Şuan sitede 12740 kişi var

diyadinnet tv

Patnos nasıl bir belediye Başkanı İstiyor

PATNOS NASIL BIR BELEDIYE BASKANI ISTIYOR 2014 MART AYINDA YAPILACAK OLAN YEREL SECIMLERINDE PATNOS BELEDIYE BASKANI KIM OLMALI?

Sponsorlu Bağlantılar

Patnos nasıl bir belediye Başkanı İstiyor

2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerinde Patnos Belediye Başkanı Kim Olmalı?

Belediye Başkanı nasıl olmalı? Partisi önemlimi? İstenilen vasıflar ve beklentileriniz nelerdir? Projeler isteniyor mu? Patnos’un Belediye Başkanlığı için kimin aday olmasını istersiniz?

Tüm bunları araştırmak için, siyasi düşünce hesabı yapmadan ve eski defterleri karıştırmadan "Nasıl Bir Belediye Başkanı" istediğinizi bu haberin altına yorum olarak yazınız ve tüm Patnoslulara bu düşüncelerinizi paylaşınız.

Patnos-nasıl-bir-belediye-Başkanı-İstiyor

  • Tarih: 04.07.2013 Saat: 17:08 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Cem tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 16:25:44

Egitimli, birikimli ve konulara olabildiğince hakim, Patnosu modern bir şehir görünümüne kavuşturacak biri belediye başkanı olmalı.. Ama kim:))

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 18
beğendim Beğendim:94
Can tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 16:34:20

Oncelikle bizim en Buyuk sıkıntımız aşiret yapısı ve babadan oğula gecen seçme ve seçilme Haki artık bunları geçmemiz gerektiğine inanıyorum .. Herkesin tanıdığı kendinden Bır parça bulacağı insanlara tepeden bakmayan halka hizmet edecek olan maalesef halka hizmet parasıyla çıkıp kimlere hizmet edecek birisini. Olması gerek Allah korkusu ve hizmetkâr olacak seçmen yeri gelince gidip onun gırtlağına sarıp hesap soran birisi olmalı

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 13
beğendim Beğendim:65
Patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 16:39:41

Eğitim düzeyi, dürüstlüğü ve şeffaflığı ile tek aday Yiğit DEMİR 'dir. Şu ana kadar girdiği 3 seçimde de, 2. olmuştur. Bu her ne kadar başarısızlık gibi gözüksede; bence başka bir açıdan bakıldığında ve girdiği partiler göz önüne alındığında büyük bir başarıdır... İktidar partisinin bunu kesinlikle göz önünde tutması gerekir.. Ancak 27 yıl idarecilik yapmış biri, Patnos gibi koca bir ilçeyi yönetebilir. İnşallah insanlarımız bu sefer doğru yolu bulurda çalacak çırpacak kişilere değilde, Yiğit DEMİR gibi ahlaklı,çalma çırpma nedir bilmeyen ve geçmişinde yöneticilik olan bu güzide şahsı seçerler.
Allah yardımcın olsun Yiğit DEMİR dualarımız ve oyumuz seninle..

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 120
beğendim Beğendim:46
Yoldaş Ayhan tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 16:52:09

Diyadin net cok ilkeli cok iyi yayını olan Bır site lutfen bu siteye yakışan yorumlar yapın .. Site yoneticisine cok TSK edrim .. Bana göre artık ordan burdn çantasını alıp ağrıya siyaset yapmaya kimse gelmesin .. Site parti adı vermeden sorduğu için lutfen kimse isim ve parti uzerine konuşmasın .. Benim istedigim halkla arasında City'i diyalogun oldugu ve hic Bır aşirete bağlı olmadan siyaset yapıp herkesi kucaklaması gerektiğine inanıyorum .. Eski siyasetçilerin artık gönüllerde kalmasını ve yeni siyasetçilerin halka hizmet yapmalarını istyorum .. Yeni jenerasyon .. Fakat öyle bakılıyor ki kimisi siyaseti hobi haline getirmiş kendilerine verilen fırsatları değerlendirmemiş .. Ve birilerini desteğiyle beli Bır oy almış adayların sanki baska adayların olma Haki yokmuş gibi sürekli boy göstermemeleri gerekiyor Patnos gercekten cok güzel seyleri hak ediyor patnosa hizmet eden gelmiş gecmis bütün adaylardan Allah razı olsun artık patnosa iktidarın elinin değmesi lazım cunku bizim rekabet etiğimiz Ercis Agri iktidarın sayesinde cok seyler yapıyor .. Bu sefer iyi Bır adayla iktidarın patnosa el atma zamanı gelmiştir

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 45
beğendim Beğendim:35
Vedat tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 17:16:23

Yigit Demir'i ne guzel tarif etmiş kardesim
Masalah daha az ettin artık Patnos halkı aşiretlere yönetme yönetilme zamanını geçirmiş öyle Bır Genclik geliyorki .. Aşiret mantığıyla gelen adayları gördü .. Yigit bey seçilmiyor nedeni mantitesini değiştirmeli .. Başbakana veya Bdp baksana hic kimsenin ağzından carbavi Adem'i Heyderan yazık degilmi koskoca aşirete yiğitten baska aday yokmu 4 dönemdir yeter artık bı soluklansin hep ben ben ben nereye kadar .. Abdulhalik ya bu halka sana acıdı oy verdi seni bağrına bastı getirdi sen gelir gelmez bütün aşiretlere kavga edip yeniden hortların artık halk sana inanmıyor ihsanlara olan tepkiden dolayı seni sectiler sen fırsatı kaçırdın elinden nasıl artık İhsan abiler büyükler siyaseten çekilme tevazunu gösterdiyse Sizinde artık şapkanızı önünüze koymanız gerek halk artık yeni yüzler istyor Patnos ağrını en güzide ilçesi inanıyorum
En sağlıklı Adayi sevecektir evel Allah halkın icine giriyorsunuz Milet size he diyor ama arkanızda neler konuşuluyor biliyormusunuz .. İyi duşunun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 56
beğendim Beğendim:68
ali tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 19:44:05

yolun ortasında yüüyen bi başkan lazım patnosa:)

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 22
beğendim Beğendim:65
Qıjêko-Rebeno tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 21:23:17

1-Aşiretçiliği sevmeyecek
2-Adaletli, Hamiyetli , Dirayetli olacak
3-Yalan ve Hırsızlığı babasının düşmanı gibi görecek
4-Eğitimli olmakla beraber, çok gezmiş ve görmüş olacak ki başka yerlerle kıyaslayarak vicdanı biraz sızlamalı
5-Birşeyler yaparken veya planlarken en az 50-60 yıl sonrasını düşünerek yapacak, örneğin bir yol yaptığında , öyle olmalı ki kendisinden sonra gelenlerin ihale vurgunu yapmasına şimdiden fırsat vermeyecek
6-40-45 yaşın altında olmalı, 40-45 yaşın üstündekilerin deneyim ve hatalarından ders çıkarmalı
7-Ne ZIRZOP,olmalı ne de GÛHSIST
8-Hakarete uğradığında Tahammülkar, dayak yemeye de hazır olmalı. Gençlere lafım yok fakat kavga kültürü ile büyümüş yaşlılarımızın kışkırtmaları devam ediyor malesef
RABBİM BU MİLLETE ACISIN VE ADAMAKILLI BİRİNE NASİP ETSİN İNŞALLAH

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 11
beğendim Beğendim:77
ibrahim binboy tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 21:42:32

konuşmayı bilen oturup kalmasını bilen aşiret mehsubu olmayacak egitimli kültürlü
cünkü patnos geriye gitmeyecek şu halde hep geriye gidiyor patnosa makyaj yapmayacak bu milletin gözü acıldı bu millet neyin ne oldugunu anladı ama iş işten gecti bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 11
beğendim Beğendim:50
EREN CAN tarafından 1 yıl önce eklendi 04-07-2013 23:27:20

1)Halka hizmet;Hakka Hizmet anlayışı ile hareket etmelidir.
2)Hakkı gözetip;kollayacak.
3) Patnos Belediyesinde Kadro revizyonuna gidilmesi gerekir;Aksi takdirde yeni gelen başkanı yine yönledirecek kişiler onlardır.Personellerin çoğu ya aynı aşiretten ya da akraba buda birbilerini destekliyorlar.
4)Alt yapı,otopark,sosyal tesisler,spor tesisleri,ve güvenlik fizibilitesi yapılması gerekir(şehrin dört bir yanı kamera sistemi ile şahir trafiği için ışık sistemi kurulması gerekir.
5) Taviz vermeyecek,Doğal Kaynakları kullanabilme becerisi,Kaynak yaratmak,gibi özelliklere sahip olabilmesi.
6)Temizlik İmandandır Sözünü Şiar edip Var olan rezilliği artık üstü kapatılmalıdır.
7)Acilen Kentsel Dönüşüme gidilmesi için fizibilite çalışması yapıp Çalışmalara başlaması gerekir(Van Depreminin etkisini gördük)
8)Şehrin Kültürel ve hizmet eğitimine önem vermesi gerekir(Geri Dönüşüm kutusu,ücretsiz halk bilgilendirme kursları vs.)
9)Kariyeri,Vizyonu,Siyaseti,Liderlik vasıflarına sahip olmak.
10)Modern Kent,Örnek İlçe Anlayışına sahip olması gerekir.
KÖTÜNÜN İYİSİ BU ŞARTLARDA
Adayım:ABDULHALİK TAŞKIN

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 85
beğendim Beğendim:52
musa kaçar tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 0:25:17

Bence bu özellikteki kişi kemalletin koçak. Kemal abi patnos halkı sana ihtiyacı var.en büyük aday.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 100
beğendim Beğendim:11
İSO tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 9:39:26

2009 YILINDA PANOSAGİTMİŞTİM ADINI BİLMİYORUM AMA BENCE O DAHAİYİ OLUR

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 54
beğendim Beğendim:23
hümanist tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 10:48:44

Adam olması kafidir. Gerisi gelir zaten...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 17
beğendim Beğendim:47
NE FARKEDER tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 10:53:50

HİÇ OLMASSA BİZİ ÇAMURDAN PİSLİKTEN KURTARAN ABDULHALIK TAŞKINDI GİNE EN İYİSİ O GİBİ.MİLLET İN AĞZINA GİRMİŞ GÜLMÜYOR E NE GÜZEL İŞTE ADAM KARI DEĞİLKİ GÜLSÜN HERŞEYE.HİÇ OLMASZA 50 SENEDİR KİMSE Bİ İŞ YAPMAMIŞ O YAPIYOR.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 58
beğendim Beğendim:70
Seyfettin Esin tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 11:33:38

Maalesef belediye;Aşiretlerin gücünü sınadığı yer olarak algılanmakta.Cevrede İnsanların “Bavo belediya panosé desté kijan eşiréda ne” sözünü hiç hak etmemektedir.Bunun tek sebebi bu güne kadar seçilen belediye başkanlarının çağdaş bir görünümden uzak aşiretlerin oyuncağı olarak hareket etmelerinden kaynaklanmaktadır.
İdeolojilere mahkum olmuş beyinlerin,aşiretlere ipotekli beyinlerden hiçbir farkı yok.Beyni çağdaş olmayanın ufku da geniş olamaz.Dar bir kalıpla dünyaya bakanların kendilerine faydası olmazken bir memlekete nasıl faydası olabilir ki?
Yiğit Demir ve Abdulhalik Bey’in adı geçtiği için bu iki isim üzerine kısa bir yorum yapmak istiyorum.Abdulhalik bey: Aday olduğu partiden seçilen tek başkan olarak Türkiye siyasi tarihine adını yazmış bir insan..Fakat seçildiği şartları unutup Patnos tarihinde bir devrim sayılabilecek çalışmalara imza atmasına rağmen,bunu muhasebesini yapamayarak kendisine ve Patnos halkına büyük haksızlık etmiştir.İkinci adaylığı iktidar partisinden olmasına rağmen ancak 3. sırada kalabilmiştir. Geleceği görme yetisi bana göre zayıftır.Geleceği göremeyecek bir insanın Patnos’un geleceğini görmesi de mümkün görünmemektedir.
Yiğit Demir: Her dönem AKP’nin aday adayı olmuş,fakat partisinden adaylık alamayınca son anda saf değiştirip başka bir partinin adayı olarak siyaset yapmaya başlamıştır.Aday adayı olduğu partiyi de yerden yere vurmuştur.Yine yerden yere vurduğu partinin aday adayı yolundadır.Etik değer yargılarıyla ölçüldüğünde hiçbir kritere oturmamaktadır.Patnos insanının bu durumu dikkate alacağını düşünmekteyim.”Adaysam AKP liyim.Değilsem düşmanıyım.” mantığı çağımızda artık kabul görmemektedir.Üstelik aşırı bir güvensizlik sözkonusu olmaktadır.
Diğer adayları tanımıyorum.Yalnız,seçimin yine BDP ile AKP arasında geçeceğini düşünüyorum.
Halkın rahatça ulaşabileceği,kolaylıkla yakasına yapışabileceği arkasında aşiret desteği olmadığı için mağduriyetleri ifade ederken korkutmayan birinin daha şanslı olabileceğini düşünüyorum.Bu durum AKP nin de,BDP ninde adayları için söz konusudur.Kimse artık Belediye başkanına “Ezxulam” demek istemediği için despot tabiatlı insanların aday olsa bile hiçbir şansı görünmemektedir.
Memleketime hayırlı olsun. Diyadinnet’e de başarılarının devamını dilerim
25

