Yasin Erdem

Yasin Erdem

Köprüköy Kaymakamı Yasin Erdem kimdir? 1992 yılında Muş ilinde doğdu. Aslen Kafkas göçmenidir. İlköğrenim ve Lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Erdem Lisans eğitimini Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

Tümünü Göster

Yasin Erdem 2018 yılında Yalova Valiliği'nde 106. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Yalova Valiliği'nde İl stajını tamamladıktan sonra sırasıyla; Tekirdağ-Ergene ve Ankara-Kızılcahamam ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Teftiş stajını ise Kocaeli ilinde Mülkiye Müfettişi refakatinde tamamladı. Eskişehir-Mihalgazi ve Giresun-Yağlıdere ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra, İngiltere Manchester Metropolitan Üniversity'de yurtdışı stajını yerine getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Karabük Yenice Kaymakamlığına atanmıştır. Son olarak 12/08/2022 tarihli İçişleri Bakanlığı Onayıyla Köprüköy Kaymakamlığına atanmıştır. Kaymakam Erdem, ilçedeki görevine 26/08/2022 tarihinde başlamıştır.

Yasin Erdem'den Son Haberler