"Sagaza Studio x Trendyol" sonbahar-kış sezonu koleksiyonu

Ekonomi
'Sagaza Studio x Trendyol' sonbahar-kış sezonu koleksiyonu

İSTANBUL - Trendyol, Türkiye'den tüm dünyaya açılan ünlü moda markası Sagaza ile sonbahar-kış sezonuna özel bir koleksiyon hazırladı.

Trendyol açıklamasına göre, 35 parçadan oluşan koleksiyonda oversize, net kalıplı ceketlerden t-shirtlere, fırfırlı özel desenli elbiselerden triko üstlere ve kot takımlara kadar kadınların gardıroplarında olması gereken tüm parçalar yer alıyor.

Sagaza Studio x Trendyol koleksiyonunda oversize ceketler balıksırtı yünlü kumaşlarla buluşurken, deri ceketler, kot tulum elbiseler, boyfriend jean takımlar, t-shirtler ve sweatshirtler, trikodan crop üstler ve gramajlı hırkalar öne çıkıyor. Koleksiyondaki tüm parçaların birbirleriyle uyum sağlaması hedeflendi. Sıcak kahve tonları, haki yeşilleri, özel desen çalışmaları ve kotlarda batik yıkamalarla sonbahar-kış mevsimlerinin ruhunu yakalıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sagaza Baş Tasarımcısı Zelia Kaçar, Trendyol ile ilk defa çok daha geniş kitlelere ulaşma şansı yakaladıklarını belirtti.

Sagaza olarak lüksü rahatlıkla buluşturduklarını aktaran Kaçar, şunları kaydetti:

"Trendyol iş birliğimiz için de cool, genç, zamansız, rahat, lüks ve yüksek işçilikli bir koleksiyon oluşturduk. Bu koleksiyonda 'gerçek giysiler anı yakalar' felsefesinden ilham aldık. Kıyafetler kolay giyilebildiği kadar aynı zamanda cool durabilen, formuyla, işlevselliğiyle ve kalıp oyunlarıyla yeni bir hikaye anlatmak isteyenlerin ulaşacağı bir misyon taşıyor. Tasarım sürecinde hayalimdeki kadın abartıdan uzak, ayakları yere basan, sade ama feminen, moda trendlerine bağlı olmayan stilize bir kadındı. Minimal estetiği modern ve çarpıcı tekniklerle birleştirerek şehirli, güçlü, kendine güvenen, cüretkar kadını yeniden kodladık." Kaynak: AA

ETİKET: Sagaza Studio x Trendyol.

Yorum Ekle