Şuan sitede 8670 kişi var

diyadinnet tv

5 Yıllık Kan Davası Barışla Sonuçlandı

5 YILLIK KAN DAVASI BARISLA SONUCLANDI AGRI'NIN PATNOS ILCESINDE, BUNDAN 5 YIL ONCE 1 KISININ OLUMU ILE BASLAYAN KAN DAVASI PATNOS ILCE EMNIYET MUDURU OMER FARUK CIHAN, JANDARMA KARAKOL KOMUTANI SUKRI ARICAN VE ILCE MUFTUSU M.HANIFI BALLI'NIN CALISMALARI SONUCU BARIS SAGLANDI.

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yıllık Kan Davası Barışla Sonuçlandı

Ağrı'nın Patnos ilçesinde, bundan 5 yıl Önce 1 Kişinin Ölümü ile başlayan Kan Davası Patnos İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Cihan, Jandarma Karakol Komutanı Şükri Arıcan ve İlçe Müftüsü M.Hanifi Ballı'nın çalışmaları sonucu barış sağlandı.

Patnos'ta 5 Yıl önce el şakalaşması yüzünden çıkan kavgada Dinçer Kaya, Çetin Oğur'u bıçaklayarak ölümüne neden olmuştu.

Ağrı'nın Patnos İlçesinin En büyük iki aşireti olan kan davalı aşiretler Memani ve Hamdiki aşireti, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından gerçekleşen Barış töreninde barış yemini yaptılar.

Barış ile ile ilgili konuşmayı İlçe Müftüsü Hanifi Ballı,  "İnsan yaratılışı gereği, toplum halinde yaşamak zorundadır. Onun mutluluğu, huzuru, toplumun huzur ve mutluluğuna bağlıdır. Kişisel bazda huzur ve mutluluk, adeta kitlesel bazda huzur ve mutluluğun yakalanması ile elde edilmektedir. İnsan, zaman zaman karşılaştığı açmazları (problem ve sıkıntıları) toplumun diğer bireyleri ile paylaşmak zorunluluğu hisseder. Öyle ki, insan karşı karşıya kaldığı bazı problemleri, kişisel imkân, gayret ve yetenekleriyle aşamayabilir. İşte bu noktada, Allah'ın âdeta bir çiçek bahçesi gibi, değişik yeteneklerde yarattığı kimselerden teşekkül eden toplum devreye girmektedir.Üç Günden fazla dargın duran kimse, şefaat olunmazsa, affolunmazsa, Cehennemde azap görecektir. Günah işleyene, ona nasihat olmak niyeti ile ondan uzak durmak iyidir." dedi.

Daha sonra konuşma yapan İlçe Jandarma Karakol Komutanı Şükrü Arıcan Kan davalı ailelerin barış törenlerinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ve bu gibi olayların sonunun olmadığını,en güzel olayın ise barışla sonlandırmak olduğunu vurguladı ve her iki aileye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Barış törenine AKP İl Genel Meclis Üyesi Alpaslan Demir, Selahattin Daşkaya, İsa Turung Patnos Milli Eğitim Müdürü Şahin Eskin ve birçok aşiretin önde gelenleri katıldı.

Her iki Aşiret Patnos İlçe Müftülüğünün Konferans Salonunda tokalaşarak Kuranı Kerim önderliğinde birbirilerine kin gütmeme

 ve kan davasının bu Saatten itibaren bittiğini belirterek barıştılar.

Barışma töreninin ardından Yaklaşık 300 kişiye özel bir mekanda öğle yemeği verilerek barış töreni mutlu bir şekilde son buldu.

Kaynak : ÇAĞRININ SESİ GAZETESİ -PATNOS

  • Tarih: 21.03.2008 Saat: 21:34 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

emrah cangir tarafından 3 yıl önce eklendi 19-02-2011 9:15:04

inşallah kımse bı daha büyle bır olayla karşilaşmasın herkes kardeşce yaşasın herkeste bu memlekette kardeştır

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 257
beğendim Beğendim:221

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.