Van

Van'da göz kapağı estetiği başarıyla gerçekleştiriliyor

Van'da, Urartu Göz uzmanlarından Operatör Dr. Özgür Bülent Timuçin, göz kapaklarında ortaya çıkan sarkma ve torbalanma sorununun gerçekleştirilen 'blefaroplasti' ameliyatıyla yüz ifadesinin daha canlı ve genç bir görünüme kavuştuğunu söyledi.

Van'da, Urartu Göz uzmanlarından Operatör Dr. Özgür Bülent Timuçin, göz kapaklarında ortaya çıkan sarkma ve torbalanma sorununun gerçekleştirilen 'blefaroplasti' ameliyatıyla yüz ifadesinin daha canlı ve genç bir görünüme kavuştuğunu söyledi.


Van: Tıbbi adıyla 'blefaroplasti', halk arasında bilinen adıyla da göz kapağı estetiğinin; alt ve üst göz kapaklarındaki deri bolluğunun ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve göz çevresindeki dokuların gerdirilmesini içeren cerrahi işlemlere denildiğini belirten Operatör Dr. Özgür Bülent Timuçin, göz kapağı estetiğinin Urartu Göz'de yıllardan beri yapıldığını belirtti. Göz kapaklarının yüz ifadesinde önemli rol oynadığına dikkat çeken Timuçin, "Göz kapaklarında zamanla kırışıklık, torbalanma, sarkma ve şişlik gibi değişiklikler, kişilerin yüz ifadesinin üzgün, yorgun ve olduğundan yaşlı görünmesine neden oluyor. Genetik faktörler, yaş, güneş ışını ve yer çekiminin etkisi gibi çevre ile alakalı faktörler ile zamanla göz kapağı cildi elastikiyetinde azalma olur. Daha derin yerleşimli olan ve normalde göz kapaklarına dolgun ve canlı bir görünüm katan yağ yastıkçıkları da öne doğru fıtıklaşmaya başlar. Bu nedenlerle göz kapaklarında sarkma ve torbalanmalar oluşur. Bazı hastalarda üst göz kapağındaki fazlalık görmeyi zorlaştıracak boyutlara varabilir" dedi.


Ameliyat sonrası yüz ifadesinin daha canlı ve genç bir görünüme kavuştuğuna dikkat çeken Timuçin, "Blefaroplasti dediğimiz ameliyat, lokal anestezi altında yapılmaktadır. Göz kapağı derisindeki fazlalık çıkarılır, kas tabakasında fazlalık varsa alınır, yağ torbalarının fıtıklaşan kısımları alınır. Bu ameliyatla yüz ifadesi daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. Ameliyat esnasında veya sonrasında kanama komplikasyonundan kaçınmak için en az 10 gün öncesinden kanın pıhtılaşmasını azaltan aspirin ve benzeri ilaçların kullanımından kaçınmak gerekir" ifadelerine yer verdi.


Gerçekleştirilen ameliyat sonrası hastalar için öneride bulunan Timuçin, "Göz kapağı ameliyatları sonrasında göz kapaklarında ödem ve morluk oluşabilir. Soğuk uygulama ve yüksek yastıkta yatma önerilir. Ameliyat sonrası ciddi ağrı beklenmemektedir. Dikişler 57 gün içerisinde tamamen alınır. Ameliyat izleri üst göz kapağında kapak katlanma bölgesinde kaldığı için ve izler zamanla azaldığı için görsel açıdan rahatsızlık yapması beklenmemektedir. Alt göz kapak sarkmalarında kapağın iç kısmından yapılan işlemlerde kapak dış kısmında iz olmamaktadır" diye konuştu. Kaynak: İHA


Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Van ve Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir