Yakup Ömeroğlu: Ağrı'da yardım etmediğimiz, elimizin ulaşmadığı kimse yok

28 Nisan 2020 Salı, 14:50 | Son güncelleme:
Yakup Ömeroğlu: Ağrı'da yardım etmediğimiz, elimizin ulaşmadığı kimse yok

Ağrı Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, "Hükümetin aldığı kararla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde de çalışmalarımız devam ediyor. Ağrı'da yardım etmediğimiz, elimizin ulaşmadığı kimse yok." dedi.

Ağrı Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, kentte STK'ların yürüttüğü çalışmaları koordineli olarak yürüttüklerini, vatandaşların yardım için Valiliğe veya diğer kurumlara başvuru yapmalarına gerek olmadığını, başvuruların E-Devlet üzerinden yapılması gerektiğini ifade etti.

Kızılay Ağrı Şubesinin yaptığı çalışmayı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Ağrı Müdürü Aslan Kaya ile birlikte yerinde inceleyen Ömeroğlu, gerek Ağrı Valiliği olarak ve gerekse Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde, ilde ihtiyaç sahibi her aileye ulaştıklarını ve şuanda mağdur durumda denilecek nerdeyse kimsenin kalmadığını söyledi.

Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, işadamlarının Valiliğe yaptıkları bağışları birebir dağıttıklarını, Sosyal Yardım Desteği paralarının ve yardım çalışmalarının dağıtımı noktasında Türkiye'de iddialı olduklarını, yaptıkları çalışma ile birçok büyükşehiri geride bıraktıklarının altını çizdi.

Ağrı merkezde 17 bin insanın hesabına veya hanesine bin TL yatırıldı.

Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, "Sosyal Yardım Desteği parasında faz 3'e başladık, buradaki amaç mağdur olup da para almamış kimse kalmaması. Yani herkese devlet para vermiş olacak bunun miktarı da bin TL. Karar aldık dağıtıma başlıyorduk, Bakanlık'tan yeni liste geldi mükerrerlik olmasın diye, şuan da onları ayıklıyoruz. Zaten bin TL para almış olacak, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan, VEFA'dan, Kızılay'dan ve diğer STK'lardan da koli almış olacak, bu şekilde insanlarımızın maddi olarak ciddi sıkıntıları giderilmiş olacak.

Şuana kadar Ağrı merkezde 17 bin insanın hesabına veya hanesine bin TL yatırıldı. Şuanda Valilik olarak iş adamlarımızın bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtıyoruz. Bağış yapmak isteyen iş adamlarımız olursa da yaptıkları bağışların ihtiyaç sahibi ailelere ulaşacağından emin olabilirler." değerlendirmesinde bulundu.

"Vatandaşın yardım alması için Valiliğe gelip müracaat etmesine gerek yok. Bütün başvurular E-Devlet üzerinden yapılıyor." diyen Ömeroğlu, "Zaten Valiliğe gelen vatandaşları da E-Devlet üzerinden başvuru yapmaya yönlendiriyoruz. Bu kapsamda sayının kaç olacağını bilemiyoruz şuanda. Ancak Faz-1 ve Faz-2'den yardım alan, İŞKUR'dan destek alan, emekliler Faz-3'ten yardım alamayacak.

Şuanda Kızılay'dayız, Koordinasyonda bir sorun yaşamıyoruz. Gerek Kızılay'a yapılan bağışlar ve gerekse merkezi hükümetin yaptığı ödeneklerle burada paket alımları yapıyoruz. Burada iş adamlarımız var, onların kolilerinin dağıtımına başladık. Vakıf müdürümüz ile beraber Kızılay'ı ziyaret ettik, çalışmaları yerinde gördük, hızlı karar alabilmek içinde birlikte hareket ediyoruz.

Herkes evinde kalmaya devam etsin bu yardımlar için ekstra bir başvuru yapmalarına gerek yok. Biz her vatandaşın evine bu kolileri ulaştıracağız. Ki Kızılay'ın sıcak yemek dağıtımı bin 400 aileye ulaşıyor, bu da 6 bin kişi ediyor nerdeyse. Ve Kızılay'ın dağıttığı sahurluklar var. Bunların hepsini koordineli olarak dağıtıyoruz ve kime ne gidiyor biliyoruz.

Hükümetin aldığı kararla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde de çalışmalarımız devam ediyor. Ağrı'da yardım etmediğimiz, elimizin ulaşmadığı kimse yok. Geçenlerde Yüzüncü Yıl Mahallesinde evi yanan bir ailemiz vardı. O aileye de Valilik olarak 2 bin TL yardımda bulunduk ve Sosyal Yardım Destek parası olarak da bin TL verdik. Diğer ihtiyaçlarını da STK'lar aracılığıyla giderdik." dedi.

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım1

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım2

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım3

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım4

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım5

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım6

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım7

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım8

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım9

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım10

Yakup Ömeroğlu Ağrı yardım11

6 Yorum
Ağrılı

Ağrılı

2 yıl önce

Allah İhh derneğinden razı olsun. Kızılay da güzel çalışıyor.


Suat

Suat

2 yıl önce

Yalan 20 gün oldu başvuru yapmışım hala bişey yok


dilek

dilek

2 yıl önce

ben agri merkezde oturuyorum kiradayim bende yardim kolisinden yararlanmak istiyorum


Sevda

Sevda

2 yıl önce

Kaldı kalmaz olurmu sesimizi duyuramiyoruz sadece


Filiz

Filiz

2 yıl önce

Bizim de ihtiyacımız var ama hiç bir yardımdan faydalamadık


Yorgunum

Yorgunum

2 yıl önce

Yalan yok öyle bişey bizde yazıldık ama


Yorum Ekle