Şuan sitede 2212 kişi var

diyadinnet tv

Muş'ta KOBİ Haftası kutlandı

MUS'TA KOBI HAFTASI KUTLANDI MUS - MUS'TA KUCUK VE ORTA BUYUKLUKTEKI ISLETMELER (KOBI) HAFTASI KUTLANDI.

Sponsorlu Bağlantılar

Muş'ta KOBİ Haftası kutlandı

MUŞ - Muş'ta Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) Haftası kutlandı.

Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Vedat Büyükersoy, Belediye Başkanı Necmettin Dede, MŞÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Yardım, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Ali Çelik, kurum amirleri, girişimciler ile işletme sahipleri katıldı.

Törende konuşan Vali Büyükersoy, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin desteklenmesinin ve yeni girişimcilerin ekonomiye katkı sunmasının önem taşıdığını söyledi.

Üretimin iş ve aş demek olduğunu belirten Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Üretim faktörleri, emek, sermaye, doğal kaynak, girişimci ve güvendir. Bunlar üretim için çok önemlidir. Çok ortaklı şirketlerin oluşabilmesi, toplumsal güvenin varlığına bağlıdır. Muş'tan başka illere giden ve oralarda çok başarılı olan önemli iş adamlarımız var. İlimizdeki girişimcilerin de aynı başarıyı göstermesini bekliyoruz. Girişim risk ister. Riski alamayan müteşebbis olamaz, iş ve aş için uygun ortamı bulamaz. Devletimiz artık işletmelere destek verme zenginliğine ulaştı. İşsizler de özgün projeler hazırlayıp sorumlu kurumlara başvurarak iş sahibi olabilir."

KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen ise Muş'ta ilk kez KOBİ Haftası etkinliğinin kutlandığını söyledi.

Mergen, "KOBİ Haftası, 25-30 Kasım tarihleri arasında kutlanmakta. Hafta ile AB'nin, ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerini desteklemek ve yaygınlaştırmak, girişimciliği desteklemek ve gençleri girişimciliğe özendirmek amaçlanmakta" dedi.

KOSGEB'in ülke ekonomisini büyütmek ve istihdamı artırmak için girişimcilere 30 bin lira hibe ve 70 bin lira geri ödemeli girişimci desteği sunduğunu belirten Mergen, işletme sayısının artmasıyla istihdamın da artacağını ifade etti.

Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Demirtürkoğlu ile Muş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şentürk'te KOBİ'lerin önemine değindi.

Program KOSGEB tarafından açılan girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 120 kursiyere sertifika  verilmesiyle sona erdi.(AA)

Muş-KOBİ-Haftası-kutlandı

Muş-KOBİ-Haftası-kutlandı

  • Tarih: 28.11.2013 Saat: 09:30 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.