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 75
beğendim Beğendim:63
bdp li tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 13:27:24

ben patnosluyum 2 donemdir hem elediye hemde milet vekilinde bdp adayına oy verdim pişman degilim ama bdp de akp gibi asiret partisi haline donuşmustur neden patnsoun siyasi bie durusu yokmu ki diyarbakırdan gelen birsi patnosu yonlendiryor butun kararlara imza atıyor ...buda sunu gosteryor ben bu donem oyumu akp ye verecegim ..su sarlarda asiret baskısı altında olmayan su baba su bab demeden allah zırası için hizmet edecek ve patnsota yasayan patnosluyu bilen abdulhalkik hoca gibi patnosa kusecen sonra gelecen ben geldim kus degilim diyecek ..yigit demir 25 yıldır patnosta yok yeni2,3 aydır gelmiş neymiş halkıma hizmet için geldim diyor diger adayları saymıyorum bile kaale alınmayacak kişiler insallah akp bu sefer tarafsız herkesi kucaklayacak kimsenin uzerinde hesap yapamayacagı bir aday gelirde bende oyumu veririm ben bdp nin cumhuryet mahgalesinde sandık baskanlıgı yaptım bu deli bdp sevdalısıydım amam yusu yılmazın tavırları simdiki diyarbakırdan gelen beylerin butun patnosa hakaret edergibi deyneksiz koyde deynek salamak misali halka hakareti beni akp ye yonlendirmiştir

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 49
beğendim Beğendim:41
vatandaş tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 13:50:41

türkiyenin en büyük köyünü çok büyük fedakarlıklarla ÇOK BÜYÜK HİZMETLER GERÇEKLEŞTİREREK modern bir şehir konumuna getirmek ancak Abdulhalik Taşkın gibi cesur dürüst ve çalışkan bir insan la mümkün idi bunuda o başardı yüz lira mal olucak bir işi 10 ,20 ye nasıl mal ederim (yaparım). mantığıyla hareket ettiği için çok cüzzü paralarla çok büyük hizmetler gerçekleştirebildi. 5 yılda toplam 35 trilyon gibi çok az bir gelirle yüzlerce trilyona bedel hizmetleri gerçekleştirerek patnosu bütün türkiyede örnek alınabilicek bir duruma getirdi bütün bu hizmetlere karşılık borçsuz ve eksiksiz bir belediye bıraktı eğer 2.ci dönem devam edebilseydi patnos türkiyenin en güzel şehri durumuna gelirdi ama siyasa çekememezlik ve kıskançlıktan dolayı dönemin akp milletvekilleri mehmet hanifi alır , cemal kaya partilerine ihanet edip demok partiye çalışmasalardı , akp patnos ilçe teşkilatı ihanet edip saadet partisine çalışmasaydı (çünkü hiç bir sandıkta akp sandık kurulu üyesini görevlendirmemişti) bu ihanetlerden dolayı taşkının oyları çalındı ve yakıldı ve kaybettirildi KAYBEDEN TAŞKIN DEĞİL PATNOS OLDU 2009-2014 döneminde borcuyla birlikte 250 trilyon civarında belediyenin eline kaynak geçtiği halde taşkının %1 kadar hizmet yapılmamıştır aksine bütün güzellikler yok edilmiştir ilçe en az 30 yıl geri gitmiştir bu ilçeye hizmet edebilecek tek bir adam vardır oda ABDULHALİK TAŞKIN kalbimizde ve gönlümüzde

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 94
beğendim Beğendim:50
sena tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 19:07:15

ben a.halık taşkın yerinde olsam aday olamam çünkü bu millet rehle pislikle yaşamaya alışmış.hizmet ve temizlik yaptığı için şansı yok gibi

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 58
beğendim Beğendim:37
MURAT tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 23:16:34

EN BÜYÜK ADAY KEMALLETTİN KOÇAK

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 100
beğendim Beğendim:13
A.... tarafından 1 yıl önce eklendi 05-07-2013 23:21:56

Ya Allah askına Abdul hâlık Taskin yerinde olsam gelmem diyen adam .. Bu halk belediye Baskani ve Milet vekili niye seçer bilirmişin halka hizmetkâr olsun diye seciyor .. Abdulhalika bak sanki ogrenci leri veya ogrenci velisi var karsında milleti ayakta bekletmek onun işsi .. Aga kesiminin evini yıkmadı fakat fakir fukara kimsesizlerin evini 18 . Made diyip talan etti yazık degilmi soruyorum insanlara tepeden bakan yüzü gelmeyen sömürtan biri .. Şimdi Miletin icine girmiş gülücükler dağıtıyor Milet unutmadı .. Zalimin zulmü varda fakirin kimsesizde Allah'ı vardır yeter Allah askına bu halka diktatör ve aşiret agalarını diretmeyin .. Hele ezilmiş kurt halkının sesi olan Bdp nin yaptığına ne demeli gidip patnosun en azili aşiretini getirmesine ne demeli anlayacağınız herkes cebinin derdinde yazık bu Milete degilmi

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 60
beğendim Beğendim:37
Hüseyin tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 9:49:48

Mevcut ağırlığı olan adayları şöyle bir değerlendirelim :
1-) Abdulhalık Taşkın
Patnosta iyi işler yapmış fakat milletin şu ana kadar hizmet görmemiş olmasından yararlanıp yaptığı işler milletin gözüne girmiş biri ... Kendini padişah zannedip kimin oyuyla geldiğini unutan heralde koltuğun verdiği rehavete kapılan biri tekrar söylüyorum hizmete aç patnosta iyi göz boyadı !
2-) Yiğit Demir
Bıkmak usanmak nedir bilmeyen seçimleri kendine eğlence macera yeri gibi gören öğretmenliğine olan güvenle yola çıkan ve her zaman hezimete uğrayan biri..
Ya hu yeter artık Yiğit Demir bu halk seni istemiyor veya seni kendine layık görmüyor anla artık anla ! Elini biraz vicdanına koy ve artık yol aç engel olma !
3-) Kemalettin Koçak
Mevcut aday adayları arasında en iyisi en azından yaşı eğitim seviyesi ve yıllardır patnos halkının içinde olması yeterli ne hizmet edip milleti azarlayacak ne de milleti başının üstüne koyup hizmet yapmadan gidecek biri son iki dönemdir bu iki tabloyu sırasıyla gördük .. Patnos kendine yakışır ileriyi düşünüp idealleri olan bir belediye başkanı görmek istiyorsa o kişi Kemalettin Koçaktır

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 85
beğendim Beğendim:25
hayırlısı tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 12:23:08

hüseyin kardeşim birincisi sen patnosu seven bir patnoslu olamazsın patnosu seven en hayırlısını ve en becerikli bir başkan ister sen ise en beceriksiz ve hiç bilgisi olmayan birinden bahsediyorsun patnos için hayırlısı olsun tabi zaten en hayırlısı ve beceriklisini ve çalışkanını hem biz hemde patnos halkı çok iyi biliyor hayırlı olanı...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 19
beğendim Beğendim:25
PATNOSU SEVEN BAZİTLİ tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 12:27:14

Bence genç ve dinamik biri istiyorsanız patnos esnaf odası başkanı Faruk ÇINARKAYA YI SEÇİN
Adam dürüstlük abidesi genç ve dinamik aşiretçiliğe karşı birazda gençlerin önünü açın ağa bey torunu oğlu seçmeyin yazık patnosa ....
BENCE ...
ADAYINIZ....
FARUK ÇINARKAYA OLMALI

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 86
beğendim Beğendim:24
Fatih taş tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 12:33:02

Öncelikle yiğit demir den bahsetmek istiyorum ya bu 4. veya 5. deneyişi bi insan utanmalı ve bıkmalıdır yani olmuyorsa olmuyordur bunun başka çaresi yok yiğit demire hiç şans vermiyorum....
KEMALETTİN KOÇAK dersek kaç yıldır bu milletin içinde olan ve eğitim ve dürüstlüğü açısından bence KEMALETTİN KOÇAK mevcut adayların arasında en iyisi...
Abdulhalık Taşkın dersek tamam güzel hizmetler yaptı ama halka hep üstten bakıyor

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 74
beğendim Beğendim:16
bıkes tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 14:39:50

değerli yorumcu arkadaşlarımız abilerimiz ablalarımız şu
aşiretcilik olayını bırakalım arkadaşlar nedense seçim
yaklaştığında bazı şeyleri hemen unutuyoruz neden biliyormusunuz çünkü yine aşiretçilik hatır birde asıl mesele yıllarda belli o büyük abiler varya bir yana çekilmeleri lazım yeter bu bir haktır günahtır ben mesela
patnosa bir bakan yada bir millet vekili geldimi etrafında hep aynı insanlar gürüyorum YALAKA ayıp sadece kendi menfaatları için bir yerde bir ihale almak için ama. biz gençler bu işe el atmamız lazım genç dinamik
kültürlü menfaat beklemeyen birini seçmemiz lazım yazık patnos a yazık bu millet güzel şeyleri hak ediyor
burda herkes fikrini söylüyor benim adayım yıllardır patnosta esnaflık yapan hemen hemen herkesin tanıdığı şu andada PATNOS ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANLIĞI YAPAN FARUK ÇİNARKAYA DIR adam şu anda imkanları olmayan bir odanın başkanı ama yaptığı icraatlar ortada

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 62
beğendim Beğendim:13
PATNOSLU ŞU AN LONDRADA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİ İSİM VERMEYE GE tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 14:54:27

abdulhalik taşkın yakınları akarabaları siz nie yorum yaparken gerçek isminizi yazmıyorsunuz millet bilsin nasıl insanlar olduğunuzu. Admin lütfen ricam olacak objektif olmayan yorumları eklemeyin. Herkes isim vermiş biz gelecek belediye başkanını nasıl bir karakter olacağını sölüyoruz diğer yandan birisinin akrabasımı oğlumu artık neyiyse diyor ki bu iii şöle yaptı böle yaptı . Geçmiş patns belediye başkanların halini görüyorsunuz hepsinin hali öle olacak. Bari düzgün adamları başkan yaptıralımda memlekete iş yapsın. ADMİN PLEASE :=

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 45
beğendim Beğendim:22
osman yıldırım tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 15:20:26

esat bilici bence patnos halkının ne istedeğini bilen bir adaydır bence genç dinamik zeki bir insandır şahsım adına favorimdir sonuna kadar destekliyorum

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 60
beğendim Beğendim:12
azat coşkun tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 15:29:55

bence patnos belediye başkanı müslüm (dişçi) coşkun olmalı çünkü hem halkın yakından tanıması hemde halka sıcak davranmasından dolayı halka yararlı olabilecek bir belediye başkanı ve bence müslüm coşkun olmalı

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 57
beğendim Beğendim:106
baran221 tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 15:40:18

iktidar malum zor olanlardan korkuyor.. mesela bdp'nin etkili olduğu yerleri kapmak için oralara hizmeteder. o yüzden bu ilçede tekrar bdp adayı seçilmeli. ancak bdp de öyle her geçeni aday yapmamalı asi aşiretiymiş bilmem ne falan olmasın. deneyimli eğitimli genç ve dinamik biri bdp'den aday olursa bence en iyisi ve hayırlısı bdp olur. dikkat ederseniz bdp patnosta belediyeyi aldığından beri akp patnosu almakiçin sabah akşam çalışmaya çalışıyor.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 53
beğendim Beğendim:21
süphanlı tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 17:20:42

bence ne olursa olsun hizmet için gelen yapsın vurguncular değil bence gençlikle alakası yok genç başkanı gördük alem alem bence hayırlısı neyse o olsun hizmet yapacak gelsin kimin yapacağınıda iyi biliyom ama burdaki tarafcılar gibi isim vermiycem

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 12
beğendim Beğendim:27
ıtmanki tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 19:02:24

KEMALETTİN KOÇAÇ. bugune kadar ak partinini nerseinde gordunuz dune kadar chp de siyaset yapan daha sonra ordanda umdugunu bulamayıp sarıgule giden bugun ortalık sut limanken kalkıp akpartide aday olacak milet vekili seciminde 1000 oydan az alarak rezil olan birini siz halkın gonlunde taht kurmuş diyorsunuz yazık degilmmi kemal kocak nerde kime cay verdiğini gordunuz secimler yaklasmış yeni ekrem beyle beraber ak partide boy gosteriyor gecsin bunları ...halkın gozu uyanmış kim nedir ne degildir cok iyyi biliyor taraftarlık yapmayın millet size guluyorr tabi herkesin secme ve secilme hakı var basta kemal beyin amam donup bi arkasına baksın neler söyleniyor arkasından parasıyla insanlara hava atan adamdan ne beklersin yazık

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 67
beğendim Beğendim:25
ömer yuldas tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 19:58:16

sevgili dostlar bencee en iyisi müslüm coşkun (DİŞÇİ) çünkü 30 sene'dir bu milleti tanıyor ve bu millete hizmet etmiştir tüm patnos halkı onu sever verdiği hizmetten memnun kalmıştır onun için bence tek rakip müslüm coşkun....

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 46
beğendim Beğendim:248
Patnostaki dedikodular.. tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 22:45:13

Patnos halkı i.çelik ve i.hallaç birleşeceği iddia ediliyor. Ve bu şahısta patnosta petrolcüymüş.
Bilgilerinize arz ederim.
neyse hayırlısı olsun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 32
beğendim Beğendim:11
halil tarafından 1 yıl önce eklendi 06-07-2013 23:05:19

Patnosu patnos olarak görmek istiyorsak. Patnosa hizmet yapacak birisini ariyorsak bence adayimiz Esat BİLİCİ olmali.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 202
beğendim Beğendim:7
muhammed tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 0:33:27

benim adayım MÜSLÜM COŞKUN sonuna kadar destekliyorum iyi işler yapacağına inanıyorum ve sonuna kadar MÜSLÜM COŞKUN diyorum...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 49
beğendim Beğendim:173
güney yanık tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 8:15:14

bakın patnos milleti DİŞÇİ MÜSLÜM 30 yıldır dişçilik yapıyor herkes onu bilir tanır tüm patnos halkına hizmet verecek bir insan DİŞÇİ MÜSLÜM temiz huylu herkesi gözünde bir tutan halka hizmet verecek bir insan ve bence patnosa hizmet verecek tek adam DİŞÇİ MÜSLÜM COŞKUN'DUR.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 51
beğendim Beğendim:39
polat alemdar tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 13:35:41

patnosun aday profilinini suyu cıktı bence abdulhalik yigit kemal esat muslum ...hiç biri patnosun aradıgı aday proıfil degil ...ama arkadaslara saygı gosteriyorum cunku hepsi bir taraf ve tutukları takımın birinci olmasını istyorlar reel anlamada yorum yapan cok az kişşi var ..patnos halkı kime oy verecegini cok iyyi biliyor

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 39
beğendim Beğendim:18
baran tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 13:47:32

slm. patnos ben bir esnaf olarak yılardır patnos ta yılardır halkımız aldatılıyor kandırlıyor bu nedenle benim siz değerli patnos halkından ricam artık buna bir son vermeli aşiret denilen belayı bir kenardan bırakmalı aşiret olunca iş olmaz aşiret olunca patnos hep geride kalacak buna bir dur demenin zamanı geldi geçmiş bile bence karekterli bilgili gürmüş geçirmiş halkımıza en iyi yararlı olacak tek bir aday varsa oda bundan emin olalım ki oda ESAT BİLİCİ siz deyerli patno halkından desteklerinizi bekilyoruz

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 222
beğendim Beğendim:6
Patnos tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 16:38:38

Sevgili arkadaşlar gözünüzü açın ve bazı yalnışların farkına varın artık biz patnosta birer Kürt olarak nasıl oluyorda a partisi yada b partisi diyebiliyoruz bizim kurt olarak tek hedefimiz olmalı nasıl bir Türk vatandaşı bir Kürt vatandaşını istemediği gibi biz Kürtler olarak neden bunların hizmetkarı oluyoruz bunu anlamış değilim sevgili kardeşlerim lütfen duyarlı olun ve kendimizden şaşmayalım

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 42
beğendim Beğendim:14
etmanki tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 16:40:44

kemalettin koçağın parasıyla hava atıyor diyen kişiyi cahilliğine veriyorum her kimse çok yanlış olduğunu düşünüyorum kaç senedir patnosta çalışıp halkla beraberdir ve iç içedir lütfen biraz düşünerek konuş cahilliğine vermesinler cahil

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 70
beğendim Beğendim:17
orha tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 17:59:57

başkan adaylarında b irkimli genç dinamik donanımlı esat bilici

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 147
beğendim Beğendim:4
Bager tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 18:05:34

Patnos,a, Fatih Işık gibi girişken biri lazım. Her türlü donanıma sahıp ve aşiretçiliği sevmeyen bir isim. Genç ve yeni fikirlere açık. Bilginize.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 268
beğendim Beğendim:13
nevzat yıldirım tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 18:08:23

ben nevzat yıldırım esnaflık yapıyorum esat biliciyi destekliyorum

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 225
beğendim Beğendim:7
Nuri tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 19:24:19

Arkadaşlar şimdiye kadar önde gelen insan dedik ama genç nesili unuttuk Müslüm bey'in (dişçi) adaylığını destekleyin önünü açın onu destekleyelim Patnos için memleket için Allah yolunu açık etsin Müslüm başkan

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 48
beğendim Beğendim:29
ismail kaleli tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 20:21:11

Ozellikle yorumlara bakiyorum iyi guzelde kemalettin kocaki kotuleyen kisi Allah askina her durumu iyi olan kisiye hava atiyor demekde neyin nesi Allah herkese versin iyi olan kimse o kazansin basit siyaset basklarini kotulemektir parasiyla hava atsa gecenin bi yarisi cagirdigimizda gelip hayvanlarimizi muayene etmez yillardir hizmet ediyor lutfen biraz dusunerek konusun en azindan destekli atin herkesin hakkinda hayirlisi iyi gunler

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 34
beğendim Beğendim:8
vasfi tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 20:42:10

bence buraya yorum atan her kez birilerinin taraftarı belki bi kaç kişi hariç arkadaş lar patnosa kim hizmet yapacaksa o gelsin her kez bir isim sölüyor bir kişi on farklı isimle yorum atıyor herkez kim hizmet yapacak biliyor madem her kes isim veriyor bende verim taraftarı değilim hatta rakibi ama abdulhalik taşkın

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 41
beğendim Beğendim:19
demokrasi tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 22:06:10

bence patnos'a beledyeden maaş almayacak tüm ihaleleri halktan seçilen encüman ve halk meclisinin onayıyla mütahitlere veren iş yapacak sadece 5 yıl memleketine insanına hizmet için fedakalık yapacak işini bırakıp patnosa memeleketi olduğu içinhizmet etmek isteyen patnoslu bir işadamının gelmesi gerekir buda bence esin ailesinden biri olmalı çunkü parasal ve sosyal tanınmaya ihtiyaçları yok hizmet için uygun görüyorum saygılar

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 38
beğendim Beğendim:4
patnoslu mağdur tarafından 1 yıl önce eklendi 07-07-2013 22:23:43

patnosa kimmi gerek sayın vekilin kardeşi ikram çelebi veya vefa eskin hazretleri

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 44
beğendim Beğendim:21
kaya tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 11:05:40

patnosun gelişmesini engelleyen ihanet
ilçemizin yakalamış olduğu 2004-2009 dönemi gelişme performansını hanifi alır , cemal kaya ve akp ilçe teşkilatının ihaneti engelledi patnos halkı bunu unutmayacaktır

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 25
beğendim Beğendim:25
tarafsız tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 11:34:07

lafla peynir gemisi yürümez bırakalım yorumlamayı biz üzerimize düşeni yapmasını bilelim gerisi gelir zaten okuyalım okutalım farkına varalım bir şeylerin bir kerede tüm patnosu adam edemezsiniz ama eğitimle zamanla her taş yerine oturur...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 10
beğendim Beğendim:16
TANER tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 13:02:17

bence fatih ışık 2 dönemdir patnosta akp ilçe başkanılığını yapıyor hiç bir kötuluğunu ne duydum nede gördum arkadaşımış genç ve heycanlı bence bu işi yapa bilecek kapasite de bir arkadaşımız bence uzerinde duşunulmesi gerekecek biri olabilir

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 49
beğendim Beğendim:9
ezilmiş yerli patnos halkı adına tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 13:17:05

aslında patnosun secimini yerli halk belirliyor kimse kusra bakmasın 2,3 bin oyları var ve secim 2,3 gun kala guclu kimse ondan yana tavır alırlar ..butun adaylarında bilidiği patnos kararını vermiş bir aday var isism vermeyeyim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 14
beğendim Beğendim:14
isimsiz tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 13:58:33

müslüm coşkun olsun yok yok kemalettin olsun ama ya yiğit demir o mu olsa acaba abdulhalik taşkın ya o ne olacak............İyisimi birer yıl yapsınlar sırayla.Hangisi iyiyse sonraki şeçimlerde ona oy veririz.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 104
beğendim Beğendim:31
yusuf tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 16:01:54

sn diyadin net teki arkadaşlar öncelikle sizleri selamlarım böyle bi şans verdiğiniz için en azından yorumlara bakarken geçmişi bilmeyenler bazı bilgi sahibi olabiliyorlar bu çok önemli çünkü bizler çok unutkan insanlarız herkesin bir akraba eş dost adayı var ama bunlar sadece onlara fayda sağlar ban güre en iyi aday patnosta en çok yaşayan insan olmalı tabiki genç olmak kaydıyla bizler geçici bld başkanlığında orhan tutağ ı gürdük adam zeki çalışkan herkese saygılı ve sözünde duran biri olarak gürdük ve tamam dedik böyleleri lazım dedik memleketimize ama baktıkki adam yedirmem peş keş etmem deyince bin anda yerin den oldu olsun ama halk gördü demekki bu iş gençlerin gelin adayımız öyle dürüst genç ve karakterli birisi olması için kenetlenelim benim hesabım aşiret meselesi değil kesinlikle ben esnafım patnosu da en iyi bi esnaf tanır mantığıyla müslüm çoşkun her yünüyle en iyisi olacağını düşünüyorum lütfen yanlışım varsa beni eleştirin bende benim gibilerde bu adyımızın eksiklerini hatırlatsınlar allaha emanet olun hayırlı ramazanlar bütün islam alemine

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 18
beğendim Beğendim:74
koray tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 19:05:39

sevgılı hemsehrılerım yıllardır memleketımız ve ınsanlarımız aşiret ve feodal guçlerın kurbanı olmuş ve olmaya mahkum bırkılmıştır maalesef halende bu guçler bu garıbım temız patnoslu kardeşlerımızın vede bızlerın kanını emmekteler buna ızın vermememız lazım o zaman o gun bugundur dıyorsak bu seferkı adayımızı içimizden bırı olan temız durust entellektuel bırıkıme sahıp olan muslum coşkun kardeşımızı seçelım dıyorum çok ta tanımam ama aday adaylarının ıçındekı en temızı bana gore sağlıcakla kalın selamlar onurlu patnos lu kardeşlerım.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 15
beğendim Beğendim:203
uğur tarafından 1 yıl önce eklendi 08-07-2013 19:09:22

ben bir patnoslu olarak yeni belediye başkanımızı dişci müslüm coşkun olmasını istiyorum. patnosta onu tanımayan ve sevmeyen pek az kişi vardır kimin bir işi düşmüşse hemen yerine getirmiştir büyükle büyük küçükle küçük olmuştur hayırlısı olmasını cenabı allahtan dilerim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 34
beğendim Beğendim:257
patnos sevdalisi tarafından 1 yıl önce eklendi 09-07-2013 17:13:29

oncelikle sizleri gunesin en kavurucu sicagiyla selamliyorum....yilllar ca bizi asiretin kolesi yaptilar vay neymiş baskan olacak benim asiretimde olmali, deyip agali beyligi dayattilar bizde he keke timam xalo dedik hem kendimize hem gelecegimize, hemde guzel patnosuma ihanet ettik. artik uyanmak lazim bu gaflet uykusunda.... sunu soyleyim ki kisa bi surede patnos a baskan lik yapan sn ORHAN TUTAK 'a gostermis oldugu cesaretten, durustlukten kul hakkinin savunuculugunu, ve her seyden onemlisi bdp den secildigi halde. bdp nin halkci katilimci belediyecilik anlayisini benimsemeyip bildigi dogrular emin adimlarla yuruyup. ben alahtan baska kimseye boyun egmem deyip .bu halkin "1 kurusunu bdp lilere pes kes cekmedigi icin basta bdp li vekil olmak uzere herkesi karsina alan. genc dinamaik ve alah sevgisiyle hareket eden . sn ORHAN TUTAK beyi gormek isterim. saygi ve selamlarimle..... patnos sevdalisi

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 100
beğendim Beğendim:12
erhan tarafından 1 yıl önce eklendi 09-07-2013 20:32:06

diyadin nete teşekkürler böyle bir etkinlik yaptığı için.konu gayet güzel çünkü patnos ve patnos gibi yerler hiyararşi olarak kaymakamlık değilde belediye öncelik kazanır.Bize başkanlık yapacak biri tabiki eğitimli olması önceliğimiz genç yaşlı önemli değil ama şöyle birşey var buralı olmaması çünkü buralı oldumu aşiret yakasını bırakmıyor

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 22
beğendim Beğendim:3
botan tarafından 1 yıl önce eklendi 09-07-2013 22:05:47

patnosa orhan tutak gibi durust hizmet askiyla yanan bir baskan gerekli.... her biji serok orhan

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 107
beğendim Beğendim:9
ławkę_panose tarafından 1 yıl önce eklendi 09-07-2013 22:31:49

Patnos sevdalisi olmak yapilan hizmetle olur halkin baskani olmak.o halkin sevgisini kazanmaktan gecer.gonullerin baskani orhan Tutak tir

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 142
beğendim Beğendim:9
Erdal BULAN tarafından 1 yıl önce eklendi 09-07-2013 22:51:10

Herkesin görüşlerine saygı duyuyorum arkadaşlar ama mevcut adaylar içinde en bilgili, kültürlü, ne yapacağını bilen biri var o da Yiğit DEMİR'dir. Allah'ın izniyle Patnos onunla birlikte Avrupa standartlarında bi ilçe olacaktır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 141
beğendim Beğendim:8
Patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 0:01:28

Patnos benim ilk ve son gözagrım.
Bu şirin ilçeye şimdiye kadar gelmiş geçmiş, hizmetlerde bulunmuş (az veya çok) bütün başkanları, ilçenin büyüklerini rahmetle, yaşayanları saygıyla yad ediyorum...
Bazı başkanlar ilçe tarihinde küçümsenmeyecek hizmetler başardılar. Gelecek başkanların; koltuk sevdası, çıkar hesapları, aşiretcilik gibi küçük hesapların adamları değil de patnosa ve patnoslulara hizmeti ilke edinmiş dürüst, çalışkan,özgüveni olan, halka hizmetkâr olabilecek kişilerin bu şirin ilcede hizmete talip olmalarını canı günümden arzu eder başta Dişçi Müslüm COŞKUN olmak üzere bu hizmete talip olan genc ve yetenekli aday adaylarına başarılı olmaları temenisinde bulunuyorum.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 35
beğendim Beğendim:153
Muhammet tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 0:31:52

Sayın diyadinnet çalışanlarına büyük hizmetlerinden dolayı şükranlarımı arz ederim.
Bende bir Patnoslu olarak ilçemin en iyi hizmete, insanlarımın sonsuz saygıyı hakettiğine yürekten inanıyorum.
Maalesef ilçemiz hala aşiret kamburundan kurtulmuş değil, belediyecilik bir amme hizmetidir. Buraya gelen şahısın kendisine ve yandaşlarına değil, bütün patnoslara eşit mesafede, eşit şartlarda hizmeti şiar edecek, halkın içinden, ulaşılır biri ve karşısında elpence durulmadan isteklerin rahat istenebilir biri olması, benim en büyük idealim...
Müslüm COŞKUN'u 30 yıllık dişçilik hayatında; yardımsever, dostcanlısı, kucaklayıcı, genc ve dinamizmi yönünden destekliyorum...
Saygılarımla

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 34
beğendim Beğendim:74
Patnoslu İzmirde iş adamı tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 0:38:21

Öncelikle isimlerini hepsini biliyor ve tanıyorum ama Patnos adayları bunlar olamaz bu saydığınız isimlerin hangisi aday söylentisi olmadan önce kendi cebinden,işinden millete bir faydası olmuştur ? soruyorum size ! bunu söyleyeyim bende mimarım ama memleketi heryönüyle ileriye taşıyacak biriisi lazım. Örneğin a.taşkın ,Müslüm .. vb. bunlar kaç tane barışın içine girdiler ve bunlar extradan ne yaptılar memlekete ??? Bence esnafın aday olması daha güzel bir şey . Nie die sorarsanız herkesi bilirler , kimin ne olduğunu Patnos esnafından başka kimse bilemez. son olarak memlekete hangisi hayırlı olacaksa o olsun diorum

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 45
beğendim Beğendim:6
Bayram tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 0:45:23

Patnosun insanları,iklimi güzel olduğu kadar bence talihi o kadar da güzel değil, neden derseniz; bugün bile maalesef aşiretler ellerini hala güzel ilçemizin üstünden çekmiş değil.
Seçilen başkanların diyet borcu yüzünden ilçeye hizmeti hep aksamıştır. Gereksiz vaatlerde bulunmadan, herkese aynı çerçeveden bakabilen genç, çalışkan adaylara şiddetle ihtiyacımız vardır.
Herkese eşit mesafede duran uzun yıllardır Patnosta esnaflık yapan, halkın cok iyi tanıtıp benimsediği Müslüm COŞKUN öneriyorum.
Bütün Patnoslulara en derin saygı ve sevgilerimde...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 40
beğendim Beğendim:236
Gulizer tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 0:54:53

Bir Patnoslu olarak;
Bütün Patnos halkını öncelikle saygılarımla selamlıyorum.
Ramazanı şerif ayının ilçeme insanlarıma ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Belediye başkanlığı hizmet işi olduğu icin, insanlara hizmet edebilecek insanın bu işe talip olması gerekiyor.
Yardımsever, mütevazı, çalışkan ve genclerin aday olmasından yanayım.
Benim böylebir adayım var o da dişçi Müslüm COŞKUN'dur...
Selamlar

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 42
beğendim Beğendim:162
alex de souza tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 9:28:24

bana göre patnosa hiç bir zaman hiç bir aşireti ön plana çıkarmayan zengini fakiri güzeli çirkini 7 77 ye hep aynı saygıyı aynı sevgiyi gösteren patnosa gerçekten hizmet edecek tek birisi varsa oda Atilla UYGARDIR

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 221
beğendim Beğendim:15
araratlı tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 12:07:45

Pekte yorum yapma gereği duymuyorum ama şunu da belirtmek isterim maymun uyandı siz daha neredesiniz birileri bize tek tekleri dayatıyorsa bizim neden teklerimiz olmasın....! Oylar BDP ye aday fark etmez ama öncelikli olarak Atilla UYGAR olmasa da onun ahlakından birisi...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 147
beğendim Beğendim:13
ibrahim tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 15:20:14

sevgili patnoslu kardeşlerim ve büyüklerim,eskiden beridir patnos belediyesi ile ilgili hep hüsrana uğradık,insanların teknolojinin her nimetlerinden yararlandığı herkesin daha güzel bir hayat yaşamak için mücadele ettiği bir zamanda bizler patnoslular olarak hala tozdan pislikten ve çöp kokusundan dolaşamaz haldeyiz,başka ilçelerin temizliklerine başka hayatlara özenmekten sıkıldık artık,bana göre bu özlemi giderecek bir kişi var,MÜSLÜM COŞKUN,patnoslu kardeşlerim gelin bu seferde bu adamı deneyelim,daha mutlu olacağımıza sonsuz inanıyorum ;)

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 43
beğendim Beğendim:257
musa patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 10-07-2013 17:25:47

patnos belediye başkanı kime layık olduğunu düşünüyorsanı size isim vereyimmi? EROL ÖZDEMİR o hiç kimseye benzemez bugün aday olmak isteseydi benim fikrim patnos halkı düşünmeden onu secerdi saygılarımla...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 97
beğendim Beğendim:4
edebali tarafından 1 yıl önce eklendi 11-07-2013 11:19:47

Yorumsuz ca BDP ve Atilla UYGAR

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 84
beğendim Beğendim:15
patnosmuş.. tarafından 1 yıl önce eklendi 11-07-2013 13:19:49

kimse kusura bakmasın ama patnos halkından bir şey olmaz. sürekli geçmişini unutan, geleceğini hiç göremeyen bir halk. bence daha geriye gitmek patnosun hak ettiğidir. o yüzden dilerim seçimleri en liyakatsız aday kazanır. o sizin hak ettiğinizdir diye düşünüyorum. vesselam..

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 19
beğendim Beğendim:23
salih tarafından 1 yıl önce eklendi 11-07-2013 14:54:29

ot yiyenden et yiyenden tırnağını yiyenden başkanda olmaz adamda olmaz. anlayana

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 42
beğendim Beğendim:14
patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 11-07-2013 16:40:19

Patnosu patnos olarak görmek istiyorsak. Patnosa hizmet yapacak birisini ariyorsak bence adayimiz Esat BİLİCİ olmali.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 84
beğendim Beğendim:2
patnoslu2012 tarafından 1 yıl önce eklendi 11-07-2013 21:00:22

Kaya kardeşimiz diyor ki patnosun gelişmesini engelleyen ihanet.Peki bu ihanet 2004 seçimlerinde yine akp nin milletvekilleri Halil özyolcu ve Cemal Kaya Abdulhalik Taşkın ile birlik olup Cahit kılıç’a da yapılmadı mı.İlçe teşkilatı aynı şeyi Cahit Kılıça yapmadı mı.Hem de fazlasıyla yapıldı.Etme bulma dünyasıdır. A.Taşkın o zaman o durumu normal karşılıyordu.Kendisine yapılınca çok mu zoruna gitti.Vedat arkadaşımız diyor ki halk 2004 te A.taşkına acıdı oy verdi.Kimse ona hakaret etmemişti ki.Kim edebilir ki.Kendini halka öyle göstererek halkı kandırıp oy aldı.Bir başka arkadaşımız diyorki yiğit demir her dönem akparti aday adayıdır.adaylık verilmeyince son anda saf değiştirir.Aynı şeyi 2004’te Abdulhalik Taşkın da yapmadı mı.Ah.Patnos Ah.Çok yazıksın,çok şanssızsın,çok safsın,çok günahsın.Her defasında kandırılıyorsun.Bakalım şimdi başına ne çoraplar örecekler.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 37
beğendim Beğendim:15
hozan serhad tarafından 1 yıl önce eklendi 11-07-2013 21:26:35

arife tarif gerekmez patnosa yakişan baskan ORHAN TUtak .........

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 60
beğendim Beğendim:8
patnosl Fecri tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 0:02:36

PatnoS ßeLediye ßaşkani ßence ESat ßiLici

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 199
beğendim Beğendim:2
PATNOSUN SESİ tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 13:16:35

PATNOS GÜZEL Bİ ŞHRİRDİR VE HERŞEYİN EN İYİSİNİ EN MÜKKEMMMEL ÖTESİNİ HAKEDİYOR DAHA FAZLA GELİŞİM İÇİN OYLAR MÜSLÜM COŞKUN'A

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 39
beğendim Beğendim:123
Faruk K. tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 13:47:08

Patnoslular Yolun Ortasında Yürüdükçe Patnos Gelişmez Açık Ve Net. Önce Kendinizi Düzeltin Sonra Belediyenizi Seçin

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 28
beğendim Beğendim:21
ekrem coskun tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 14:19:06

patnosu düşünüyorsanız bugünü degil sizin ve çoçuklarınızın geleceğini düşünmelisiniz . gerçek anlamıyla patnosa değer veren ve daha iyi bir yere getirecek tek bir kişi var oda şüphesiz MÜSLÜM COŞKUN dur . isterseniz gidip araştırabilirsiniz . kimlere kaç kez karşılıksız ve herhagi bir menfaat olmadan yardımına koşmuş. isterseniz biraz düşünün bunları

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 37
beğendim Beğendim:156
panose panosameye tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 15:06:52

Öncelikle bu sayılan isimlerin yanlıları yeter sallamayın hiç biri başkan olamayacak. Bu isimler kendilerine zemin arıyorlar.Yeminime bunlar aday olacak ağırlıktaki adamlar değiller ve hepsini çok ii tanıyom. Bende isim verecektim ama sizin gibi olmayacam.En azından bunu söliim Patnosun seçimini iki adam belirler i.çelik / hallaç. Meydan boş babanızı,kardeşinizi ve akrabalarınızı burdan başkan da paşa da yapabilirsiniz serbestsiniz.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 34
beğendim Beğendim:8
MAMOSTE tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 15:08:57

patnos belediye başkanlığı için genç aktif dinamik adayımız Murat RÜZGAR ¹a başarılar dilerim......

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 85
beğendim Beğendim:7
cetta tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 17:35:42

Bence patnos bu kafayla giderse zor düzelir.Kendi eden kendi bulur mantığı geçerli arkadaşlar .Aşiretçilikte en az kafatsçılık kadar nahoş bir durumdur ki patnos u yakan da geriye götüren de bu.İstanbul da yaşayan bir Patnoslu olarak patnos un daha iyi kişiler tarafından yönetilmesini ümit ediyorum ammma A.TAŞKIN patnos için bir nimetti fakat patnoslular o şansı değerlendiremediler...HALK NASILSA YÖNETİM DE ÖYLE OLUR demekki hakediyormuş patnos bunu.............

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 32
beğendim Beğendim:21
Ahmet tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 22:38:58

Merhabalar sevgili Patnos'lu kardeşlerim, Patnos'a yaptığım bir seyahat sonucu Arif adında bir mühendisle tanışmıştım, yaptığı konuşmaları ve yöneticilik yönü gayet hşuma gitmişti. Bana hep şunu söylerdi; İdare etmek dürüstlük demektir, sen doğru yönetirsen yanlış olmaya kimse cesaret edemez... Patnos 'lu kardeşlerim yöneticilerinizi düzgün seçin; Eğitimli, inançlı, teknik düşünebilen ve en önemlisi Allah'tan korkan biri olmalıdır...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 39
beğendim Beğendim:22
patnos sevdalisi tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 23:07:02

selam patnos halkı patnosa durust bi adam lazım orhan tutak ama adayı iyisecin

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 95
beğendim Beğendim:4
suat iğdi tarafından 1 yıl önce eklendi 12-07-2013 23:59:08

belediyecilik abdulhalik taşkın la başladı ve o öğreti onunla devam etmeli çeketini koysa alır abdulhalik taşkın suat iğdi zomıka jorı

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 60
beğendim Beğendim:26
cevdet tarafından 1 yıl önce eklendi 13-07-2013 14:44:44

sevgili patnoslular artık umarımm bu kafa tası mileyetcılıkten vaz gecıp halkınıza hizmet etcek ve en hayırlı ve en yenılıkcı bi adayı ıyınıyetlerınızle secmeye karar verırsınız herseyden önce artık mıletler hızmet ve durustluk ister bu acıdan baktıgımda bunuda sevgili MÜSLÜM coşkundan görüyorum
umarım allahta macup etmez ve bu iyi niyetıyle ve sagduyu dusunceleıyle kendısıde miletı ve butun bu guzel potnos halkı ıcın guzel seyler yaparak kendını unutulmaz bi yerede tutatarak butun patnoslu dosatların gunlunde unutulmaz biri olarak nesılden nesıle anatılır biri olur
zaten her insanında tek diledıyıde bu yalan dunyada budur diye dusunuyorum butun patnoslulara hayırlısı neyse o olsun sevgilerim...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 27
beğendim Beğendim:78
patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 13-07-2013 15:20:56

Göreve geldiğinde belediyenin bütün kadrolarına kendi akrabalarını yerleştirmeyecek, anti aşiret düşüncesine sahip ileri görüşlü bir başkan gerekli...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 15
beğendim Beğendim:15
patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 13-07-2013 17:16:45

yukarda yorum yapanların hepsi birer zavallı biraz gerçekçi olun şu saydığınız isimlerin hiç biride yapamaz

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 32
beğendim Beğendim:8
ohaaa tarafından 1 yıl önce eklendi 13-07-2013 18:19:29

mıslum coşkun araştırn demiş biride diş doktorunun yanında çalışan mıslım coşkunu araştırmaya gerek yok.o da belediye başkanı olursa pes artık patnos.onunaday olarak çıkması bile ayıp.bırakın okumuş çalışkan biri gelsin kardeşim.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 96
beğendim Beğendim:22
mamo tarafından 1 yıl önce eklendi 13-07-2013 20:34:51

kardeşim yanlışın var senin o doktorun yanında çalışmıyor doktor onun yanında çalışıyor biraz cahil kalmısın sorun değil biz alışığız böyle şeylere böyle yorumlar yapmana gerek yok ...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 27
beğendim Beğendim:206
kadir inanır tarafından 1 yıl önce eklendi 13-07-2013 22:33:25

meyve veren ağaç taşlanır muslum coşkun bu memlekete yardımci olmadığı insan kalmadı her insana yardımci olmuştur bazi arkadaşlar abuk sabuk yazılar yazıyor yakışık değil içinzde ne varsa onu yazın iyi veya kötu adam ortadadır anlı açıktır çok değerli patnoslu hemşerilerim.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 28
beğendim Beğendim:106
ali kiliç tarafından 1 yıl önce eklendi 14-07-2013 1:29:59

gerçekten sana ohhhhhhhha sen bu adami ne kadar taniyorsun ne kötuluğunu gordun kendine guvenen gerçek ismini vererek yazar çokta tanimam ama tanidiğim kadariyla adam gibi adam eh seninde bir yaran vardir patnosun yuzde yetmişi eminim bu adami destekler bende şahsim adina destekliyorum...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 25
beğendim Beğendim:33
mexemedo tarafından 1 yıl önce eklendi 14-07-2013 12:57:56

Taşkın, Yiğit felan kendilerini TÜRK ilan eden devlet adamları , ev merıv jı zımané xwe jı mıleté xwe şerm dıkın, jı nasnama xwe nefredé dıkın. Edi bese Panos bıbe gund, Panos xırab ji, ji reya me dengé me lı ser Partiya meye.Lé bıra parti ji merıveke baş derxine. Welle kerek ji dayne ezé bıdme partiyé. Rojek me jı lazek rey xwest bona Kurmanca, got benim kanım bozukmu?Kürde oy vereyim. Ez ji dıbéjım benim kanım bozuk değil. Tek dil, tek millet deyip Allahın ayetini inkar edenlere oyumuz yok.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 135
beğendim Beğendim:12
sinan tarafından 1 yıl önce eklendi 14-07-2013 17:31:47

Patnos' a Hacı Celal Solmaz lazım. Çalışkan, dürüst ve iyi bir insan.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 117
beğendim Beğendim:9
PATNOSLU tarafından 1 yıl önce eklendi 14-07-2013 17:38:46

dertlılerin fakirlerin yanında olabilecek tek başkan adayı müslüm coşkundur oyumuz seninledir

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 40
beğendim Beğendim:47
Kaan tarafından 1 yıl önce eklendi 15-07-2013 3:57:55

Herkesın yorumu çok güzel bencede ama hep ayni insanlar hep aynı yorum patnosda tek bir aday ak parti ilçe başkanı m, Fatih Işık olması gerek hem dürüst çalişkan ve iyi bir insan.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 157
beğendim Beğendim:4
Emin tarafından 1 yıl önce eklendi 15-07-2013 18:42:36

Patnos için en hayırlısı, herkesi kucaklayacak ve

herkesin kabullenebileceği ortak bir aday olmalı ve

bence o isim genç iş adamı ENSARİ KILIÇ.

Başarılar diliyorum. Yolun açık olsun....

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 131
beğendim Beğendim:7
malazgırt cad esnafı tarafından 1 yıl önce eklendi 16-07-2013 11:43:25

önce patnosa en hayırlısı ama görüşum yıllardır PATNOS ESNAF VE SANAATKARLAR ODASI BAŞKANLIĞINI YAPAN *******FARUK ÇİNARKAYA************başarılı olacağına canı günülden inaniyorum herkese hayırlı ramazanlar

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 162
beğendim Beğendim:8
cem tarafından 1 yıl önce eklendi 16-07-2013 15:40:18

yok gülmüyormuş yok selam vermiyormuş yav hizmet etsinde onada selamınada kalmamışız slm verse ne olcak vermesse ne olacak bu dönem yusuf yılmaz herkesin elini ayağını öptüde ne oldu patnos ilerimi gitti ALLAH aşkına düşünün taşının öyle karar verin.benim oyum selamsız sabahsız ki (ben hep selam verdiğini gördüm )A.Halik TAŞKIN

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 196
beğendim Beğendim:22
hakim tarafından 1 yıl önce eklendi 16-07-2013 16:07:28

Aslında belediye başkanık seçimi haftada bir yapılırsa daha iyi olur çünkü o zaman kentsel dönüşüm kendiliğinden gerçekleşmiş olur,her seçilen ilk iş olarak kendisine villa yaptıktan sonra belediye müteahhitleri ve yapsatçılara ortak olur al sana kentsel dönüşüm

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 25
beğendim Beğendim:15
muhammed tarafından 1 yıl önce eklendi 16-07-2013 18:38:44

ben yorumları okuyorum herkes bişeyler yazmış çok güzel ben merak ettim ve dile getirmem gerek herkes bilsin diye orhan tutak bir dönem başkanlık yaptı tabi kendisinin deyimiyle ilahi adalet bir anda kendini o koltukta buldu ve gerçekten çok enerjik ve dinamik bir şekilde hizmete soyundu çok güzel projeler hazırladı ve hayata geçireceği sırada bazılarına dokunmuş olmalı yada menfat bekleyenlere bi şey çıkmayınca davulla zurnayla seçime gidildi demek istediğim orhan tutak lazım bu memlekete hizmet edecek donanıma sahip tabi aşiretçilikte istifa etmek kaydıyla gürüşlerimi beyenen ve beyenmeyen herkese sevgi ve saygılarımla inşallah bu dönem oyumuzun değerini bilip öyle sandığa gideriz

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 37
beğendim Beğendim:7
ANKARADA İŞ ADAMI tarafından 1 yıl önce eklendi 17-07-2013 15:18:44

ben yıllar önce bir sebepten dolayi ankaraya yerleştim ama bir memleket sevdalısıyım yapılan yorumların hepsini okudum yorumların çoğu tarafli olduğu kesin, buda beni özüyor çünkü biz birlerin taraftari olduğumuz mudetçe bizler kaybedeceğiz Patnos kaybedecek, Allah aşkına kimseyi küçümsemek gibi bir nietim yok ama gerçek söylemek gerkirse ismi geçen kaç adayın başkanlık değil muhtarlık yapacak kapasiteleri yok Abdülhalik Taşkın Faruk Çınarkaya olabilir ismi geçen birleri var nasıl aday oluyorlar anlamıyorum memleket bu kadarmı sahipsiz kamış başkanlık yapacak insanlar var neden taşın altına elini sokmuyorlar,oy vijdandır her kes vijdanın sesini duysun taraf olmasın saygılarımla

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 37
beğendim Beğendim:22
fati abe(bilen bilir bilmeyen yol alır) tarafından 1 yıl önce eklendi 18-07-2013 0:34:11

ilkkez çift şerit yolu Aptulhalik taşkın zamanında gördük.. ilkkez belediye çalışanları Aptulhalik taşkın zamanında işlerinin başında tam saatinde başladı..ilkkez park gördük,ilkkez temiz bir çevre gördük,ilkkez kapalı çarşı gördük,ilkkez patnos hakettiği yere geldi,ilkkez böyle disiplinli becerikli bir başkan gördük.. ve sonkez de bunu gördük... kimsenin zoruna gitmesin.Gerçekler acıdır... patnosta kim başkan olacaksa olsun hiç farketmez, kalbinde gerçekten Allah korkusu var ise patnosta iyi işler yapar ... patnos şu aşiret denen belayıda atlatırsa çok daha güzel günler bizi bekliyor olacaktır...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 160
beğendim Beğendim:18
almana tarafından 1 yıl önce eklendi 18-07-2013 12:23:33

eğer patnosta belediye başkanlığını gerçekten yapacak birisi varsa oda şükrüllah turan'dır

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 75
beğendim Beğendim:2
mağdur tarafından 1 yıl önce eklendi 18-07-2013 19:09:37

şu SALİH nikli arkadaş et yiyen ot yiyen tırnak yiyen demiş adam et yiyor ot yiyor tırnak yiyor ama b.... yemiyor senin gibi kusur bulamadında tırnağınamı buldun ayıp ayıp bari kendi ismini ve o şahsın ismin yaz emin ol sen onun yanında ona yalakalık yapıyorsundur tapan tutmuyordur ayıp birde adamım diyorsun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 25
beğendim Beğendim:6
patnos tarafından 1 yıl önce eklendi 20-07-2013 0:51:35

patnos a gercektende bu donem gercek bır kısılık ve oturmus bır reis lazım. gelıp kendı bencıllıgını degıl de patnos menfaatlerı ıcın ugrasacak bırı lazım .o kışı oncelıkle tok bırı olacak kendısı ailesı tok olacak .oturmasıyla kalmasıyla cevreyle olan baglantılarıyla bana gore herseyıyle oturmus bır kısılık sayın ismail oğur olmalı .bellı baslı adamdan zarar gelmez bu memlekete ismail bey gıbı bırı lazım . patnos ıcın hayırlısı olsun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 37
beğendim Beğendim:3
Fati abe(bilen bilir bilmeyen yol alır) tarafından 1 yıl önce eklendi 21-07-2013 10:43:50

Eğer şansımız var ise Allahın izniyle Aptulhalik Taşkın yine aday olur ve oyların %70' ni alır ve devrettiği koltuğu yine devr alır... Tabi şansımız varsa,yoksa saten patnos hep geriye gider....

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 43
beğendim Beğendim:22
ayhan öztürk tarafından 1 yıl önce eklendi 21-07-2013 13:45:38

patnos belediyecilik anlayışını ve politik kavramlarını henüz anlamış değil benim görüşümde bende bir patnoslu olarak bunu utanarak yazıyorum.
1. Hizmette tarafsızlık olmalı
2.Aşiretçilik baskısı altında oyunu özgürce kullanmak.
3.Gelecek kişi gerçekten memleket aşkını gönlünde yaşıyor olmamı.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 14
beğendim Beğendim:36
FIRAT tarafından 1 yıl önce eklendi 21-07-2013 16:00:46

BİZİM GEREK YEREL SEÇİMLERDE GEREKSE GENEL SEÇİMLERDE AMACIMIZ BİR PARK 3-5 KALDIRIM TAŞI OLMAMALI ÖLEN ÖLDÜRÜLEN HAKARET ZÜLÜM GÖREN HALKIMIZIN SESİNİ DUYURMAK VE İLERİ Kİ BİR DEMOKRASİ İÇİN BDP DIŞINDA BAŞKA HİÇBİR PARTİ DÜŞÜNMEMEMİZ GEREKİR.HER ADAY KİM OLUYORSA OLSUN TEK SEÇİM BDP. BİJİ BRATİYAN GELAN BİJİ AZADİ.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 71
beğendim Beğendim:8
irfan çalis.. tarafından 1 yıl önce eklendi 23-07-2013 19:00:25

ben bir patnoslu olarak brezilya da yasiyorum ben oncelikle patnosu temiz bir ilçe yapacak ve egitime sosyal aktivitelere daha iyi hizmetler yapacak iyi projeler yapacak patnosu toz dumandan kurtaracak iyi hoylu ve mesaisinde biraz disiplinli . olmali kim olursa olsun fark etmez .. mesela ben 20 yil patnosta yasadim her yazin toz dumandan boguluyordum. batiya gitigimde ayda bir ayakabimi boyuyordum patnosa geldigim de her gun boyuyorsum . simdi soruyorum eski baskanlara patnos halki insan degilmiydi temizlige layik gurmedinizmi ,, yoookk sizler ancak koltuk sevdalisi ve cebimi nasil doldururum hesabilya ugrasirdiniz,, size soruyorum batida 120 bin nufuslu bir sehir nasildir ve doguda 120 bin sehir nasil. hiç fart etmediniz mi... benim dusumcem patnosa kim olursa olsun fakat temiz çevreci iyi dusunceli hizmet kar olsun hayirlisi olsun kim olursa olsun .....

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 19
beğendim Beğendim:14
halıs tarafından 1 yıl önce eklendi 24-07-2013 2:42:49

PATNOSTA belediye başkanlığını toplumda saygı duruşu kendını kabulendırmıs hacı celal solmaz panosunda benımseyecegı ınsan canlısı gırısımcı dürüst. PATNOSTA hacı celal solmaz emsalınde bırı bulmak çok zor tüm kalbimle onun Patnosa kazandıracak çok şey yapacağından eminim. Kı patnolularda en azındanbılırler

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 50
beğendim Beğendim:3
MAZLUM tarafından 1 yıl önce eklendi 24-07-2013 14:01:36

alın size dürüs ilkeli inançlı sağlam biri Murat RÜZGAR

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 48
beğendim Beğendim:4
ahmet tarafından 1 yıl önce eklendi 24-07-2013 15:10:49

ağrı merkez ve il ve ilçelerindeki nüfusun bindebiri ancak internet kullanmakta bence kullanıcıların çoğuda objektiften uzak hissi yorumlar yapmaktadırlar dolayısı ile memleket için net bir fikir edinmek mümkün değildir yorumların çoğu ciddiyetten uzak basit yorumlardır internet üzerinden faydalı bir sonuç çıkarmak mümkün görünmemektedir

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 20
beğendim Beğendim:8
Sıracettin tarafından 1 yıl önce eklendi 24-07-2013 17:11:48

Patnos' a halden anlayan, işi bilen ve Patnos u seven iyi bir insan lazım. H.Celal Solmaz, bu işi yapabilecek kapasitededir.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 50
beğendim Beğendim:6
nav ne lazım tarafından 1 yıl önce eklendi 25-07-2013 9:34:17

İstanbulda yaşıyorum. İlçemin gelişmesini canı gönülden istiyorum. Maalesef adaylar aşırı uçlarda, birisi hizmeti halka rağmen yapmış, şimdikinin hali ortada hizmet derdi yok. bizim dayı oğlu 2-3 seçim bdp ye oy vermiş ama ağzı yanmış, 200 metre sokaklarını parke taşı yapamamışlar. Bu sefer kesin oy vermeyeceğim diyor. peki reddedemeyeceği bir aday gelirse ne olacak işte dananın kuyruğu burada kopuyor. Seçim sathında girildiğinde oylar kaç kere el değiştirir bilen biliyordur. yani lafı uzatmayalım çok sızlansa da sevgili halkımızın büyük kısmı kararını yine aşiret, akraba bızmam ve bir torba şeker doğrultunda kullanacaktır. Toz patnosun kaderi olmuş daha gideceğe de benzemiyor. hizmet bekleyen iradesini bir torba şekere vb. şeylere rehin etmez vesselam.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 12
beğendim Beğendim:14
kamuran tarafından 1 yıl önce eklendi 25-07-2013 12:43:50

bence deneyimli şimdiki miletvekilimiz ekrem bey gibi olmalı çalışkan birikimli olmalı inşallah

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 86
beğendim Beğendim:10
ah.patnos tarafından 1 yıl önce eklendi 25-07-2013 20:19:51

Allah aşkına Ağrı,D.bayazıt ve diğer sayfalara bakın.adamlar gelecek belediye başkanı adayını tarif ediyor.Patnoslular ise vasıfları sıralıyor sonunda o vasıflara uygun falandır diyor.Bu ne cahilliktir.Yani adam kendisi kendini güzel sıfatlarla vasıflandırıp halka kabullenmeye çalışıyor.Yazıklar olsun böyle memlekete.Yazılan İsimlerin hepsi bir soğan etmez.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 24
beğendim Beğendim:18
ayhan öztürk tarafından 1 yıl önce eklendi 28-07-2013 10:27:27

şimdi diyorum değerli yazarlar burda şahıs secmektense yada iyi kötü demektense bence acil hizmet gerektirecek bölgesel alanlardan bahsedilirse daha iyi olur netice itibarı bütün oylar perde arkası kullanılacak. ve nitekim herkes oyunu vereceği kişi yi seçmiştir buradaki laf kalabalığı sadece dikkatimi çeken tek şey TOP ON liste de kimin adı çok geçti muhabbeti MEMLEKETE YAZIK.... bırakın bu işleri ayıp.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 21
beğendim Beğendim:4
yildırım tarafından 1 yıl önce eklendi 28-07-2013 19:02:20

vallahi patnosun tek şansı mele kemal yılmazdır.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 42
beğendim Beğendim:4
hasim sarigul tarafından 1 yıl önce eklendi 29-07-2013 14:28:33

Adamligi veya kim oldugu onemli hizmet adami olacak patnosun yuz binin uzerinde nufusu var yatirim yapacak adam lazim ve ayni zamanda patnosun ill olmasi sart durum da suan belediye butcesi patnos nufusunu kaldirmiyor bunlari basaracak adam lazim..

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 11
beğendim Beğendim:5
sena tarafından 1 yıl önce eklendi 29-07-2013 18:49:25

Patnosa beledıyecılık farlı konuma gelinmiş memleketı. En hırsı z ailelerı başa gelmıstır öncelikle bunların arındırma sı lazım kendını bilen durst çalışkan. Bu memlekete kanıtlamış. Bır kışlık lazım esnaflıgıyla ailesiyle ınanclı allah korkusu bilen. Her kesme kandını kanıtlamış bır kışlık hacı celal solmaz her kesımın gıpta yla bakacak sahıs

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 32
beğendim Beğendim:3
E. SÖKMEZ. tarafından 1 yıl önce eklendi 30-07-2013 18:26:16

Adı zikredilen şahısları tüm Patnos halkı yakinen tanıyor. Şahısları pof poflamanın hiçbir anlamı yok. ilçemize dürüst karakterli şahsiyetli vizyon sahibi bugünü değil 50 yıl öncesini düşünen gerçekten harama dokunmayan aşiretlerin etkisinde kalmayan projeleri olan insanlarımımızı ötekileştirmeyen adaletten haktan yana olan genç dinamik bir B elediye başkanına ihtiyacımız var.saymaya çalıştığım bu hasletleri tümü eminimki E SNAF s anatkarlar ODASI BAŞKANIMIZ Faruk ÇINARKAYADA mevcuttur.eğer niyeti varise vede niyeti hizmetise Cenabı hak kendisine yar ve yardımcı olsun.bir 5 yıl daha kaybetmek istemiyorsak hep beraber bindiğimiz bu geminin batmasını istemiyorsak tüyü yetmemiş evlatlarımızın haklarının çarçur edilmesini istemiyorsak el,mizi vicdanımıza koyup düşünmemiz lazım.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 53
beğendim Beğendim:5
salih demir maden mühendisi tarafından 1 yıl önce eklendi 31-07-2013 16:08:37

bence patnos belediye başkanı çalışkan,deneyımlı,patnosun alt yapısı ,suyunu.arıtma tesisini yapacak ve patnosa iyi projeler geliştirecek ve projelerden anlayacak biri olmalı

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 26
beğendim Beğendim:10
selami sırlı tarafından 1 yıl önce eklendi 01-08-2013 14:14:26

patnosa belediye başkanlığına şantiye şefliyi yapmış,baş mühendislik yapmış ,bölge müdürlüğü yapmış maden mühendisi salih demir yakışır

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 30
beğendim Beğendim:8
feritt_ tarafından 1 yıl önce eklendi 04-08-2013 9:59:08

slm sayın arkadaşlar tüm yorumları okudum ben patnostan esnafım oyumda patnosta yok aslen tutaklıyım hizmet önemli en başta o tabiki ama biz bazı şeyleri çabuk unutuyoruz misal ahmet türke atılan yomruğu mecliste btp lilere saldıran akp chp ve mhp unutuk bile polisin su sıkarak kulunu kırdıgı bdp milet vekilini daha nicesi saya biliriz a.taşkın yiğit kemal koçak fatih ışık sizler tarafında ismi geçen her adaya diyorum gelin kürt partisinde aday olun yarışın ama olamasınız çünkü ateşten bir gömlektir herkes giyemez sorun patnoslulara yusuf yılmaz neden yakalandı kimse bilmez bilemezde sadece o gömleyi giydiyi için neyse arkadaşlar az ellinizi vicdanınıza koyun kendi oyunuzu kendinizin siizi temsil eden partiye veren emek verenler için verin sizin akrabanız adaysa o bu partide aday aday olsun saygılarımla

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 25
beğendim Beğendim:3
BAHTİYAR tarafından 1 yıl önce eklendi 04-08-2013 14:31:47

bakıyorumda yorumlara içler acısı bilen bilmeyen yazmış kim kimi destekliyor ama kürt halkında bahsedenler yok onca canlar verildi diyen yok yomruklar yedi zamanın da bu miletin miletveki,leri ama diyen yok dedim bizler çabuk unuturuz yazık valahide yazık isterdimki herkesin kim olursa olsun ama dtp li biri olsun
yeter bize makarnacılar diyenlere bide biz bir derz verelim saygılarımla

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 77
beğendim Beğendim:7
esnaf tarafından 1 yıl önce eklendi 05-08-2013 9:11:11

bazı arkadaşlarımız ne olursa olsun ama BDP li olsun diyor. bu kanıya nereden varıyorsunuz bilmiyorum ama bildiğim birşey var benim memleketim için canı gönülden çalışacak biri lazım bu BDP dende olabilir AKP dende. geçmişde güzel işler başaran A.TAŞKIN'ın hakkını yememek lazım bu konuda belediye başkanlığı döneminde gerçekten çok güzel işler başarmıştır. belediye başkanının gayesi sadece patnos ve patnosa hizmet olmalıdır zaten bunun için belediye başkanı oluyor. yeni belediye başkanımız inşallah patnosa hizmet aşkıyla bağlı biri olur.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 32
beğendim Beğendim:17
Sıpan Demirdağ tarafından 1 yıl önce eklendi 06-08-2013 22:13:13

Beyler önce kimliğine vicdanına sahip çıkacak hergün kimliğini hür görüp hakaret edenlerin şakşakçılığını yapan despot olmayacak halkı için çalışan çalışan eski ses başkanı ismail karataş olsun yakışır.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 257
beğendim Beğendim:6
ibrahim tarafından 1 yıl önce eklendi 17-08-2013 14:23:43

aşiretçiliği ağalık dönemine son veren sadece herşeyden önemli sadece insanlığa önem veren memleketimizin içinde sevilip sayılan bir insan olmalı büyükle büyük gençlerle genç herkesin derdini dinlemesi gereken bir belediye başkanı geliyor herşeye bir son verip sadece memleketin kalkınması vede insanlarımızın derdine derman olacak belediye başkanı adayı istiyoruz biz gençler isimleri bayatlanmış adayları artık istemiyoruz
biz gençler patnos belediye başkanlığına
ŞAHİN ÇİNAY'I istiyoruz

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 89
beğendim Beğendim:1
yabanci biri tarafından 1 yıl önce eklendi 04-09-2013 8:39:55

tüm Patnos halkına selamlar tarafsız olarak iki kelime bende karalamak istedim çoğo adaylar dışarda dışarda oturuyorlar seçim bir hafta kala çantasını alıp geliyor söylediği tek kelme halkımahizmete geldım demiyor cebimi doldurmaya geldım dışardaki sermayem iki kat olsun adam gibi bir adam gördüm adam arabasıla yardım dağıtını gördüm kim oldüğunu bilmiyordum sordum dişçi Müslüm dur dediler bu arkadaş eyer fakirlerine sahip çıkıyorsa hayda hayda memleketınede sahip çıkar bütün Patnos halkına selamlar.yabanxi

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 10
beğendim Beğendim:39
adem yıltaş tarafından 1 yıl önce eklendi 04-09-2013 13:02:24

ya sevgili patnoslu kardeşlerim bence cok supriz bir şeklde fatihj ışık olacak trafsız herkese eşit ve 5 yıldır ak partide siyaset yapıyor bence onun hakı ...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 50
beğendim Beğendim:4
yorumcu_04 tarafından 1 yıl önce eklendi 04-09-2013 19:58:04

yabancı biri aday olsa herhangi bi partiden oyu ona kullancam

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 17
beğendim Beğendim:3
vizyon ve misyon sahibi tarafından 1 yıl önce eklendi 05-09-2013 12:17:42

bence ve sence den zıyade bugune kadar yapılan yanlısları, eksıklıklerı farkında olan , bır daha bunların tekrarlanmamasını bılıncınde olan, patnosta alt yapı ust yapıyı , ekonomık gelısmeyı kalkındıracak, halkıyla hemhal teknolojıyı kullanarak gelısmıs ıllerın beledıyesıyle dostluk protokollerını ımzalayarak onlardakı ornek projelrını patnosa uyarlayarak hayata gecırebılecek , vizyonu ve mısyonunu tamamlamıs, lıderlık ve karızması olan ,tuttgunu koparan hosgoruden yana olan demokratık ahlakı erdem kılabılecek bır baskan olmasını temennı ederım. ama bunları yerıne getırebılecek nıtelıklı bır baskan adayı var mıdır?

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 2
beğendim Beğendim:6
mehmet kara tarafından 1 yıl önce eklendi 07-09-2013 12:08:57

patnosta aşiret mensubu başkan kesinlıkle olmamalı vede istemiyoruz. merğurı, asi, hemdiki, etmanekı,şehğ,memanı,berjeri,vb aşıretlılerı olmamalı. aşıretı fazla kalabalık olmıyan olsun temız egıtımlı zararsız bırı....

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 11
beğendim Beğendim:3
şahin ÇAKAN tarafından 1 yıl önce eklendi 10-09-2013 21:42:23

ben de bir patnoslu olarak bana güre herşeyden önce bikere başkan aday kim olursa olsun parti hangisi olursa olsun fark etmez bikere bu aşiratçılık zihiniyetini kafasında çıkarması gerekir aişretçilik beyni ve zihiniyeti olduğu sürece patnos hiç bir zaman hak etiği noktaya gelmiyecektit bi kere o zihiniyeti çıkarsınlar kafalarında artık patnos için genç dinamik kendini bilen ve ayırım gayırım yapmak sızın bir başakan adaya ihtiyacımız vardır patnos için hayırlısı neysede o olsun saygılarımla şahin ÇAKAN

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 8
beğendim Beğendim:5
amir...... tarafından 1 yıl önce eklendi 26-09-2013 9:37:57

patnosta görev yaptığım müddetçe patnosa faydali bir aday adayı görmedim helle helle eski kafallar ortalıkta halla volta atıp duruyorlar ama tek bir aday tanıdım Müslüm (dişçi) duyumlarıma göre uzun zamandır kendi memleketinde çalışyor bir şeyler yapıyor paralı veya parasız her kes ondan memnun bence durust çalışkan genç bir arkadaş Müslüm benım adaylarda en tercih etiğim kişi hayırlı olsun tüm Patnos halkına selamlar.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 12
beğendim Beğendim:122
GELİYORUZ tarafından 1 yıl önce eklendi 07-10-2013 18:36:25

DİŞE DİŞ KANA KAN KEFENİMİZİ ELİMİZE ALIP GELİYORUZ NE BDP NE AKP ESKİSİ GİBİ TEK BAŞIMIZA HİZMET ETMEYE GELİYORUZ . BEKLEYİN VE GÖRÜN ÖLÜMÜNE ÖLÜMÜNE...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 35
beğendim Beğendim:10
GELİYORUZ DİYENE CEVAP tarafından 1 yıl önce eklendi 09-10-2013 20:32:08

PARDON.SİZ KİMSİNİZ.BU NE ŞİDDET NE CELAL.YOKSA ONLARDAN MISINIZ......GÖZÜNÜZÜ HIRSIZLIK HIRSI BÜRÜDÜĞÜNE GÖRE.VALLA SİZ YAPARSINIZ.ALIŞMIŞSINIZ HIRSIZLIĞA.DİŞE DİŞ,KANA KAN.PEKİ ÖYLE OLSUN.İNŞALLAH ARADIĞIN BELAYI BULURSUN.AMA KENDİN GİBİ DÜŞÜNENLERDEN.MAZLUM İNSANLARDAN DEĞİL.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 5
beğendim Beğendim:58
beni seçin tarafından 1 yıl önce eklendi 17-10-2013 0:55:02

bakın arkadaşlar açıkça söylüyorum yapacağım tüm hırsızlıklar göz önünde olacak başkaları gibi gizli saklı bi şekilde yapmayacağım bundan dolayı beni seçin :)

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 8
beğendim Beğendim:12
aydın tarafından 1 yıl önce eklendi 18-10-2013 15:18:20

bence patnosa yarayacak isim olarak YİĞİT DEMİR diyorum çünkü neden adam okumuş kültürlü biri bügüne kadar 3 seçime girmiş her üçünde 2 olmuş birisi ne kadar bazıları çıkıpta işte şeçime giriyor kazanamıyor bence patnos kazanamıyor eskide gördük npatnos nasıl bir düzen haline geldi insan bi dönüp arkasına bakmalı şimdi batı ilçeleri biz nerdeyiz bizim nüfüsümüz türkiyedeki bazı illerden çok hemde çok neden hep birisinin peşinden koşuyoruz veriyoruz oyumuzu bizden biridir diyoruz adamı okoltuğa getiriyoruz ileriye gitme sansımız olmuyor tam tersine geri gidiyoruz bence artık bu zihniyet değişmeli birilerinin maşası olmamalıyız artık uyanş zamanıdır patnoslular uyanmalı

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 25
beğendim Beğendim:2
ali çelik alpaslan mahallesi tarafından 1 yıl önce eklendi 20-10-2013 22:29:58

evet gerçekten adaylara bakıyorumda fatih ışık daha iyyi ve kazanır

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 26
beğendim Beğendim:1
alişer serhat tarafından 1 yıl önce eklendi 21-10-2013 0:02:51

merhaba Patnoslu hemşehrilerim.öncelikle geçmiş kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.patnos hakkında da bir kaç kelam yazmak istiyorum.öncelikle Patnos bölgemizin değerli ilçelerindendir.halkı da bir o kadar değerli ve kıymetlidir. kıymetli olmasının en önemli noktalarından bir tanesi kürt şehirleri arasında özü bozulmamış olmasıdır.patnos halkı seçimlerde özünü ortaya koymalıdır.çünkü yoldan ve parktan önemli bir ulusal sorun ortada durmaktadır.patnos halkı kendi diline kendi kültürüne oy verdikçe kürt olduğunu hatırlayacak ve onur duyacaktır. nitekim bdp'nin patnosta kürt kültürü ve eğitim üzerine yaptığı çalışmalar da ortadadır.(kültür merkezi, eğitim destek evi, cadde boyu kürt düşünürlerinin resminin açılması). Patnos önceliği kültüre ve eğitime verirse gençleri de ileride bilinçli ve dünyayı anlayacak kapasiteye sahip olacaktır.bugün iktidar partisi gelirse hizmet daha çok gelir anlayışı yanıltmaca ve aldatmacadır. iktidar partisi patnosa bir yol bir park yapar ama patnostan dilini kültürünü söke söke alıp asimile etmeye çalışır.bundan daha kötü bir durum yoktur.iktidar partisi eğer o kadar demokratikse kendi elinde olmayan bölgelere de yol yapar hizmet götürür.(yol yapım çalışmaları belediyenin elinde değil karayolları genel müdürlüğü elindedir.)ama bunun örnekleri çok azdır.bir şehir iktidar partisinden ne kadar uzaksa o kadar hizmetten uzaktır ve bu da ayrımcılıktır.ama yine bir şehir iktidar partisine ne kadar uzaksa o kadar onurlu ve şereflidir. Patnos halkı kendine oy vermelidir. dili uğruna can vermiş binlerce genç fidanı unutmamalıdır. bugün kürtler akpnin hayrına bu hakları almıyor.verilen bedellerin sonucudur tüm bunlar.patnosa seçimde başarılar diliyorum ve en doğru tercihi yapacağına inanıyorum.hozan serhatın şakironun anısına sahip çık erime Patnos.herkese hayırlı günler

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 19
beğendim Beğendim:6
ali tarafından 1 yıl önce eklendi 21-10-2013 16:15:35

bence sayın taşkın başkan olmalı çünkü o bender liderlerden ABDÜLHALİK TAŞKIN

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 32
beğendim Beğendim:6
şilan tarafından 1 yıl önce eklendi 30-10-2013 23:10:17

Patnos yıllardır aşiret,ağa,şeyh patentli adaylardan ve başkanlardan kurtulmadı. Ne zaman seçim yaklaşsa aşiret reisleri aşiretlerindeki garibanları, Şeyhler adını bilmedkleri muritlerini, ağalar yıllarca kanını emdikleri marabalarını hatırlarlar ve oy isterler seçim sonrası gün herkes haddini bilsin bir oy verdin diye yanımda olacak halin yok ya deyip kapıyı gösterirler.Allah aşkna artık aklınızı başınıza alın ey patnoslular. Seçim gelmeyinceye kadar hangi garibanı aşiret reisi,ağası ya da şeyhi hatrlar. Bu sefer bir ilki başaralım. Hangi aşiret mensubudur, Hangi şeyhin oğludur diye düşünmeden genç,dinamik,eğitimli,dürüst,çalmayacak ,aşiret üyelerine rant sağlamayacak birine oylarımızı verlim. Çünkü aşiretle gelen aşirete hizmet yapar. Daha önceki aylar öyle yapmadımı.Bakın şeyhin oğlu hiçbir yoksul müridi işe aldı mı? fakat hiç işe ihtiyaçları olmdığı halde onlarca akrabasını işe aldı. Onun için bu sefer herkes elini vijdanına koysun ve oyunu genç ,dürüst bir adaya versin.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 1
beğendim Beğendim:25
SELÇUK tarafından 1 yıl önce eklendi 31-10-2013 19:06:19

Arkadaşlar 3 yıl Patnos'ta görev yaptım 2009-2011 arasında belediyesi çok güzel çalışıyordu ama yinede eleştiriyorlardı.Sanırım daha fazla olumlu yönleri görülebilir.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 21
beğendim Beğendim:8
ömer değerli tarafından 1 yıl önce eklendi 01-11-2013 15:09:43

ben bir patnoslu olarak bütün patnosu kınıyorum bu nasıl aday isimleri nerdegörülmüş bir öğretmenin veya bir diş doktorunun bunlarıda es geç eğitim seviyesi 0 olan insanların benim memleketim de kalkıp aday olması. belediyeye işten anlayan biri lazım öncelikle üniversite mezunu ve patnosun alt yapısını,elektiriğini,suyunu,yollarını ve en önemlisi çöpü için çözüm bulacak bir aday lazım... biri yazmış aptulhalik beyin hakkını yemeyelim ewt çok doğru o bizlerin hakkını çok yedi biz onun hakkını nasıl yiyelim aptulhalık taşkınıdas bu kadar öne çıkartan yusus yılmaz dır oda aptulhalık taşkın gibi bir veya iki iş yapıp patnos halkının gözünü boyasaydı bunların hiçbiri olmazdı patnostaki şeçim anlayışı şuan türkiyenin hiçbir yerinde yok.... bence bu aptulhalik taşkın.yiğit demir.atilla uygar. müslüm çoşkun vs . ben bu adayların patnosa hiçbir yararı olacağını düşünmüyorum biraz aklı olan insan düşünmez zaten bunları.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 2
beğendim Beğendim:58
Birisi tarafından 1 yıl önce eklendi 02-11-2013 9:38:25

Oncelikle sunu soylemek gerekirki Patnos kendine hakettigi degeri vermiyor ve kalitesini dusuruyor 100.000 nufusu ve harika konumuyla bolgesinin gozbebegi konumunda olmasi gereken Patnosun ismi bugun kimlerle aniliyor ... Yazik diyorum ve su temennimi soyleyerek bitiriyorum insallah Patnosa genc ve en azindan lisans mezunu bir Ak parti adayi baskan olur ...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 3
beğendim Beğendim:41
patnos tarafından 1 yıl önce eklendi 02-11-2013 15:38:26

Patnos için en iyisi cahit kılıç tı fakat 2004 te değerini bilmedik ve bende dahil olmak üzere oyumuzu vermedik bu sefer cahit kılıç in aday olmasını patnos için çok isterim cahit abi burdan sana sesleniyorum seni o koltukta görmek isteriz inşallah aday olursun olmaz san bile inşallah senin gibi belediyeden anlayan biri aday olur saygılarımla.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 4
beğendim Beğendim:67
adar panos tarafından 1 yıl önce eklendi 03-11-2013 21:34:22

haydi patnos bu sefer bir ilki başar sırtını aşirete, sermayeye, iktidara, güçlüye dayayana oy verme biliniz ki bunlara sırtını dayayan bunlar için çalışacak seçim sonrası gün oy veren yoksullara, farklı aşirettekilere, herkes kendi yoluna diyecekler. Onun için gücünü hangi aşiretten olursa olsun bütün patnos halkı için harcayacak dürüst, tarafsız, dinamik bir aday için oy verelim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 2
beğendim Beğendim:51
Selam tarafından 1 yıl önce eklendi 04-11-2013 0:02:43

Belediye mühendis işidir.özellikle bizim belediye.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 3
beğendim Beğendim:69
bencede cahit kilic tarafından 1 yıl önce eklendi 04-11-2013 1:48:35

Neden mi cahit kılıç çünkü adam inşaat müh. Ve aynı zamanda yanlış bilmiyor sam başka universiteler de bitirmiş
Belediyeden anlayan tek aday dir patnosu bütün pisliklerden arındıracak tek insandır bilmeyenler inşallah aday olur da patnosu kurtarır

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 5
beğendim Beğendim:70
cemal g tarafından 1 yıl önce eklendi 04-11-2013 12:01:10

Bence de cahit kılıç ama eğer aday olacak sa olmasa eğer bende cahit kılıç gibi birini bulmak lazım patnos için

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 6
beğendim Beğendim:68
osman tarafından 1 yıl önce eklendi 05-11-2013 11:05:28

Madem ki cahit kılıç diyorsunuz.Onunla ilgili bir iki şey söylim.İyi tanıyom.Yanında 1 ay otursan sıkılmazsın.Laf kalabalığı yapmaz.Edebinden ve ahlakından utanır insan ve kafasında çok proje var.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 9
beğendim Beğendim:63
Patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 06-11-2013 11:59:02

yine seçim süreci, yine sınırsız dezenforasyon ve bilgi kirliliği, neymiş yerel seçimlerde parti önemli değilmiş önemli olan aday mış! tabi ki çalan- çırpan, rant dağıtan birisine vermemek lazım. partilerin de aday seçerken bu kriteri göz önünde bulundurması lazım. fakat şehri altın suyu ile de yıkasa rojava'da,iran'da bu kadar kürt katliamı yapılırken halen halkının yanında olmayıp değerlerine küfür edenlere de oy vermemek lazım. dtp de halka söz verecek belirlediği aday halkın ve kentin ihtiyaçları yerine kendi çıkarları peşine düşerse ilelebet ihraç edecek en ağır faturayı kesecek. yok öyle gencecik çocukların emeği üzerinden siyaset yapıp yarın keni çıkarının peşine düşmek. tek çıkar halkın çıkarı olmalı. lütfen parti de adayı belirlerken kişiliği en düzgün aday kimse ona versin, başka da hiç bir kriter olmasın. çalacak birisiyle seçime girip kazanmaktan sa parti pratiğini özümsemiş dürüst birisi ile girip kayb etmesi daha iyidir.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 7
beğendim Beğendim:29
edıp tarafından 1 yıl önce eklendi 06-11-2013 19:47:09

bu adayların yuzde 90 nı menfaat ve hırsızlık peşınde ıçınde zengın olanlar var durumu duşuk olanlar var ama şunu söyleyeyım ınsanlar aç gözludur gözlerı doymuyor bu ışın bıde öbur dunyası var bence eger hızmet etmeyeceklerse hıç bu kadar vebalın altına gırmesınler parayı mezara mı göturecekler acaba bakın patnos gerçekten abdulhalık taşkınla bır şeyler degıştı ondan öncesı yorum a açık herkes bılıyor onun hatalarıda var bakın kardeşıne yaptıgı fırın 1 trılyona sattı herhalde yeşılkart ıptalerı alı surerle ortak çalışması ınsanların yuzune gulmemesı daha bunun gıbı çok hataları vardı keşke olmasaydı ben oyumu ona verdım şu anda bu hatalrı olmasına karşın gene bıraksa gene verırım çunku o öburlerıne göre daha az çalar bence öburlerı hortumlar ne demışler bu dunyada en ıyı ınsan az çalan ınsandır hıç çalmayanı bulamasın saygıla duşunun

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 34
beğendim Beğendim:4
hüseyin tarafından 1 yıl önce eklendi 09-11-2013 2:38:47

Cahit kılıç denilen zat memani değil mi?memaniler 30 yıl yönetti,ne yaptı ki Cahit kılıç ne yapacak. Kaldı ki Cahit kılıç yaşını,başını almış biri.Bu sefer de çarbav diyoruz.Yolun açık olsun çarbav aşireti.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 59
beğendim Beğendim:7
yakup tarafından 1 yıl önce eklendi 09-11-2013 13:24:00

Arkadaşlar aşiretvari yorumlar memlketimize zarardan başka birşey kazandırmaz.Çok yanlış bir düşünce.Ne demek yani Cahit KILIÇ memanidir.Yönetenler okumamış kişilerdi.Üstelik diğer aşiretler de yaptı.Onlar niye düzeltemedi.Taşkın birşeyler yaptıysa eğitiminden dolayı yaptı ancak eğitim ne yazık ki ahlakı değiştirmiyor.Çarbav aşireti veya memani aşireti gibi lafları da kınıyorum.Patnosa kim yararlı olabilir ona bakmak lazım.Hem bence Cahit KILIÇ o kadar da kötü bir aday değildir.ihtiyar da değil adam 1964 doğumludur.Çoğu adaydan da gençtir.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 10
beğendim Beğendim:64
Bence Cahit Kılıç tarafından 1 yıl önce eklendi 09-11-2013 16:34:46

Bence Cahit Kılıç Çünki Cahit Kılıç Patnos ' un Gelişimini Sağlayabilr Çünki Adam Okumuş İnşaat Mühendisi' dir Patnos ' u İl Yapacak Tek Kişi Odur Hadi Bakalım İyi Düşünün Sonra Cevap Verin

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 10
beğendim Beğendim:66
mehmetşah tarafından 1 yıl önce eklendi 11-11-2013 14:35:30

bençe potnos için ismail oğur gerekiyor çünkü patnosu 2023 avrupa statdına getirecek tek isim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 42
beğendim Beğendim:2
patnosum tarafından 1 yıl önce eklendi 14-11-2013 22:04:43

bence abdurrahman esin

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 40
beğendim Beğendim:1
vedat bilici tarafından 1 yıl önce eklendi 15-11-2013 18:55:30

bence fatih ışık.cahit ismail şanslarını kulandılar

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 53
beğendim Beğendim:3
seyfettin tarafından 1 yıl önce eklendi 16-11-2013 12:53:30

Ben onu bunu bilmem.Cahit kılıç gibi bir aday yoktur ve bu patnos için bir şanstır.Yine de siz bilirsiniz.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 13
beğendim Beğendim:57
yabancı bir öğretmen tarafından 1 yıl önce eklendi 17-11-2013 3:22:12

Allah aşkına Cahit KILIÇ (Akparti aday adayı) hangi aşiretten.Köyde dinledim.Tanımadılar.Radyo konuşması gerçekten çok iyiydi.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 13
beğendim Beğendim:58
ömer tarafından 1 yıl önce eklendi 17-11-2013 17:49:17

cahit kılıça başarılar diliyorumpatnosun böyle bir belediye başkanına ihtiycı var

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 11
beğendim Beğendim:56
dengbej tarafından 1 yıl önce eklendi 18-11-2013 0:36:03

yepyeni bir patnos için cahit kılıç diyorum allah yar ve yardımcısı olsun...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 13
beğendim Beğendim:52
murat şimşek tarafından 1 yıl önce eklendi 18-11-2013 21:06:44

kemalettin koçaka başarılar dilerim

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 38
beğendim Beğendim:7
konfeksiyon tarafından 1 yıl önce eklendi 21-11-2013 23:20:16

Kemal beyi ve diğer adaylarıda tanıyom.Ama gerçekten Cahit Kılıç kendisini bence yetiştirmiş tam bir başkan gibidir.Onu bu sefer kaçırmasak daha iyi. Kaç seferdir konuşturuyorum kendisinden emin ve belediyeye iyi bir hizmeti olur kanısındayım.Kimse beni yanlış anlamasın ne akrabasıyım ne aşiretiyim ne arkadaşıyım,oy da vermemiştim.Bir esnaf olarak bu benim düşüncem.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 10
beğendim Beğendim:48
yabancı öğretmene cevap tarafından 1 yıl önce eklendi 23-11-2013 0:36:12

Cahit Kılıç memani aşiretindendir.Ancak aşiretçilik yapmasa kendisi için daha faydalı olur ki inşallah yapmıyacak ve millette destekler.Yaparsa da inşallah kaybedecek

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 8
beğendim Beğendim:51
Patnoslu tarafından 1 yıl önce eklendi 23-11-2013 8:55:20

bu sefer sayın abidet gül çünkü amacı hizmet yapmak. ben idarecilik yaptığı okula gittim doğudaki okullara hiç benzemiyor. sanki özel okul

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 32
beğendim Beğendim:9
çetin kotan tarafından 1 yıl önce eklendi 12-12-2013 0:14:38

Patnosa çalışacak adam lazım bu şehrin sorunlarını ancak bi inşaat mühendisi hal edebilir oda CAHİT KILIÇ ''tır çunkü bundan daha iyi bu patnos sorunlarını hal edecek kimse ve o kabiliyette kimse yktur patnosun en büyük çalışmaları onundeğilmi objektif olun taraflı kalıplaşmış şeylerle yaklaşmayın bugün bi CAHİT KILIÇ patnosa çabuk çabuk gelmez keşke herkes elini vicdanına koysada BU ADAMIN YAPTIKLARINI GÖRSE. tekrar söylüyorum bu şehri şehir yapacak tek kişi CAHİT KILIÇ''tır.bi dahaki seçimde onu başkanlık kürsüsünde görme ümidiyle...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 8
beğendim Beğendim:42
ender kılıç tarafından 1 yıl önce eklendi 14-12-2013 12:10:15

Cahit kılıç ı tanirim soy isimlemiz aynı olabilir ama akrabası degilim ve kendisi ile bir tanışıklığımiz vardı gerçe kten mükemmel otesi bir insan ak parti ona verse kazanmaihtimali çok artar diye düşünüyorum ve kendisine bu zorlu yolda başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 8
beğendim Beğendim:44
Mevan tarafından 1 yıl önce eklendi 14-12-2013 23:01:42

Ne yalan söyleyeyim, eğer adaylarınız bunlar ise patnos bir beş yıl daha geriye gitmiş demektir...
Hiç dikkat ettiniz mi AK Partide Tayyip niye sürekli iktidarda; çünkü otoriter, eğitimli ve cesur bir insandır da ondan. Bakan ve Milletvekillerinin, Genel müdürlerin canına okuyor ve İş de yapıyor tabii. Sizden de Taşkın diye biri varmış ne tanırım ne de bilirim, ama adamın yaptığı hizmetleri sürekli duyuyorum. Bana kalırsa size hizmeti yine o yapar. Gerisi lafu güzaftır... Bu devirde, bu çağda kendinize biraz acıyın..

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 39
beğendim Beğendim:11
Ahmet tarafından 1 yıl önce eklendi 15-12-2013 2:34:18

Cahit abinin huyunun yumuşak olduğuna bakmayın ha.çok sabırlı ve gariban dostudur ama vallahi yöneticilikte çok otoriter ve serttir yanlışa çok sinirlenir yanında çalışmıştım ondan biliyorum

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 10
beğendim Beğendim:41
vatandaş tarafından 1 yıl önce eklendi 16-12-2013 23:11:45

Bazılarının kardeşleri, emmisi dayısı çoktur. İleride belki kazanırız da çorbada kaşık sallarız hasebiyle bol bol yorum yapıp, beğendim-beğenmedim diye yorum sayfasına dadanıyorlar. Geçin bunları, vatandaş uyanmıştır.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 6
beğendim Beğendim:35
patnossss tarafından 1 yıl önce eklendi 17-12-2013 18:09:47

fatih taş arkadaşıma seslenmek istiyorum sen yiğit demir'i tanıyormusunda konuşuyorsun önce insan kendine bakar sonra başkalarını eleştirir ayıp denen bir şey var şöyle bir söz var hiç kimsenin ayıbı hiç kimseye gözükmez senin yağtığın şeyde tam böyle oluyor önce insanlığı bil öyle gel konuş hıı eğer bilmiyosanda konuşmayacaksın!!!!

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 38
beğendim Beğendim:2
memduh yalçın tarafından 1 yıl önce eklendi 17-12-2013 23:55:53

patnosumuz için tek çözüm inşaat müheddisi cahit KILIÇ tır. suan patnos ta bir rezalet var.burda kar çamur var hani buranın belediye başkanı nerde ne yapıyor.zaman geçtikçe illerimiz ve sehirlerimiz gelişirken patnos yıllardır geriliyor.çünkü hep cahil insanları göreve getirdik.herkes kendi dalında bilgiye sahiptir.bir öğretmenin,bir kaymakamın kafası bir mühendis gibi çalışamaz yani projeleri olmaz.patnosu şehirleştirecek ve ilerletecek tek kişi CAHİT KILIÇ tır.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 9
beğendim Beğendim:44
murat tarafından 1 yıl önce eklendi 19-12-2013 17:42:57

Şeyh Efendi yani Abdulhalik Taşkın sen ne yüzle bir daha Patnos'da aday oluyorsun Patnos'u bitirdin, beş senede ancak kendine gelmiş senin yerin yoktur Patnos'da.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 6
beğendim Beğendim:44
omer değerli tarafından 12 ay önce eklendi 25-12-2013 14:37:00

cahit kılıç a destekliyorum allah yardımcısı olsun patnos için en iyi projeleri getirdi ve getirmeyede devam ediyor bn ve aiilem cahit beyi bu seçimde destekleyeceğiz

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 4
beğendim Beğendim:32
selami tarafından 11 ay önce eklendi 27-12-2013 22:28:28

mühendis bölge müdürlüğü yapmiş ancak o belediyeyi yonetir

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 8
beğendim Beğendim:24
a.rahman tarafından 11 ay önce eklendi 18-01-2014 12:30:10

kaymakam niye istifa etti patnosa belediye başkanı olmak istiyor merak ediyorum içinizde bilen varsa anlatsın herkes öğrensin maaş desen kaymakamlık maaşı daha çok meraaaaaaaaaaktan sordum

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 1
beğendim Beğendim:14
murat kartal tarafından 10 ay önce eklendi 07-02-2014 15:32:03

sevgili patnos halkı bız gencler için gelecek ve hızmet onemlıdır ve patnosa sahıp cıkacak bırı gelsın gençler icin en iyisı patnosun gelişmesi saygılarrımla

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 1
beğendim Beğendim:3
özgür tarafından 9 ay önce eklendi 01-03-2014 13:59:32

ya arkadaşlar bir doğlu patnoslu olarak çok yanlışsınız batıda yaşayan bir kitle bizim yokluğumuzu goz one alarak bizi hiçe sayıyorlarsa ve orda yaşyanlar karşi bizde kendimizi gosterelimm. bdp olarakk...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
beğenmedim Beğenmedim: 0
beğendim Beğendim:0

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.