Şuan sitede 15805 kişi var

diyadinnet tv

Yerel marketler sanal markette bir araya geldi

YEREL MARKETLER SANAL MARKETTE BIR ARAYA GELDI MARMARA BOLGESINDE FAALIYET GOSTEREN 12 MARKET GUC BIRLIGI YAPARAK MUSTERILERINE ORTAK INTERNET ADRESINDEN HIZMET VERMEYE BASLADI.

Sponsorlu Bağlantılar

Yerel marketler sanal markette bir araya geldi

Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren 12 market güç birliği yaparak müşterilerine ortak internet adresinden hizmet vermeye başladı.

12 market 100'e yakın şubesiyle sanal ortamda ''www.tummarketler.com'' sitesi aracılığıyla bir araya geldi. Semte ve ürüne göre market alışverişi yapma imkanı sunan sanal pazar sayesinde ürün fiyatlarını da kıyaslamak mümkün olacak.

Sanal Markette Kim Marketler Zinciri, Selam Marketleri, Doğa Market, Üçler Marketler Zinciri, Kılıçoğlu Süper Market, Serra Grup, Öncü, Ermega, Mavi Yılmazlar, Fast Food Market, Snowy Ulu Kardeşler Market, Mest Et yer alıyor.

Proje yöneticisi Sebahattin Gündoğdu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, internet ve Telefon üzerinden gelen talepler için özel bir çağrı merkezi kurduklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Sanal Market uygulaması yerel marketlerden ve tüketiciden büyük ilgi gördü. Ev veya işyerlerinden gelen market alışverişi siparişlerini kapıya kadar ücretsiz teslim ediyoruz. Mahallenizde veya bölgenizde bulunan alışveriş yaptığınız marketlerden internet üzerinden de sipariş verilebilecek. Artık bakkallar marketler müşteri beklemek yerine oyunu kuralına göre oynayacak. Her bakkal ayrı sanal satış sitesi kurma maliyetine katlanmak yerine tek bir çatı altında toplanıyor. Ev hanımları ocaktaki yemeğin altını kapatmadan, yazda, kışta markete gitmeden ev rahatlığında market alışverişi yapabilecek. Şehir hayatındaki trafik, park yeri problemi, marketlerde sıra bekleme, poşet taşıma gibi hayatı zorlaştıran tüm olumsuzlukları ortadan kaldırıyoruz. Sanal pazardaki fiyatlar marketle birebir aynı. Hatta bazı marketlerde internetten alışverişi teşvik etmek için daha uygun fiyatlar olabiliyor. Ödemeler kapıda nakit ya da kredi kartı ile yapılabiliyor.''

Şu anda İstanbul'un büyük bölümüne ve Kocaeli iline hizmet verdiklerini belirten Gündoğdu, yakın zamanda Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye genelindeki yerel marketleri sisteme dahil edeceklerini bildirdi.

Kim Marketler Zinciri'nin Genel Müdürü Hamit Akçay da Türkiye'de her 5 kişiden birinin internetten alışveriş yaptığını, 2011 rakamlarına göre sanal alışverişin cirosunun 17 milyar liraya ulaştığını belirterek, pazarın daha da büyüyeceğini kaydetti.

Fiziki mağaza yatırımlarının maliyetli hale geldiğini, perakende sektöründe yabancı zincirlere karşı rekabet etmek ve ayrışmak için yeni açılımlar gerektiğini ifade eden Akçay, yerel zincirlerin büyümek için bir araya gelmesinin önemli olduğunu vurguladı.(A.A)

  • Tarih: 25.12.2011 Saat: 19:54 /
  • Ekleyen: seref_y

sponsorlu bağlantılar

Paylaşmaya ne dersin ?


Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.