Vali Varol, "Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi" Kapsamında Düzenlenen Sergiyi Ziyaret Etti

Vali Varol, "Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi" Kapsamında Düzenlenen Sergiyi Ziyaret Etti - Ağrı Haberleri

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, "Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi" kapsamında düzenlenen sergiyi ziyaret etti.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, "Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi" kapsamında düzenlenen sergiyi ziyaret etti.

AĞRI - Vali Varol, Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Özmüş, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda günün ve projenin önemine binaen Protokol konuşmaları yapıldı. Meslek liselerinin memleket meselesi olduğunu vurgulayan Vali Varol, "Proje kapsamında ilimizde 6 okulumuz var. Bizler meslek liselerimizi çok önemsiyor, bu 6 okulumuzda meslek liselerinin etkinliğini arttırmak için yürütülen faaliyetlerin çok anlamlı ve değerli olduğunu biliyoruz. " dedi.

Daha sonra çocuklar tarafından sergilenen halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile program sürdü. Ardından standları ziyaret eden Vali Dr. Osman Varol, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılında hayata geçirilerek mesleki eğitimin kalitesinin arttırılması ve öğrencilerin gelişiminin çok boyutlu olarak desteklenmesinin amaçlandığı "Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi" kapsamında sanat, kültür, spor ve bilimsel açıdan desteklenen meslek lisesi öğrencilerimiz tarafından ortaya konan eserleri büyük bir ilgi ile inceledi.

Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Anadolu Lisesinde açılan sergide projenin amacına ulaştığını görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Vali Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin'den proje kapsamında ilimizde yürütülen faaliyetlere ilişkin detaylı bilgi aldı.

Vali Varol, öğrencilerle bir süre sohbet edip eserleri dolayısıyla tebrik ederek eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.Kaynak:İHA

Vali Varol, Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi Kapsamında Düzenlenen Sergiyi Ziyaret Etti1

Vali Varol Mesleki Eğitimde Okul Projesi Kapsamında Düzenlenen Sergiyi Ziyaret Etti2

Vali Varol Mesleki Eğitimde Okul Projesi Kapsamında Düzenlenen Sergiyi Ziyaret Etti3

Vali Varol Mesleki Eğitimde Okul Projesi Kapsamında Düzenlenen Sergiyi Ziyaret Etti4

Vali Varol Mesleki Eğitimde Okul Projesi Kapsamında Düzenlenen Sergiyi Ziyaret Etti5

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle