Van

Van'da 29 yataklı yeni yoğun bakım ünitesi açıldı

VAN - Van'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 29 yataklı yeni yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.

Van: Van'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 29 yataklı yeni yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.


Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, açılışta yaptığı konuşmada, açılışını yaptıkları üçüncü basamak yoğun bakım ünitesinin hastaneye ciddi bir katkı sunacağını söyledi.


Vali Bilmez, "Bu yoğun bakım sadece Van'a değil bölgemize hitap edecek. Bunların ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.


AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ise "Van depreminde Vanlıların sığınağı bu hastaneydi. AK Parti hükümetlerine sağlıkta yaptıkları devasa çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.


AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas da sağlık alanın yapılan yatırımlarla ülkenin önemli bir yükselişe geçtiğini ifade etti.


Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik ise yaklaşık 3 milyon nüfusa hizmet verdiklerini anlattı.


Üçüncü basamak hastanelerdeki yoğun bakım hizmetinin önemine değinen Çelik, "Yoğun bakım hizmetleri de 3 seviyeye ayrılmakta. Bu sınıflandırmanın amacı hastaların ağırlık derecesine göre seçilmesidir. En ağır hastaların üçüncü basamak, orta düzeyde olanların ikinci basamak, hafif hastalığı olanların ise birinci basamak yoğun bakımlara alınması şeklindedir. Üçüncü basamak yoğun bakım en üst düzeyde hizmetin verildiği yoğun bakımlardır." ifadelerini kullandı.


Açılışa, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın katıldı.Kaynak:AA


Van
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Abdulahat Arvas, AK Parti, Atanur Aydın, Deprem, Mahmut Sünnetçioğlu, Mehmet Emin Bilmez, Osman Nuri Gülaçar, Sebahattin Çelik, Van, Van deprem ve Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir