Workup Girişimcilik Programı 8. dönem girişimleri belli oldu

Workup Girişimcilik Programı 8. dönem girişimleri belli oldu

Programı, İş Bankası’nın ana desteği ile Kolektif House bünyesinde 2017 yılından beri kesintisiz olarak devam ediyor

İSTANBUL(AA) - Türkiye İş Bankası'nın ana destekçisi olduğu, Kolektif House tarafından yürütülen Workup Girişimcilik Programı'nın 8. dönemi kendi alanlarında başarılı 8 girişim ile başlıyor.

Türkiye İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, uçtan uca online yürütülen ve 7. dönem girişimlerini ocak ayında mezun eden Workup Girişimcilik Programı'nın 8. dönemi farklı dikeylerde 8 girişim ile yine online olarak başlıyor.

Workup Girişimcilik Programı'nda yer almak için yapılan 1.500'ü aşkın başvuru arasından Workup takımı tarafından titizlikle seçilen 33 girişim, düzenlenen 4 ayrı sunum etkinliğinde Workup takımı, mentorları, mezunları ve İş Bankası'nın ilgili iş birimlerinden oluşan katılımcılara sunumlarını yaptı. Seçim süreci sonrasında belirlenen 8 girişim, Workup'ın 8. dönemine kabul edildi.

Ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş modeli bulunan, teknoloji odaklı, erken aşama girişimleri destekleyen Workup Girişimcilik Programı, İş Bankası'nın ana desteği ile Kolektif House bünyesinde 2017 yılından beri kesintisiz olarak devam ediyor. Ocak ayında gerçekleşen Demo Day ile 7. dönemi tamamlanan ve bugüne kadar 98 girişimin kabul edildiği programdan 74 girişim mezun oldu.

Programa kabul edilen girişimler check-up sürecine alınarak yapılan birebir görüşmeler ile girişimlerin güncel durumları ve desteğe ihtiyaç duydukları noktalar tespit ediliyor. Uygun eşleştirmeler ve yönlendirmeler yapılarak girişimlere ihtiyaçları doğrultusunda tamamen kişiselleştirilmiş bir program sunuluyor.

Programda; kendi alanlarında uzman kişilerden mentorluk, girişimlerin ihtiyaç duyacağı alanlarda eğitim, ücretsiz bulut ve sunucu kullanım hakkı gibi destek paketleri, , büyüme, iş geliştirme ve yazılım alanlarında iş gücü desteği sunuluyor.

Ayrıca, girişimlere, iş birliği ve yatırım imkanlarına erişim fırsatları, yurt içi ve yurt dışı fiziki ve online etkinliklere katılım hakkı ile basılı ve dijital mecralarda kendilerini tanıtma olanağı sağlanıyor.

Workup 8. Dönem Girişimleri, "Ecording", "Efilli", "Finfree", "Livad", "Retter Business Services", "The Academys", "Urclimate", "Beklemesen" olarak belirlendi.Kaynak:AA

ETİKET: İş Bankası.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle