletvekilleri ile binlerce vatandaş katıldı. BDP Van Eş Başkanı Musa İtah ile BDP Van Büyükşehir Belediye Başkanı Hatice Çoban'ın yaptığı konuşmadan sonra platforma Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş çıktı. Kürt halkının dimdik ayakta olduğunu belirten Aktaş, "Biz kanımızla canımızla bugünlere geldik" dedi.

BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Cenevre'de uluslararası bir barış konferansının düzenleneceğini hatırlatarak, "Burada Suriye'deki sorun ele alınacak. Katil Esad'ın sorgulanması olacak sözde. Planlanan Orta Doğu halklarına yeni bir elbise biçmedir, Kürtleri de statüsüz bırakmaktır, Kürtlerin Cenevre'ye dahil edilmemesidir. Kürtler artık parçalı bir halde değildir. Rojava devrimi artık Orta Doğu devrimidir. Rojava adım adım başarıya oluşıyor. Anayasalarını da ilan ettiler. Demokratik bir yapılanma hızla oluşuyor. Şöyle deniliyor, 'Evet siz Rojava'da bir şeyler yaptınız ama bu temsil için yeterli değil çünkü biz sizi kart olarak kullanmak istiyoruz. Sadece bizim çıkarlarımıza hizmet ettiğiniz sürece tanıyacağız.' Biz de buradan söylüyoruz. Biz Rojava'daki halkın haklarının çiğnenmesini kendi haklarımızın çiğnenmesi olarak görüyoruz. Bunu bütün dünya bilsin. Şayet Cenevre'ye Kürtler katılmazsa bütün dünya bilsin ki Kürtler ayağa kalkacaktır ve bunun altında herkes kalacaktır. Orta Doğu'da yeni bir düzenlemeye gidecektir. Cenevre'de yapılacak iş aslında Esad'ı aklama projesidir. Esad'ın düşmesi için çaba gösterenler, onun düşmediğini görünce bu kez politikayı değiştirip onu aklama mücadelesine girişmişlerdir. Esad'ın aklanması maalesef Orta Doğu halklarına yarar getirmez. Biz buradan tekrar çağrı yapıyoruz. Orta Doğu'da yeni bir dizayn oluşturulurken, bütün halklar tek ses olmalıdır" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından miting, müzik gruplarının sahne almasıyla devam etti.(İHA)

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN-BÖLGE-MİTİNGİ

BDP'DEN BÖLGE MİTİNGİ haberi 15.01.2014 Saat: 15:14 tarihinde eklendi.

Ekleyen : ckadmin

2860
BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.