VakıfBank, gençleri ikinci kez geleceği kodlamaya çağırıyor

VakıfBank, gençleri ikinci kez geleceği kodlamaya çağırıyor

Bankanın düzenlediği "Hack to the Future" etkinliği, 20-21 Mart 2021'de online olarak yapılacak - VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih:
- "Değişim dönüşüm yaklaşımını benimseyerek müşteri talep ve ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler geliştirmek için çalışan bir banka olarak, bu uğurda gençleri olmazsa olmaz gücümüz olarak görüyoruz. Bu nedenle gençlerle iletişimimizi sıkı tutuyoruz. İnanıyorum ki bu hackathon da hem gençlere hem sektöre yararlı olacak fikirler göreceğiz"

İSTANBUL - Kamu bankaları arasında ilk kez VakıfBank'ın düzenlemeye başladığı "Hack to the Future" etkinliği, 20-21 Mart 2021'de online olarak gerçekleştirilecek.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, yenilikçi ürünleriyle geleceğin bankacılık anlayışını şekillendiren VakıfBank, ikincisini gerçekleştireceği "Hack to the Future" yarışmasında genç yazılımcıları, tasarımcıları buluşturmaya hazırlanıyor.

Bu yılki konsepti "Dijital Finansın Geleceğine Yön Ver" olan etkinlik, 20-21 Mart 2021'de online olarak düzenlenecek. Etkinliğin son başvuru tarihi ise 11 Mart 2021 oldu.

Ekipler, yenilikçi fikirlerini geliştirerek, finansal yaşamda gördükleri bir soruna yenilikçi bir çözüm getirecekler ya da mevcut uygulamaları kökünden değiştiren farklı bakış açısı ortaya koyacaklar. Yarışmada sunulacak fikirlerin ilk kez VakıfBank hackathon organizasyonunda kodlanmış, üretilmiş olması gerekiyor.

Bazı fikirleri bankamızda uygulamada görme şansımız olacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri hackathonu salgın tedbirlerine uyarak online yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Gençleri, farklı bakış açıları ve yenilikçi fikirleriyle geleceğe yön vermeye çağırıyoruz. 'Dijital çağ' olarak adlandırdığımız bu süreçte yapay zekâ, robotlar, sensörler, bilişim teknolojilerindeki gelişmeler ve tüm bunların bulut teknolojileriyle birleşmesi sonucunda oluşan dijital platformlar, tüm sektörleri değişime zorluyor. Değişim dönüşüm yaklaşımını benimseyerek müşteri talep ve ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler geliştirmek için çalışan bir banka olarak, bu uğurda gençleri olmazsa olmaz gücümüz olarak görüyoruz.

Bu nedenle gençlerle iletişimimizi sıkı tutuyoruz. İnanıyorum ki bu hackathon da hem gençlere hem sektöre yararlı olacak fikirler göreceğiz. Gençler değişimi ve geleceği kodlayacak, bizler gurur duyarak izleyeceğiz. Yine çok beğeneceğimiz, orijinal fikirler yarışacak. Jüri, yine çok zorlanacak. Bazı fikirleri bankamızda uygulamada görme şansımız olacak."

- Ödüller sahiplerini bekliyor

Projeleri, bilgi ve bilişim teknolojileri, ödeme sistemleri, dijital çözümler, finans ile stratejik , girişimcilik, yatırımcılık gibi alanlarda uzman jüri üyeleri değerlendirecek. Dereceye giren takımlara toplamda 60 bin TL ödül verilecek.

Detaylar ve katılım koşulları "www.hacktothefuture.com.tr" adresinden öğrenilebiliyor.Kaynak:AA

Etiketler: Vakıfbank, VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih.

Yorum Ekle