Van Valisi Bilmez'in Öğretmenler Günü mesajı
Van Haberleri

Van Valisi Bilmez'in Öğretmenler Günü mesajı

VAN - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bilmez, mesajında, geleceği emanet edecekleri çocukların bedensel, zihinsel, sosyal ve toplumsal açıdan gelişiminin anne ve babalarından sonra en büyük destekleyicilerinin öğretmenler olduğunu vurguladı.

Öğretmenliğin, fedakarlık isteyen, sevgi ve sabır ile yürütülebilecek dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olduğunu belirten Bilmez, şunları kaydetti:

"Öğretmenlerimiz, bilgi, tecrübe, irfanla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamaktadır. Her yönüyle öğretmenlerimiz, eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Her zaman sevgi ve saygıyla andığımız değerli öğretmenlerimizin en büyük mutluluk ve onur kaynağı yetiştirdikleri öğrencileridir. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit olan öğretmenlerimizi, hayatını kaybeden tüm eğitim neferlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum."(AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir