Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de CoronaVac aşısı sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de CoronaVac aşısı sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı

VAN - Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelenin ön saflarında yer alan sağlık çalışanlarına, Acil Kullanım Onayı verilen CoronaVac aşısı yapılıyor.

VAN - Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelenin ön saflarında yer alan sağlık çalışanlarına, Acil Kullanım Onayı verilen CoronaVac aşısı yapılıyor.

Van'da sağlık çalışanları, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız'dan oluşturdukları randevuyla, hastanelerde aşı olmaya başladı.

İl Sağlık Müdürü Mahmut Sünnetçioğlu da Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik ile CoronaVac aşısı yaptırdı.

Sünnetçioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, aşıyla ilgili hazırlıkların tamamlandığını ve aşının ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanacağını ifade etti.

Herhangi bir sorun bulunmadığını belirten Sünnetçioğlu, "Tüm sağlık personelinin aşı yaptırmasını öneriyoruz." dedi.

Başhekim Çelik de tüm sağlık çalışanlarına aşı yapabilme kapasitesine sahip olduklarının altını çizdi.

Uzman doktor İrem Özdemir ise "İlk aşı olanlardanım. Uzun zamandır aşı olmayı bekliyordum. Aşı olduğum için çok mutluyum. İnşallah kısa zamanda bu beladan kurtuluruz." diye konuştu.

- Muş

Muş Devlet Hastanesinde de 12 aşı odasına taşınan aşılar, sağlık çalışanlarına uygulandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, tüm illerde olduğu gibi Muş'ta da aşı yapılmaya başlandığını söyledi.

Aşı yaptırdığını aktaran Türkoğlu, "Yaklaşık 4 bin sağlık personelimiz var. Sağlık personellerimiz bulundukları, görev yaptıkları sağlık tesisinde aşı olabilecek. 28 gün sonra kendilerine bilgilendirme mesajı gelecek. Günü geldiğinde ikinci dozu da yine aynı sağlık tesislerinde olacaklar. Yeterli sayıda aşımız var." ifadelerini kullandı.

Hemşire Hakan Bulut da "Sağlık çalışanları olarak ilk etapta bundan faydalanmak onur verici. Az önce aşı oldum. Mutluyum. Bütün bireylerin aşıyı yaptırmasını öneriyorum." açıklamasında bulundu.

- Hakkari

Hakkari Devlet Hastanesi'nde oluşturulan aşı odalarında da sağlık çalışanlarını aşılama çalışması başladı. Burada İl Sağlık Müdürü Hamdullah Kara, Başhekim Hüseyin Kara ve hastane müdürlerine de aşı yapıldı.

Hamdullah Kara, aşının memlekete ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Bu hastalıktan korunmanın en önemli yollarından biri de aşı olmak. Herkesin aşı olmasını istiyoruz. Hakkari Devlet Hastanesi'nde 10 aşı odası oluşturuldu. Sağlık personelinin aşıları randevuyla gerçekleştirilecek." dedi.

- Bitlis

Bitlis'te de ilk olarak TatvanDevlet Hastanesi'nde, İl Sağlık Müdürü Koray Okur'a aşı uygulandı.

Okur, gazetecilere, aşının, kentte sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandığını anımsatarak, salgın sürecinde, sağlık çalışanlarının yoğun bir çalışma yürüttüğünün altını çizdi. Okur, "Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı ilk aşımızı yaptırdık. Tüm ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. İnşallah kötü günler geçer. Salgının etkisi bir an önce azalır. Maske, mesafe ve temizlik kuralına uymaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.Kaynak:AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: aşı, Kovid-19, van.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle