Ekonomi

SOCAR ve EÇEV'in düzenlediği '2021 Yaz Okulu Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyeleri' tamamlandı

İZMİR - SOCAR Türkiye'nin katkılarıyla Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) tarafından düzenlenen '2021 Yaz Okulu Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyeleri' tamamlandı.

İZMİR - SOCAR Türkiye'nin katkılarıyla Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) tarafından düzenlenen '2021 Yaz Okulu Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyeleri' tamamlandı.


SOCAR Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, çevre ve doğal kaynaklara duyarlı sürdürülebilir üretimi, faaliyetlerinin odağına alan SOCAR Türkiye, sürdürülebilirlik konusunda farkındalığın artması ve gelecek kuşakların bilinçlendirilmesi adına önemli bir çalışmaya daha destek oldu.


BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı oyunlaştırma yöntemiyle anlatarak çocuklara, çevresel, toplumsal ve ekonomik sorunları anlama ve çözüm geliştirme bilincini aşılamayı amaçlayan atölyeler çevrimiçi olarak düzenlendi.


İklim ve Ekosistem, Sürdürülebilir Şehir ve Topluluklar, Sağlık ve Refah, İnsan Odaklı Yaşam ve Nitelikli Eğitim, Yoksullukla Mücadele, Güvenli ve Adil Bir Yaşam başlıklarındaki 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacının çocuklara benimsetilmesine odaklanan atölyeler toplam 5 hafta sürdü.


Atölyelere katılan 50 ilkokul öğrencisi, konuşma çemberleri oluşturarak konu edilen sürdürülebilirlik başlıkları hakkında bilgi edinip kendi düşüncelerini ifade ettiler ve çözüm önerilerini tartıştılar. İlkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen atölyelere katılan çocuklara sürdürülebilirlik eğitimi katılım sertifikası verildi. Programı tamamlayan çocuklara ayrıca SOCAR Türkiye tarafından 'Dünyanın Geleceği' adlı kutu oyunu da hediye edildi.


Açıklamada görüşlerine yer verilen SOCAR Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikayil Yusifov, sürdürülebilirliğin, insanlığın geleceği adına bugün tüm dünyanın odaklandığı temel konulardan biri olduğunu, sürdürülebilirlik bilincinin toplum genelinde yaygınlaşmasına ve bu konudaki farkındalığın artmasına katkı sunmayı çok önemsediklerini kaydetti.


Bu farkındalığı erken yaşlarda kazanmanın önemli olduğu düşüncesiyle, sürdürülebilirlik kavramlarını çocuklara anlatmak istediklerini ifade eden Yusifov, şu değerlendirmelerde bulundu:


"Çocuklarımızın yeryüzünde yaşamın bir parçası oldukları bilincine erişmeleri ve gezegenimizin geleceğinde önemli sorumlulukları olduğunu kavramaları amacıyla EÇEVile iş birliği yaparak oyun tabanlı atölye programları düzenledik. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı çocuklara oyunlaştırarak kavratmayı hedefleyen bu atölyelerin çocuklarımız için başarılı bir deneyimleme ve bilgilenme alanı sunduğuna inanıyoruz. Projeyi koordine eden EÇEV ve atölyeleri yürüten uzman eğitimciler başta olmak üzere katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm insanlık adına daha parlak bir gelecek için bilgi ve deneyimlerini ortaya koyan, çözümler öneren, değer yaratan her oluşumu desteklemeye, bu konuda elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz." Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Mikayil Yusifov, SOCAR, Türkiye ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir