Şuan sitede 15291 kişi var

diyadinnet tv

Patnos'ta Kuduz Vakası

PATNOS'TA KUDUZ VAKASI AGRI'NIN PATNOS ILCESINE BAGLI DUZCELI KOYU, BASIBOS BIR KOPEK TARAFINDAN ISIRILAN IKI BUYUKBAS HAYVANDAN BIRINDE RASTLANILAN KUDUZ UZERINE KARANTINAYA ALINDI.

Sponsorlu Bağlantılar

Patnos'ta Kuduz Vakası

Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Düzceli köyü, başıboş bir köpek tarafından ısırılan iki büyükbaş hayvandan birinde rastlanılan kuduz üzerine karantinaya alındı.

AĞRI - Köyde yaşayan Seyithan Yolcu isimli vatandaşın, başıboş bir köpek tarafından ısırılan büyükbaş hayvanlarından biri rahatsızlanıca, kesilerek Aile tarafından yenildi.

Bir süre sonra diğer büyükbaş hayvanın rahatsızlanıp ölmesi üzerine Seyithan Yolcu'nun İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne başvurması sonucu yapılan incelemede, hayvanda kuduz virüsü belirlendi ve köy karantina altına alındı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Patnos Devlet Hastahanesi Sağlık Kurul Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Han, aile üyelerinin tetkikinde şu an itibariyle her hangi bir kuduz belirtisine rastlanmadığını, ancak bu belirtilerin aylar sonra da ortaya çıkma ihtimalinin olduğunu söyledi. doktor Han, olayı bizzat takip ettiğini, bu vaka ile ilgili broşür ve el ilanları dağıtacaklarını söyledi.

İlçe Tarım ve Havancılık Müdürü Naci Özeler ise "Patnos ilçemize bağlı Düzceli köyünde ölen bir hayvanın bildirilmesi sonucu köyde yapılan çalışmalar ve hayvandan alınan rapor sonucu kuduz ortaya çıktı. Hayvanın öldüğü yer dezenfekte edildikten sonra köyümüz karantinaya alındı'' diye konuştu. (İHA)

  • Tarih: 05.10.2012 Saat: 17:11 /
  • Ekleyen: admin

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.