Vali Akbıyık’a Ahilik Haftası ziyareti

14 Eylül 2021 Salı, 12:42 | Son güncelleme:
Vali Akbıyık’a Ahilik Haftası ziyareti

Ahilik Haftası münasebetiyle esnaf temsilcilerinden oluşan heyet, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

HAKKARİ - Vali Akbıyık 18-24 Eylül Ahilik Haftası dolayısıyla Hakkari Ticaret İl Müdürü Salih Çiftçi, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Tekin ile yılın ahisi ,yılın kalfası ve yılın çırağını makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten ve esnaf temsilcilerinden oluşan heyetin Ahilik Haftasını kutlayan Vali Akbıyık, Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahiliğin; dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimi olduğunu söyledi. Vali Akbıyık, Ahiliğin, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesi olduğunu belirtti.

Ziyaretin ardından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Tekin Vali Akbıyık’a Ahi Sancağı plaketi takdim etti. Vali Akbıyık ise Hakkari’de yılın Ahisi seçilen Halis Atabak, yılın kalfası Rukiye Mavigöz, yılın çırağı ödülünü ise İmran Yiğit’e verdi. Kaynak: İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Hakkari haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Hakkari Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle