Tayfun Deli

Tayfun Deli

Palu Kaymakamı. Tayfun Deli kimdir? İstanbullu olup, 1991 yılında İstanbul'un Fatih ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 3. olarak mezun oldu. 2014 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Edirne Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Tayfun Deli İzmir/Urla ve Yozgat/Sorgun ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı, İstanbul'da Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Akabinde Manisa'nın Selendi ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev aldı. Yabancı dil eğitimini almak ve mesleki bilgi artırımı amacıyla İngiltere'de Sheffield Üniversitesi'nde eğitim gördü. 103. Dönem Kaymakamlık Kursu'nu başarıyla bitirerek Çorum/Dodurga , (aynı zamanda Çorum ili Oğuzlar Kaymakamlığı görevini de vekâleten yürütmüştür.)

Sivas/Akıncılar Kaymakamlığı görevinde bulunan Kaymakamımız Resmi Gazetede yayımlanan 13.07.2020 tarihli 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanan Tayfun DELİ, 26/07/2020 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır. Evlidir