Van Valisi Bilmez, Gevaşlı muhtarlarla bir araya geldi

Van
Van Valisi Bilmez, Gevaşlı muhtarlarla bir araya geldi

VAN - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Gevaş ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Edremit ilçesindeki Fidanlık Parkında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bilmez, salgın sürecinden önce planladıkları muhtarlarla buluşma programlarını salgının seyrine göre sürdürdüklerini söyledi.

Kentin gelişimi için muhtarla iş birliği içinde çalıştıklarını ifade eden Bilmez, muhtarların, devletin mahalledeki gözü, kulağı konumunda olduğunu belirtti.

Bilmez, "Muhtar Türkiye Cumhuriyetinde yerel düzeyde önemli bir konumdadır. Dolayısıyla muhtar kamu kurumlarıyla vatandaş arasında köprü olmak zorundadır. Sizlerin dile getirdiği sorunları, arkadaşlarımız not alacaklar ve takip edecekler. İnşallah hep beraber tüm sorunlarımızı halledip güzel bir Van için sizlerin de gayretiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Muhtarlar da mahallelerindeki sorunları dile getirdi, sorunların çözümü konusunda fikirlerini paylaştı.

Toplantıya, AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Gevaş Kaymakamı Hamit Genç, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları katıldı. Kaynak: AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: muhtarla toplantı, van, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez.

Yorum Ekle