Van'da otobüs terminali daha modern ve güvenli hale getirildi

Van
Van'da otobüs terminali daha modern ve güvenli hale getirildi

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi, Şehirlerarası Otobüs Terminalini yenileyerek daha modern ve güvenli hale getirdi.

Belediye'den yapılan açıklamaya göre, kentte 2011 yılında yaşanan depremlerde hasar gören Van Şehirlerarası Otobüs Terminali, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in talimatlarıyla yenilendi.

Yapılan çalışmalarla vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek düzeye getirilen terminalde, modern sosyal tesis binası ve ilçe otogarının yanı sıra, ışıklandırma, oturma bankları, kafe, restoran, lokanta, terminal giriş-çıkışlarındaki güvenlik noktalarına X-Ray cihazlarının yerleştirilmesi ve terminal kampüsünün özel araç girişlerine kapatılması gibi yenilikler yapıldı.

İşletme İştirakler Dairesi Başkanlığınca yapılan çalışmalarla daha modern ve konforlu hale getirilen Otobüs Terminali vatandaşlardan da tam not aldı.

Büyükşehir Belediyesi, ayrıca çevre yolunun hizmete girmesiyle yola entegre şekilde yapılması planlanan yeni otogar binası için de proje hazırladı.

Daha önce burada vakit geçirebilecekleri bir alan olmadığını belirten Şevket Oral, "Otobüs terminalimiz daha önce çok iyi durumda değildi. Sosyal tesislerimiz depremlerde yıkılmıştı. Burada vakit geçirebileceğimiz ya da misafirlerimizi ağırlayacağımız bir alan yoktu. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarla gerek güvenlik gerek sosyal tesisleri, gerekse kafe restoran ve lokantaları ile terminalimiz daha işlevsel hale geldi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Yapılan çalışmalarla terminalin yolcuların ihtiyaçlarına cevap verecek niteliğe kavuşturulduğunu ifade eden Otobüs Firması İşletmecisi Murat Topçu, çalışmaların hem kendilerini hem de yolcuları memnun ettiğini vurguladı.

Yeni düzenlemelerle terminalin daha güvenli ve konforlu hale geldiğini aktaran Topçu, şöyle konuştu:

"Eskiden herkes istediği gibi terminale girebiliyordu. Şimdi giriş-çıkışlardaki güvenlik noktalarına X-Ray cihazları yerleştirildi. Buraya getirilen eşyalar cihazlardan geçiriliyor. Yolcularımız, otobüs saatine kadar burada ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve vakit geçirebilecekleri yeni alanlara kavuştu. Sayın valimiz de sorunlarımız noktasında çok ilgilidirler. Kendilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Kafe işletmecisi Volkan Özgül ise , "Daha önce buralar da yıkık ve eski binalar vardı. Belediyenin çalışmalarıyla burada yeni bir sosyal tesis ve ilçe otogarı yapıldı. Yapılan düzenlemeler buraya yeni bir ahenk getirdi. Bizler de burayı en iyi şekilde işletmek için çabalıyoruz." şeklinde konuştu. Kaynak: AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: van, Van Büyükşehir Belediyesi.

Yorum Ekle